Terminy gwarantowane
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 423 terminy, które mogą spełniać Twoje oczekiwania
Szkolenie w skrócie
Zabbix jest wysoce konfigurowalnym oprogramowaniem monitorującym. Pozwala na konfiguracje i monitorowanie wielu parametrów sieci, serwerów, aplikacji czy logów. Jest to doskonałe narzędzie do kolekcjonowania, raportowania, wirtualizacji zebranych danych. Szkolenie uwzględnia pełną instalację systemu monitorowania w różnych środowiskach i przy użyciu różnych narzędzi, konfigurację systemu pod swoje potrzeby, przygotowanie alertów jak również użycie zewnętrznych narzędzi jak Grafana albo Prometheus, oraz ćwiczenia.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- przeprowadzić instalacje systemu monitorowania
- instalować i konfigurować klientów systemu
- konfigurować reguły monitoringu
- monitorować logi aplikacji
- wykonywać skrypty zdalne przez klienta
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest do Administratorów systemów oraz sieci, specjalistów IT, inżynierów oprogramowania, techników oraz każdego kto potrzebuje stworzyć monitoring zasobów którymi zarządza. Dzięki dodatkom będzie również miał możliwość przestawienia ich w czytelny i prosty sposób.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Koziatek
Administrator starej daty, pracujący z systemami uniksowymi od ponad 25 lat. Od ponad 15 lat pracujący w jako administrator dużych środowisk serwerowych w bankach i korporacjach. Administrator wirtualizacji, konteneryzacji i systemów operacyjnych. Od 5 lat aktywnie zajmujący się migracją infrastruktur firmowych do chmur z wykorzystaniem nowych technologii - głownie Docker i Kubernetes
Cel i korzyści ze szkolenia
Uczestnik szkolenia będzie miał przede wszystkim okazję poznać mechanizmy działania Jiry wykorzystywane w każdych procesach biznesowych i IT zaimplementowanych na Jirze. Świadomość funkcjonalności narzędzia, dla bieżących użytkowników pozwoli na jej efektywniejsze wykorzystanie i szybkie docieranie do najważniejszych informacji. Uczestnik będzie miał szanse zdobyć fundamentalną i ponadczasową wiedzę pozwalającą odnaleźć się w każdym procesie, niezależnie od charakterystyki samego procesu i jego potencjalnej zmienności. Tym samym, materiał omawiany na szkoleniu pozwoli sprawnie kontaktować się z administratorami Jira i świadomie formułować wymagania do zmian istniejących lub implementacji nowych procesów w Jirze. Także osoby rozważające wdrożenie rozwiązań opartych na Jirze na podstawie zdobytej wiedzy będą mogły podjąć trafne decyzje co do wyboru platformy.
Adresaci szkolenia
- Użytkownicy chcący lepiej poznać narzędzie, aby skuteczniej je wykorzystywać
- Kluczowi użytkownicy procesów biznesowych i IT
- Właściciele procesów biznesowych i IT
- Liderzy zespołów
- Członkowie zespołów scrum
- Kierownicy projektów
- Architekci i analitycy
- Członkowie zespołów planujących wdrożyć rozwiązania oparte o Jire
- Początkowi administratorzy Jiry chcący uporządkować wiedzę
Ważne – szkolenie dotyczy Jiry Server / Data Center, nie Cloud – poniżej informacja jak sprawdzić swoją wersję. Rekomendujemy uczestnictwo w szkoleniach dotyczącej tylko takiej wersji jaka jest lub będzie wykorzystywana w organizacji.
Jeśli strona z Jirą w Twojej firmie jest w domenie firmy, np. https://jira.jsystems.pl to najprawdopodobniej jest to wersja Server / Data Center.
Adres Jiry Cloud jest zazwyczaj skonstruowany tak, że nazwa firmy, jest jej pierwszym członem i jest w domenie atlassian.net, która jest stała, np. https://jsystems.atlassian.net.
Prowadzący szkolenie: Rafał Nowakowski
Doświadczony ekspert w obszarze Jiry i narzędzi Atlassian. Aktywny administrator i developer Jira, który od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie równolegle w wielu organizacjach spotykając się z szeroką gamą wymagań. Ponadto administrator Jiry niemalże z wykształcenia, gdyż ukończył studia o specjalizacjach, takich jak informatyczne systemy zarządzania i inżynieria procesów biznesowych. Obecnie pełni rolę Inżyniera Atlassian w zespole jednego z polskich Gold Solution Partnerów Atlassian.
W swojej pracy skupia się na tym, aby rozwiązania tworzone na platformie Jira były przyjazne dla użytkowników, wspierały ich pracę, a jednocześnie były zarządzane i łatwe w utrzymaniu dla administratorów. Specjalizuje się w implementacji procesów biznesowych, a także wspierających zarządzani inicjatywami i projektami. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów z obszaru zarządzania testami i release managementu. Realizował liczne projekty uwzględniające Jirę z systemami zewnętrznymi, w tym z SAP.
Z drugiej strony aktywny użytkownik Jiry, który dobrze zna i rozumie problemy innych użytkowników, a przez lata wypracował na nie odpowiedzi w postaci wachlarza możliwości.
Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do maksymalizacji produktywności w pracy z IDE IntelliJ IDEA. Nauczysz się, jak skutecznie korzystać z kluczowych skrótów klawiszowych, aby przyspieszyć rozwój projektów Java, Spring oraz testowanie przy użyciu JUnit i TDD. Dowiesz się, jak optymalnie wykorzystać funkcje IntelliJ IDEA, aby zwiększyć efektywność, poprawić komfort pracy i czerpać większą radość z kodowania.
Szkolenie zostało zaprojektowane tak, aby po jego zakończeniu uczestnicy byli w stanie korzystać z IntelliJ IDEA bez użycia myszki. W ciągu kilku dni intensywnej nauki, opanujesz kluczowe skróty klawiszowe, które pozwolą Ci w pełni kontrolować IDE wyłącznie za pomocą klawiatury.
Prowadzący szkolenie: Maciej Górnicki
Programista i projektant z 13-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w Javie i full-stack development. Pracował nad dużymi projektami korporacyjnymi w sektorach fintech oraz insurtech, zdobywając bogate doświadczenie w tworzeniu systemów rozproszonych oraz integracji opartej o API i zdarzenia.
Jako specjalista w dziedzinie Java i architektury oprogramowania, zajmował się również strategicznym rozwojem kompetencji technicznych w organizacji, będąc aktywnym rekruterem technicznym, trenerem oraz mentorem. Pasjonat współpracy z ekspertami domenowymi i klientami, z zamiłowaniem do prostoty i czytelności, z zainteresowaniem Domain Driven Design (DDD) oraz innymi podejściami inżynierii oprogramowania zorientowanymi na domenę biznesową.
O szkoleniu
Szkolenie Power Apps pozwala na naukę tworzenia aplikacji bez pisania kodu. Rozbudowane szablony, łączniki danych oraz elementy sztucznej inteligencji pozwalają na tworzenie użytecznych aplikacji przez początkujących uczestników.
Cel szkolenia
Wprowadzenie uczestnika w świat tworzenia aplikacji usprawniających codzienne czynności. Nauka pracy z aplikacją polega na tworzeniu wydajnych aplikacji bez pisania kodu, tzw. no-code lub z minimalnym jego użyciem low-code. Większość elementów tworzonej aplikacji buduje się metodą przeciągnij i upuść za pomocą myszy.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie przeznaczone dla osób pragnących nauczyć się tworzenia aplikacji na platformie Power Apps. Osoby biorące udział w szkoleniu nie muszą mieć doświadczenia programistycznego.
Co w Twojej pracy usprawni Power Apps?
Nauczysz się tworzyć efektywne i efektowne aplikacje wspomagające codzienne czynności. Zdobędziesz umiejętność korzystania z najnowszego narzędzia usprawniającego pracę. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Aplikacje, które stworzysz będziesz mógł wykorzystać w większości składników pakietu Office 365 oraz setkach innych aplikacji dostępnych za pomocą wbudowanych łączników. Zauważysz równocześnie wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość skuteczność i niezawodność w przetwarzanych danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Zostaniesz twórcą aplikacji, czyli developerem, który będzie w stanie bez większego problemu budować narzędzia wspomagające pracę w swojej organizacji. Równocześnie przeniesiesz bezpieczeństwo organizacji na nowy wyższy poziom.
Power Apps
Obniżaj koszty tworzenia aplikacji i osiągaj lepsze efekty przy mniejszym wykorzystaniu zasobów, umożliwiając wszystkim szybkie tworzenie i udostępnianie niskokodowych aplikacji z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Power Apps.
Low-Code
Platforma niskokodowa jest oprogramowaniem umożliwiającym budowę aplikacji w sposób wizualny, za pomocą diagramów, grafów czy formularzy bez znajomości języków programowania.
No-Code
Nowość w dziedzinie programowania to aplikacje no-code, czyli platforma, która pozwala użytkownikowi tworzyć aplikacje bez konieczności wpisywania kodu. Korzystając z gotowych do użycia komponentów, każdy może dowolnie łączyć funkcje aplikacji i projektować ich wygląd.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.
O szkoleniu
Podczas szkolenia szczegółowo omówione zostaną zagadnienia przedstawione w Sylabusie ISTQB® Poziomu podstawowego, wraz z odniesieniem, jak wykorzystać je w codziennej pracy testera. Omówione zostaną również przykładowe pytania egzaminacyjne oraz zadania, których wykonanie sprawdzane jest podczas certyfikacji.
Szkolenie prowadzone jest przy użyciu akredytowanych materiałów przez akredytowanego trenera.
Prowadzący szkolenie: Kamil Czornyj
Swoją pasją do IT został zarażony przez ojca jeszcze jako dziecko, od zawsze wiązał swoją przyszłość ze światem komputerów. Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Informatyka Przemysłowa. Profesjonalnym testerem został już w trakcie studiów, gdzie obronił inżyniera pracą “Automatyzacja testów interfejsu użytkownika aplikacji webowych”. W outsourcingu zdobył doświadczenie w wielu projektach, pracując zarówno w modelu sekwencyjnym jak i iteracyjnym. W zawodzie testera najbardziej ceni sobie satysfakcję z wdrożenia wysokiej jakości produktu oraz relacje zarówno z zespołem, jak i biznesem. Tester automatyzujący, z doświadczeniem w testach manualnych oraz zarządzaniu procesem testowym w organizacji. Od 2019 roku realizuje się jako trener-wykładowca w kilku największych szkołach wdrażających nowych testerów oprogramowania, ucząc zarówno o testach manualnych jak i automatycznych. Od 2021 roku akredytowany trener ISTQB Foundation Level. Podczas zajęć najważniejsze jest dla niego przekazanie informacji w sposób zrozumiały, prowadząc je w przyjacielskiej atmosferze.
W skrócie
Kompleksowe szkolenie z platformy Grafana. Skupiamy się na rozwijaniu praktycznych umiejętności, umożliwiających efektywne monitorowanie, analizowanie i prezentowanie danych.
Dla kogo
Nasze szkolenie skierowane jest do specjalistów IT, administratorów systemów, analityków danych oraz wszystkich zainteresowanych efektywnym wykorzystaniem Grafany.
Charakter szkolenia
Oferujemy intensywne podejście do nauki, skoncentrowane na praktyce. Program obejmuje integrację z różnymi źródłami danych, tworzenie dynamicznych dashboardów, obsługę notyfikacji i efektywne zarządzanie platformą. Dzięki temu uczestnicy zdobędą konkretne umiejętności niezbędne do skutecznego wykorzystywania potencjału Grafany w praktyce.
Przebieg szkolenia
Zaczynamy od wprowadzenia do Grafany, prezentacji funkcji w kontekście wersji OSS, Enterprise oraz Cloud. Następnie przeprowadzimy instalację i podstawową konfigurację. Podłączymy kilka źródeł danych oraz przetestujemy dostępne formy wizualizacji. Zbudujemy dynamiczne dashboardy przy wykorzystaniu zmiennych. Skonfigurujemy reguły alertowania i przyjrzymy się możliwościom ich obsługi. Poznamy sposoby zarządzania platformą w organizacji i zwiększymy jej funkcjonalność poprzez instalację rozszerzeń.
Prowadzący szkolenie: Patryk Sikora
Inżynier DevOps z ponad 5-letnim doświadczeniem w IT. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, magister inżynier elektroniki i telekomunikacji ze specjalizacją w zakresie systemów teleinformatycznych. Certyfikowany inżynier Elastic. Specjalista w zakresie ELK Stack, TICK Stack, analizy danych i systemów monitorowania. Na codzień pracuje nad wdrażaniem, rozwojem i utrzymaniem oprogramowania opartego na komponentach z dziedziny Big Data i Cloud Infrastructure.
Celem szkolenia jest poznanie najlepszych praktyk w tworzeniu nowoczesnego RESTful API przy użyciu ASP.NET WebAPI. Wykorzystanie Czystej architektury z Domain-Driven Design i CQRS zapewni wiedzę z zakresu tworzenia aplikacji typu enterprise.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagane jest podstawowe doświadczenie w tworzeniu aplikacji w ASP.NET MVC, bądź WebAPI. Uczestnik dodatkowo pozna zasady zabezpieczania API przy użyciu Identity Server, a także napisze prostą aplikację kliencką wykorzystującą dane pobrane z API.
Prowadzący szkolenie: Kajetan Duszyński
Senior .NET Developer z ponad 10-letnim komercyjnym doświadczeniem w ASP.NET. Tworzył zaawansowane systemy internetowe wykorzystywane na całym świecie w takich firmach jak Samsung Electronics, Falck A/S, NETCOMPANY i wielu innych. Jest mentorem z doświadczeniem w budowaniu zespołów programistycznych. Na co dzień tworzy również firmę programistyczną MDV zajmującą się tworzeniem oprogramowania na wewnętrzne potrzeby firm w Polsce, w której na co dzień wprowadza w życie najnowsze technologie takie jak ASP.NET WebAPI, Blazor, czy usługi chmurowe.Twórca Szkoły Dotneta, kanału na YouTube „Porozmawiajmy o Programowaniu”, a także podcaster w "Backend na froncie".
Opis szkolenia
Szkolenie skierowane jest do osób, które znają podstawy Pythona i chcą nauczyć się tworzyć testy w tym języku. Pisanie testów jest jedną z kluczowych umiejętności programistów oraz testerów automatycznych. Dobrze napisane testy ułatwiają pisanie wydajnego i wolnego od błędów kodu. Ponadto w dłuższym terminie testy pozwalają na znacznie szybszy rozwój projektu i większe zadowolenie klienta. Szkolenie ma wymiar praktyczny, duży nacisk położony jest na rozwiązywanie zadań i pisanie własnych testów, dzięki czemu szybciej i lepiej opanujesz prezentowane zagadnienia.
Po ukończeniu szkolenia będzie potrafił:
- Tworzyć testy jednostkowe sprawdzające poprawność każdego kawałka kodu z wykorzystaniem bibliotek Unittest i PyTest
- Wdrażać dobre praktyki podczas pisania testów
- Tworzyć testy integracyjne sprawdzające działanie całej aplikacji
- To co niezbędne do automatycznego testowania w Pythonie
Prowadzący szkolenie: Tomasz Woźniak
Bioinformatyk, programista Python i Django. Ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań webowych zarówno w nauce jak i biznesie, pracy z oprogramowaniem i analizą danych biologicznych. Od 2017 roku uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem jako trener. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu.
O szkoleniu
Przekrojowe szkolenie z zakresu machine learning w Pythonie. Obejmuje wszystkie najważniejsze techniki uczenia maszynowego. Celem jest nabycie umiejętności praktycznego zastosowania uczenia maszynowego do typowych problemów z klasyfikacji i regresji. Omawiane są techniki typu: algorytmy rekomendacyjne, wykrywanie oszustw, automatyczne kategoryzowanie danych.
Wszystkie problemy będą przerabiane na rzeczywistych zbiorach danych. Wszystko w pakiecie scikit-learn - będącym kluczowym pakietem do uczenia maszynowego.
Całe szkolenie ma formę warszatową. Każdy wykład teoretyczny poparty jest rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Na koniec szkolenia realizujemy projekt end-to-end podsumowujący wiedzę z całego szkolenia. Uczestnicy pozyskają dane z zewnętrznych źródeł i zastosują na nich algorytmy machine learning w praktyce.
Dla kogo?
Dla osób mających co najmniej wiedzę z zakresu podstaw programowania w języku Python. Optymalnie byłoby też znać zagadnienia z zakresu analizy danych w Pythonie - np. biblioteka Pandas.Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python Data Science".
Szkolenie w skrócie
Kurs "Programowanie w języku PHP - poziom zaawansowany" skierowany jest do doświadczonych programistów PHP, chcących zgłębić zaawansowane techniki programowania, wzorce projektowe, testowanie i debugowanie kodu, oraz architekturę mikroserwisów. Uczestnicy nauczą się pisać czysty, utrzymywalny kod, wykorzystując narzędzia takie jak PHPStan, PHPUnit, oraz Behat do testowania jednostkowego i behawioralnego. Szkolenie obejmuje również praktyczne wprowadzenie do Laravela, budowanie RESTful API, i podstawy architektury mikroserwisowej.
Korzyści ze szkolenia
Uczestnicy kursu będą potrafili stosować zaawansowane techniki i narzędzia do optymalizacji kodu, projektować aplikacje zgodnie z najlepszymi praktykami i wzorcami projektowymi, oraz tworzyć skalowalne i bezpieczne aplikacje webowe.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów PHP z solidnym doświadczeniem, którzy chcą podnieść swoje umiejętności do poziomu zaawansowanego i nauczyć się nowoczesnych technik programowania aplikacji webowych.
Prowadzący szkolenie: Łukasz Przeździęk
Łukasz Przeździęk jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na wydziale FTIMS, związany z PHP od 2006 roku. Jego doświadczenie obejmuje pracę z frameworkami Laravel i Symfony, a obecnie pełni funkcję Senior Backend Developera w firmie OnlineVenture, gdzie odpowiada za utrzymanie serwisów meczyki.pl i ppe.pl. Łukasz posiada bogate doświadczenie pedagogiczne, spędziwszy 10 lat jako nauczyciel przygotowujący uczniów technikum do egzaminu zawodowego z programowania. Jego wiedza i doświadczenie praktyczne czynią go ekspertem w dziedzinie backend developmentu, a pasja do nauczania i dzielenia się wiedzą sprawiają, że jest wyjątkowym prowadzącym szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii webowych.
O szkoleniu
Kompleksowe szkolenie wprowadzające do technologii Oracle Application Express (APEX) - platformy low-code oferowanej przez Oracle. Szkolenie pozwala na zrozumienie i zastosowanie szerokiej gamy narzędzi i technik dostępnych w środowisku APEX, oraz zrozumienie na czym polega tworzenie aplikacji na platformie typu low-code. Program obejmuje:
- Zapoznanie z Oracle APEX
- Tworzenie i zarządzanie aplikacjami w środowisku on-prem i cloud
- Podstawy bezpieczeństwa
- Integracja i rozbudowa
- Narzędzia developerskie
- Deployment i administracja
Cel szkolenia
Rozpoczęcie pracy w środowisku Oracle APEX i umożliwienie uczestnikowi tworzenie własnych rozwiazań - od prostych aplikacji na podstawie arkusza Excel, po rozbudowane rozwiązania korzystające z baz danych Oracle. Zapoznanie z narzędziami dla developerów oraz podstawami administracji i bezpieczeństwa. Dla kogo przeznaczone jest szkolenie? Adresatami szkolenia są developerzy, administratorzy baz danych, a także osoby nie mające dużego doświadczenia w programowaniu (np. analitycy), które chcą nauczyć się używania platformy low-code od firmy Oracle i tworzyć aplikacje webowe w Oracle APEX.
Co usprawnisz w swojej pracy?
Poznasz podstawową platformę low-code oferowaną przez firmę Oracle, dzięki czemu stworzysz aplikacje nawet 10 razy szybciej niż przy wykorzystaniu standardowych języków programowania. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia i administrowania aplikacjami w Oracle APEX. Opanujesz narzędzia developerskie i nauczysz się integrować aplikacje z różnymi usługami i innymi systemami w Twojej firmie.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Jeżeli w Twojej firmie wykorzystywane są bazy dane Oracle, Oracle Cloud lub jakiekolwiek produkty tej firmy (np. Oracle EBS, Oracle Fusion), znajomość APEXa pozwoli Ci na budowę pełnoprawnych aplikacji i systemów web, w oparciu o platformę low-code. Co więcej, istniejące aplikacje mogą być w prosty sposób rozbudowywane, wykorzystując dane w nich istniejące (np. nowy proces, który do tej pory nie był pokryty w firmowym EBS). Oracle APEX jest także często wykorzystywany jako platforma do migracji aplikacji napisanych w Oracle Forms, a jako pełnoprawna platforma typu low-code może być także wykorzystywana do tworzenia całkowicie nowych rozwiązań, a także start-upów.
Czego się nauczysz?
Zrozumiesz architekturę i zasady działania Oracle APEX. Nauczysz się tworzyć aplikacje aplikacje, zarządzać danymi, korzystać z narzędzi developerskich i zabezpieczać aplikacje. Zrozumiesz na czym polega low-code i jak tworzyć aplikacje 10 razy szybciej.
Oracle APEX
Platforma low-code do tworzenia aplikacji webowych oparta na bazie danych Oracle. Podstawowe narzędzie do tworzenia aplikacji w samym Oracle, oraz najpopularniejsza platforma tego typu wśród najwiekszych firm na świecie. Umożliwia szybkie tworzenie rozbudowanych aplikacji, bez potrzeby pisania kodu od podstaw. Zwykle wykorzystywana do tworzenia nowych aplikacji w środowiskach on-prem oraz cloud, rozbudowywania istniejących systemów Oracle (np. Oracle EBS) oraz migracji aplikacji typu legacy (np. Oracle Discoverer, Oracle Cloud, Oracle ADF). Prowadzący szkolenie
Prowadzący
Zespół Pretius Low-code - jedna z największych na świecie firm wykorzystujących platrformę Oracle APEX do tworzenia aplikacji, wewnętrznych systemów oraz produktów dla klientów na całym świecie. Praktycy z ponad 15-letnim doświadczeniem, prelegenci na międzynarodowych konferencjach (m.in. Kscope, APEX World, APEX Connect, DOAG, OUGN, UKOUG, POUG), wykładowcy na warszawskich uczelniach, uczestnicy programu Oracle ACE.
- Adam Kierzkowski
- Łukasz Kosiciarz
- Mariusz Skóra
- Przemysław Staniszewski
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów, chcących wyrobić w sobie nawyk pisania czytelnego i zrozumiałego dla innych kodu.
Skupiamy się nie tylko na czystym kodzie jako takim, ale pokazujemy również, jak dobrze pisać programy przy zastosowaniu paradygmatu programowania obiektowego.
Następnie w warunkach warsztatowych pokazujemy jak zastosować wybrane wzorce projektowe w realnych przypadkach i kiedy dla danego problemu można zastosować więcej niż jeden wzorzec.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest podstawowa znajomość języka Java i biblioteki JUnit.
Prowadzący szkolenie: Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.
O szkoleniu
Power Apps pozwala na naukę tworzenia aplikacji bez pisania kodu. Rozbudowane szablony, łączniki danych oraz elementy sztucznej inteligencji pozwalają na tworzenie użytecznych aplikacji przez początkujących uczestników. Power Automate (dawniej Flow) pozwalana na zapoznanie się z aplikacją Power Automate, będącej częścią platformy Power Platform. Narzędzie pozwala na skuteczną automatyzację i usprawnienie powtarzanych zadań. Pozwoli to na znaczące zwiększenie Twojej produktywności, równocześnie pozwalając na zaoszczędzenie czasu poświęcanego na obsługę procesów przebiegających w firmie.
Cel szkolenia
Wprowadzenie uczestnika do kompleksowej automatyzacji codziennych czynności. Nauka pracy z aplikacją polega na tworzeniu wydajnych przepływów bez pisania kodu, tzw. no-code lub z minimalnym jego użyciem low- code. Większość przepływów konfiguruje się metodą przeciągnij i upuść za pomocą myszy.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, analitycy, księgowi, a także programiści i testerzy oprogramowania. Tematyka szkolenia obejmuje pracę z serwerem SQL. Osoby biorące udział w szkoleniu nie muszą mieć doświadczenia programistycznego.
Co w Twojej pracy usprawni Power Automate?
Dzięki Power Apps oraz Power Automate nauczysz się tworzyć efektywne i efektowne aplikacje wspomagające codzienne czynności. Zdobędziesz umiejętność korzystania z najnowszego narzędzia usprawniającego pracę. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Przepływy, które stworzysz będziesz mógł wykorzystać w większości aplikacji pakietu Office 365 oraz setkach innych aplikacji dostępnych za pomocą wbudowanych łączników. Zauważysz równocześnie wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość skuteczność i niezawodność w przetwarzanych danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Zostaniesz twórcą aplikacji, czyli developerem, który będzie w stanie bez większego problemu budować narzędzia wspomagające pracę w swojej organizacji. Równocześnie przeniesiesz bezpieczeństwo organizacji na nowy wyższy poziom. Usprawnisz wymianę informacji z współpracownikami. Będziesz w stanie utworzyć ujednolicony system automatyzujący przepływy dokumentów, plików i informacji jako takiej. Standaryzacja metod generowania przepływów i tworzenia obiegu dokumentów przestanie być dla Ciebie problemem.
Power Automate
Microsoft Power Automate, wcześniej znany jako Microsoft Flow to platforma iPaaS firmy Microsoft do automatyzacji zadań cyklicznych. Jest częścią linii produktów Microsoft Power Platform wraz z produktami takimi jak Power Apps i Power BI.
Low-Code
Platforma niskokodowa jest oprogramowaniem umożliwiającym budowę aplikacji w sposób wizualny, za pomocą diagramów, grafów czy formularzy bez znajomości języków programowania.
No-Code
Nowość w dziedzinie programowania to aplikacje no-code, czyli platforma, która pozwalaja użytkownikowi tworzyć aplikacje bez konieczności wpisywania kodu. Korzystając z gotowych do użycia komponentów, każdy może dowolnie łączyć funkcje aplikacji i projektować ich wygląd.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.
Tworzysz aplikacje webowe? A może takimi zarządzasz? Twój szef wymaga od Ciebie rekomendacji pod kątem bezpieczeństwa aplikacji webowej a Ty nie wiesz co zrobić? A może sam chciałbyś zmienić swoją ścieżkę zawodową i zostać pentesterem albo red teamerem?
Jesteś administratorem systemów Linux, Windows? A może takimi systemami zarządzasz?
Twój szef wymaga od Ciebie rekomendacji pod kątem bezpieczeństwa systemów operacyjnych a Ty nie wiesz co zrobić?
Jeżeli szukasz szkolenia kompleksowego- To szkolenie jest dla Ciebie!
Czy zastanawiałeś / zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób można przetestować aplikację webową a następnie zarekomendować czynności poprawiające jej bezpieczeństwo?
Czy zastanawiałeś / zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób można przetestować oraz następnie zarekomendować czynności poprawiające bezpieczeństwo dla danego systemu operacyjnego?
Musimy być bowiem świadomi, że każda aplikacja webowa dostępna z poziomu sieci Internet, oraz każdy system operacyjny skonfigurowany w sposób domyślny może być narażony na działania niepożądane ze strony "hackerów".
Na tym szkoleniu uczestnicy dowiedzą się:
- W jaki sposób przetestować systemy operacyjne z rodziny Linux oraz Windows, w tym ich subkomponenty;
- W jaki sposób wykonać raport z tak przeprowadzonego testu;
- W jaki sposób uzupełnić raport o rekomendacje, które poprawią bezpieczeństwo badanego systemu operacyjnego.
- W jaki sposób przetestować aplikację webową;
- W jaki sposób wykonać raport z tak przeprowadzonego testu;
- Jakie rekomendacje, które poprawią bezpieczeństwo badanej aplikacji webowej mogą zostać wydane w ramach określonych podatności;
- Jakie są najpopularniejsze typy ataków, które mogą spotkać naszą aplikację webową.
Po szkoleniu, każdy uczestnik będzie posiadał fundamentalną wiedzę z zakresu wykonywania testów penetracyjnych web aplikacji oraz wykonywania testów penetracyjnych systemów operacyjnych z rodziny Linux oraz Windows dzięki czemu będzie mógł rekomendować lub/i wdrożyć niezbędne poprawki bezpieczeństwa w organizacji i nie tylko.
Wymagania wstępne:
Aby w pełni zrozumieć prezentowany podczas szkolenia materiał wymagana jest:
- Podstawowa znajomość działania aplikacji webowych;
- Podstawowa znajomość działania silników witryn internetowych;
- Podstawowa znajomość działania serwerów WWW (Apache, NGINX, IIS);
- Podstawowa znajomość działania systemów operacyjnych z rodziny Linux;
- Podstawowa znajomość działania systemów operacyjnych z rodziny Windows;
- Podstawowa znajomość działania usługi Active Directory;
- Podstawowa znajomość działania usług katalogowych (LDAP).
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową celem uzupełnienia wiedzy z wyżej wymienionych zagadnień.
Prowadzący szkolenie: Adrian Chaber
Inżynier informatyki zawodowo związany z SALESManago, gdzie jako Head of IT Security stawia czoła wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem tworzonego przez firmę oprogramowania oraz zgodnością z normami i standardami bezpieczeństwa informatycznego w ramach całej organizacji. Doświadczenie zdobywał między innymi u takich organizacji jak IBM, ING czy Akamai. Pasjonat informatyki i szeroko pojętej wiedzy. Na zadawane pytania, na które nie zna odpowiedź zawsze odpowiada "jeszcze tego nie wiem, ale na pewno się dowiem".
Szkolenie przeznaczone jest dla osób zaczynających przygodę jak również dla osób posiadających już wiedzę z baz MongoDB. Ten kurs obejmuje wszystko, co administrator bazy danych MongoDB powinien wiedzieć, aby pomyślnie wdrożyć i obsługiwać MongoDB w środowisku On-Premise jak również rozwiązania chmurowego jakim jest Atlas MongoDB. Kursant pozna konfiguracje High Availability – Mongo Replicaset oraz Shardin oraz jakie daje możliwości. Każdy moduł szkolenia kończy się praktycznym ćwiczeniem, które umożliwia utrwalenie zdobytej wiedzy jak również przetestowanie jej. Szkolenie prowadzone jest przez wieloletniego administratora baz danych.
Prowadzący szkolenie: Sławomir Juruś
Lead Infrastructure Engineer w Sopra Steria Polska. Administrator baz danych z wieloletnim praktycznym doświadczeniem zawodowym. Przede wszystkim zajmuje się administracją serwerami SQL Server, jednak posiada również praktyczną wiedzę na temat technologii MongoDB, MySQL oraz PostgreSQL. Obecnie zarządza środowiskiem składającym się z ponad 600 serwerów baz danych w chmurze jak i on-premise. W swojej karierze stawiał czoła całemu spektrum projektów związanych z relacyjnymi bazami danych jak również NoSQL.
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili:
- Tworzyć efektywniejsze raporty i zapytania SQL
- Monitorować wydajność serwera oraz zadbać o jego kondycję
- Wykonać analizę planów zapytań pod kątem wskazania potencjalnych problemów
- Zarządzać transakcjami,blokadami oraz unikać zakleszczeń
O szkoleniu
Warsztatowe szkolenie z zakresu analizy szeregów czasowych z użyciem języka Python. Szkolenie obejmuje podstawową metodologie badań i prognozowania szeregów czasowych w ujęciu różnych dyscyplin: AI, analizy sygnałów, finansów i tradingu, procesów stochastycznych.
Dla kogo?
Wymagana jest minimalna znajomość języka Python oraz podstawowa wiedza z zakresu statystyki lub ekonometrii. Szkolenie pozwala nabyć praktycznych umiejętności radzenia sobie z szeroką częścią danych strukturalnych, takich jak szeregi czasowe. Z racji tego, szkolenie to jest w szczególności dedykowane osobom wiążącym swoją przyszłość (lub obecną pracę) z takimi sektorami jak: telekomunikacja, energetyka, finanse, bankowość, trading, medycyna oraz szeroko pojęta matematyka i fizyka.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt, mający na celu jak najlepsze zaprognozowanie szeregu czasowego za pomocą różnych metodologii.
Przebieg szkolenia
Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz, najpopularniejszego w Data Science, środowiska Anaconda. Zawiera ono wygodny edytor do programowania - Spyder.
Po skonfigurowaniu środowiska pracy, rozpoczyna się praca z importowaniem danych w formacie csv i zapoznanie z podstawowymi metodami wizualizacji szeregów czasowych.
Gdy powyższy cel zostanie zrealizowany, będziemy badać po kolei główne właściwości matematyczne różnego rodzaju szeregów czasowych, takie jak: stacjonarność, autokorelacja, sezonowość, szum, multiplikatywność czy też istniejące trendy. Nauczymy się także, jak radzić sobie z danymi zawierającymi luki oraz z sytuacjami, gdy danych jest zbyt mało, aby przeprowadzić modelowanie. Innym elementem będzie wykorzystanie wielowymiarowych sekwencji i selekcja odpowiednich cech, które najlepiej wyjaśniają zmienność zmiennej zależnej. Dowiemy się również, jak unikać częstych błędów popełnianych przez początkujących analityków.
W następnym kroku zaczynamy uczyć się różnych sposobów prognozowania, nabierając przy tym intucjji/świadomości tego, która z technik jest najlepsza do wykorzystania w danym przypadku. Podobnie, zapoznajemy się z metrykami oceny błędu i ich doborem, który silnie zależy od natury problemu biznesowego.
W następnej kolejności uczymy się badać naturę stochastyczną potencjalnych szeregów czasowych, mierząc między innymi prawdopodobieństwa tego, czy są one losowe bądź deterministyczne. Analizujemy przy tym rozkłady zmian kolejnych (sąsiędnich) wartości szeregów oraz poprawnej segmentacji danych, w zależności od uzyskanych rozkładów.
Podczas przerabiania ostatnich trzech bloków tematycznych, uczymy się zastosowywać analizę fourierowską, sieci neuronowe oraz analizę techniczną stosowaną przed traderów. Poznajemy wówczas wiedzę i metody wychodzące daleko poza prognozowanie przyszłych wartości szeregów. Odnoszą się one niekiedy do najnowszych postępów w dziedzinach, takich jak: rozpoznawanie mowy i języka, automatyczne wykrywanie nieprawidłowości kardiologicznych przez EKG/EEG, błędów gramatycznych w piśmie, przewidywania kierunku ruchu cen na giełdowych, jak również klonowania dźwięku, czy generowania muzyki.
Realizacja projektu końcowego
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników. Będzie on polegał na porównaniu kilku wybranych metod prognozowania (po jednej z każdego bloku tematycznego) i ich wyników dla zadanego szeregu, włączając w to poprzedzającą analizę i dobranie stosownej metryki ewaluacji modelu.
O szkoleniu w skrócie
Kurs ten zapewni uczestnikom podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania i automatyzacji administracji serwerów opartych na systemie Windows za pomocą programu Windows PowerShell.Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?
Szkolenie jest skierowane do:
- Administratorów systemów
- Specjalistów IT
- Inżynierów sieciowych
- Osób pracujących w dziale wsparcia technicznego
- Studentów i entuzjastów technologii
Wstępne wymagania dla uczestników
- Podstawowa znajomość administracji systemem Windows
- Podstawowa znajomość skryptów lub programowania
- Podstawowa znajomość terminologii IT
Korzyści z uczestniczenia w szkoleniu
- Automatyzacja codziennych zadań administracyjnych
- Efektywne zarządzanie systemem i siecią
- Zarządzanie zdalne i bezpieczeństwo
- Optymalizacja i analiza systemu
- Praktyczne doświadczenie
- Rozwój kariery zawodowej
Prowadzący szkolenie: Marcin Gąstół
Od 2022 roku uznany za Microsoft Certified Trainer (MCT) w Polsce, a także inżynier i architekt z ponad 10 certyfikatami w dziedzinach takich jak technologie chmurowe, architektura, bezpieczeństwo, AI & ML, bazy danych oraz inne obszary Microsoft Azure. Specjalista w technologii chmurowej i DevOps z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży IT. Posiada szeroką wiedzę i umiejętności w projektowaniu i wdrażaniu nowych architektur dla Microsoft Azure, rearchitektury istniejącego środowiska oraz migracji lokalnych centrów danych do chmury Microsoft Azure. Jako inżynier DevOps współpracuje z międzynarodowymi klientami. Pasjonat chmury, DevOps oraz IT, aktywnie dzieli się swoją wiedzą, prowadząc programy edukacyjne dla uczelni wyższych jako wykładowca oraz promotor na Uniwersytecie WSB Merito od 2022 roku na studiach podyplomowych "Tester aplikacji mobilnych i desktopowych" oraz "Programista Python", a także korporacji międzynarodowych poprzez współpracę z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi z Polski jak i z zagranicy.
Na co dzień odpowiada za dostarczanie wysokiej jakości funkcji w rozwijaniu produktów IT, definiowanie kompleksowych strategii testowych, projektowanie zautomatyzowanych przypadków testowych oraz integrację różnych systemów. Zajmuje się także opracowywaniem i dostosowywaniem frameworków automatyzacji testów oraz implementacją testów automatycznych.
Autor artykułów dla Linux i Admin Magazine od 2023 roku. Prowadzi swojego bloga na temat chmury Azure na marcingastol.com. Publikuje newsy również na swoim koncie na LinkedIn, a także prowadzi swój kanał 'Azure in 5 minutes' na YouTube.
O szkoleniu
Szkolenie prowadzone jest w aplikacji Power BI, ale opanowana wiedza możliwa będzie do wykorzystania także w Power Pivot oraz SQL Server Analysis Services. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które znają podstawy języka DAX i chcą poszerzyć swoje umiejętności. Uczestnicy powinni mieć doświadczenie w pracy z raportami Power BI.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestnika w koncepcję języka DAX (Data Analysis Expressions) oraz w samodzielną analizę danych pochodzących z rozproszonych źródeł. Uczestnik będzie w stanie samodzielnie budować modele danych, przygotowywać kolumny i miary obliczeniowe agregujące dane z wielu tabel oraz prezentować je w odpowiednich miejscach w raporcie rozumiejąc konteksty przetwarzania zapytań w języku DAX.
Czego się nauczysz?
Rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie tworzenia, zarządzania i pracy z modelem semantycznym w Power BI. Stworzysz kolumny obliczane i miary w języku DAX w pracy z modelem relacyjnym. Poznasz zasady pracy z czasem w modelu semantycznym poprzez tworzenie i pracę z tabelą kalendarza i funkcjami Time Intelligence. Zastosujesz zmienne i parametry języka DAX oraz zapytania parametryzowane w Power Query, które zintegrujesz z fragmentatorami upraszczając filtrowanie raportów. Nauczysz się ingerować w filtr przekazywany do modelu danych z użyciem CALCULATE. Model semantyczny, miary jak i tworzenie dowolnie zaawansowanych formuł DAX nie będą już dla Ciebie problemem. Efektem tego będą zaawansowane raporty i pulpity nawigacyjne jakie stworzysz. Poznasz także dobre praktyki tworzenia formuł w języku DAX co pozwoli na skuteczne wykorzystanie języka DAX do rozwiązywania złożonych problemów analitycznych.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.
O szkoleniu
Szkolenie Power Automate (dawniej Flow) pozwalana na zapoznanie się z aplikacją Power Automate, będącej częścią platformy Power Platform. Narzędzie pozwala na skuteczną automatyzację i usprawnienie powtarzanych zadań. Pozwoli to na znaczące zwiększenie twojej produktywności, równocześnie pozwalając na zaoszczędzenie czasu poświęcanego na obsługę procesów przebiegających w firmie.
Cel szkolenia
Wprowadzenie uczestnika do kompleksowej automatyzacji codziennych czynności. Nauka pracy z aplikacją polega na tworzeniu wydajnych przepływów bez pisania kodu, tzw. no-code lub z minimalnym jego użyciem low- code. Większość przepływów konfiguruje się metodą przeciągnij i upuść za pomocą myszy.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, analitycy, księgowi, a także programiści i testerzy oprogramowania.
Co w Twojej pracy usprawni Power Automate?
Nauczysz się efektywnie realizować powtarzalne czynności, dzięki ich zautomatyzowaniu. Zdobędziesz umiejętność korzystania z najnowszego narzędzia automatyzującego pracę. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Przepływy, które stworzysz będziesz mógł wykorzystać w większości aplikacji pakietu Office 365 oraz setkach innych aplikacji dostępnych za pomocą wbudowanych łączników. Zauważysz równocześnie wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość skuteczność i niezawodność w przetwarzanych danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Usprawnisz wymianę informacji z współpracownikami. Będziesz w stanie utworzyć ujednolicony system automatyzujący przepływy dokumentów, plików i informacji jako takiej. Standaryzacja metod generowania przepływów i tworzenia obiegu dokumentów przestanie być dla Ciebie problemem. Równocześnie przeniesiesz bezpieczeństwo organizacji na nowy wyższy poziom.
Power Automate
Microsoft Power Automate, wcześniej znany jako Microsoft Flow to platforma iPaaS firmy Microsoft do automatyzacji zadań cyklicznych. Jest częścią linii produktów Microsoft Power Platform wraz z produktami takimi jak Power Apps i Power BI.
Low-Code
Platforma niskokodowa jest oprogramowaniem umożliwiającym budowę aplikacji w sposób wizualny, za pomocą diagramów, grafów czy formularzy bez znajomości języków programowania.
No-Code
Nowość w dziedzinie programowania to aplikacje no-code, czyli platforma, która pozwalaja użytkownikowi tworzyć aplikacje bez konieczności wpisywania kodu. Korzystając z gotowych do użycia komponentów, każdy może dowolnie łączyć funkcje aplikacji i projektować ich wygląd.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.