Terminy gwarantowane
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 464 terminy, które mogą spełniać Twoje oczekiwania

Szkolenie przeznaczone dla administratorów i programistów, którzy chcą rozwiązać problemy wydajnościowe związane z bazami danych PostgreSQL. Do problemu optymalizacji baz danych i zapytań SQL w PostgreSQL podchodzimy w tym szkoleniu holistycznie, zarówno od strony administracyjnej, jak i programistycznej.
W zakresie pojawiają się metody optymalizacji nie tylko zapytań typu SELECT, ale również optymalizacja ładowania i aktualizacji danych. Uczestnicy podczas szkolenia poznają techniki odnajdywania niewydajnych zapytań, ich optymalizacji oraz metody testów wydajnościowych w bazach PostgreSQL.
GRATIS DO SZKOLENIA:
Kompedium administratora PostgreSQL

dowiedz się więcej o "Kompedium administratora PostgreSQL"
50% zniżki na
"Video kurs administracji PostgreSQL"
przy zakupie szkolenia

dowiedz się więcej o "Video kurs administracji PostgreSQL"
50% zniżki na
"Kompleksowy kurs administracji PostgreSQL"
przy zakupie szkolenia

dowiedz się więcej o "Kompleksowy kurs administracji PostgreSQL"

O szkoleniu w skrócie
Szkolenie omawia zaawansowane aspekty SQL w bazach danych PostgreSQL. Podczas szkolenia omawiane są wyrażenia regularne, funkcje analityczne, import i eksport danych, wprowadzenie do optymalizacji i wiele innych.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:- używać wyrażeń regularnych do wyszukiwania danych i ich obróbki
- korzystać z funkcji analitycznych w celu zaawansowanej analizy danych
- Importować i eksportować dane
- Zmniejszać wielkość obiektów bazodanowych
- Znajdować wąskie gardła wydajnościowe w zapytaniach
- Optymalizować zapytania w celu przyspieszenia ich wykonywania
- Stosować operator CASE będący wyrażeniem warunkowym
Dla kogo?
Dla osób które znają SQL w zakresie podstawowym i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o bardziej zaawansowane zagadnienia SQL w implementacji PostgreSQL. Jest to też ciekawa propozycja dla osób które znają już SQL w implementacji innych baz danych - np. Oracle czy SQL Server. Takie osoby poznają "jak to się robi w PostgreSQL" w zakresie technik których implementacja nie jest zawarta w ANSI SQL.
Prowadzący szkolenie:
Michał Bieniek
Programista baz Oracle i PostgreSQL. Od 10 lat związany ze światem baz danych Oracle, od 8 PostgreSQL. Specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania w językach PL/SQL i PL/pgSQL oraz technologii Oracle Forms and Reports dla administracji publicznej, branży telekomunikacyjnej, sektora bankowego oraz agencji marketingowych. W latach 2019-2020 zdał egzaminy certyfikacyjne Oracle Database SQL Certified Associate i Oracle PL/SQL Developer Certified Associate. Cały czas poznaje nowe zagadnienia i szuka nowych wyzwań.


Krótki opis kursu
Ten kurs to kompleksowe szkolenie poświęcone OpenAI i sztuce tworzenia skutecznych promptów, a także integracji modeli OpenAI z własnymi aplikacjami. Oferuje praktyczne umiejętności w integracji nowoczesnych narzędzi AI z własnymi projektami programistycznymi. Dzięki przystępnym lekcjom, od podstaw aż po zaawansowane techniki, uczestnicy nauczą się, jak efektywnie wykorzystywać modele OpenAI, w tym GPT-4, do generowania tekstów, analizy danych, a nawet tworzenia chatbotów.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest idealny dla programistów, marketerów, analityków i każdego, kto chce poznać możliwości sztucznej inteligencji i zintegrować je w swoim biznesie lub projektach. Skierowany do osób, które mają podstawową wiedzę z zakresu programowania i pragną poszerzyć swoje umiejętności o praktyczne zastosowania AI, w tym tworzenie zaawansowanych systemów obsługi klienta, generowania treści czy analizy danych.
Jakie korzyści będą mieć uczestnicy po jego zakończeniu?
Po ukończeniu kursu uczestnicy zyskają:
- Umiejętność korzystania z API OpenAI do tworzenia inteligentnych aplikacji wspieranych przez sztuczną inteligencję.
- Zdolność generowania wysokiej jakości treści, od tekstów marketingowych po analizy danych.
- Praktyczną wiedzę, jak budować chatboty, automatyzować procesy biznesowe oraz tworzyć systemy rekomendacji.
- Znajomość zaawansowanych technik zarządzania promptami, co pozwala na pełne wykorzystanie możliwości modeli GPT.
- Możliwość pracy z najnowszymi modelami AI, takimi jak GPT-4, i zrozumienie ich kosztów oraz wydajności w projektach.
Prowadzący szkolenie:
Kacper Sieradziński
Programista z ponad 12 letnim stażem, pracował dla klientów z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Pracował dla takich firm jak Schibsted Tech Polska oraz PrimeQ tworząc strony o bardzo dużym natężeniu ruchu, skrypty automatyzujące pracę innych, w tym także crawlery. Trener, który na sali spędził ponad 5000h prowadząc szkolenia z baz danych, programowania w Pythonie i PHP.
Kacper uważa, że język programowania to tylko narzędzie w rękach doświadczonego dewelopera, dlatego nieustannie lubi uczyć się nowych rzeczy oraz zarażać miłością do programowania innych (stąd pewnie ten kanał na Youtubie -> Kacper Sieradziński).


Szkolenie wprowadzające od podstaw w meandry administracji serwerami z systemem operacyjnym Linux.
Szkolenie rozpoczyna się szybkim wprowadzeniem w podstawowe zagadnienia związane z obsługą systemu Linux, by przejść do jego konfiguracji, zabezpieczania i instalacji dodatkowych pakietów.
Szkolenie ma formę warsztatową, przez cały czas jego trwania uczestnicy realizują zadania należące do codziennej pracy administratora.
Podczas zajęć realizowane jest również "troubleshooting" czyli rozwiązywanie problemów z którymi często styka się administrator.
Wykonywane przykłady i ćwiczenia są realizowane z użyciem konsoli, a nie środowiska graficznego w związku z tym że systemy produkcyjne takowego często nie mają. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego administratora serwerów Linux.
To szkolenie jest też elementem pakietu "Administrator Linux" - dowiedz się więcej


O szkoleniu w skrócie
Kompleksowe, 5-cio dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu SQL w adaptacji PostgreSQL .
Szkolenie rozpoczyna się od podstaw, obejmuje najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy SQL, ale też zagadnienia zaawansowane. Szkolenie zawiera między innymi techniki służące zaawansowanej analizie danych oraz optymalizacji zapytań.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 80 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:- tworzyć złożone raporty wykorzystujące wiele tabel, grupowanie danych, podzapytania, operatory zbiorowe, funkcje wbudowane w bazy danych PostgreSQL,
- dodawać, kasować i aktualizować dane w tabelach,
- tworzyć struktury takie jak tabele, widoki, linki bazodanowe,
- wykonywać złożone analizy danych z wykorzystaniem funkcji analitycznych, wyrażeń regularnych i wielu innych,
- optymalizować zapytania pod kątem wydajności.
Dla kogo?
Dla osób które chcą poznać w sposób kompleksowy SQL w adaptacji PostgreSQL od podstaw do zaawansowanych technik analizy danych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących jak i tych, które już znają SQL, ale chciałyby poznać jego implementację w bazach PostgreSQL.
Prowadzący szkolenie:
Michał Bieniek
Programista baz Oracle i PostgreSQL. Od 10 lat związany ze światem baz danych Oracle, od 8 PostgreSQL. Specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania w językach PL/SQL i PL/pgSQL oraz technologii Oracle Forms and Reports dla administracji publicznej, branży telekomunikacyjnej, sektora bankowego oraz agencji marketingowych. W latach 2019-2020 zdał egzaminy certyfikacyjne Oracle Database SQL Certified Associate i Oracle PL/SQL Developer Certified Associate. Cały czas poznaje nowe zagadnienia i szuka nowych wyzwań.


Szkolenie przeznaczone dla osób które już znają podstawy SQL a chciałyby poznać jego zaawansowane aspekty w implementacji PostgreSQL oraz język PL/pgSQL.
Zakres zaawansowanego SQL obejmuje najczęściej wykorzystywane elementy specyficzne dla tego języka w bazach PostgreSQL. W tym analiza danych, wyrażenia regularne czy zaawansowane aspekty agregacji.
Zakres PL/pgSQL obejmuje naukę tego języka od podstaw do aspektów takich jak tworzenie własnych funkcji rozszerzających język SQL czy wyzwalacze.
O skoleniu w skrócie
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów Javy pracujących z wersją 11 (jako obecnie najczęściej spotykaną w projektach komercyjnych) i chcących zapoznać się z nowymi funkcjonalnościami języka wprowadzonymi w wersjach 12 - 19. Prezentowane są te nowe możliwości, które bezpośrednio wpływają na kształt kodu, pozwalając jego pisanie uczynić prostszym i bardziej przejrzystym. Podsumowaniem szkolenia jest mini-warsztat, podczas którego uczestnicy wdrażają zdobytą wiedzę w praktyce.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest średnio-zaawansowana znajomość języka Java i biblioteki JUnit.
Prowadzący szkolenie:
Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.


Opis szkolenia:
W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę dotyczącą złożonych zapytań T-SQL niezbędnych do wykonywana trudnych i złożonych analiz danych. Kurs poszerzy wiedzę dotyczącą funkcji okna oraz złożonych funkcji agregujących dane.
Adresaci:
Osoby wykonujące analizy danych, wyszukujące dane w sposób zaawansowany.


Szkolenie w skrócie
Kurs "PHP poziom średnio zaawansowany" to intensywne warsztaty rozwijające umiejętności programistyczne w PHP. Uczestnicy zgłębią zaawansowane techniki OOP, wzorce projektowe, testowanie i debugowanie kodu, a także bezpieczną pracę z bazami danych i ORM. Szkolenie obejmuje również zagadnienia związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych, tworzeniem i zabezpieczaniem RESTful API oraz wstęp do architektury mikroserwisów.
Korzyści ze szkolenia:
Ukończenie kursu umożliwi uczestnikom tworzenie bardziej zaawansowanych i bezpiecznych aplikacji webowych, efektywne zarządzanie danymi oraz projektowanie aplikacji zgodnie z obecnymi standardami i najlepszymi praktykami branżowymi.
Dla kogo?
Szkolenie adresowane jest do programistów PHP, którzy posiadają podstawową wiedzę i doświadczenie w pracy z tym językiem i chcą poszerzyć swoje kompetencje o zaawansowane techniki programowania, bezpieczeństwo aplikacji oraz nowoczesne podejście do projektowania oprogramowania.
Prowadzący szkolenie:
Łukasz Przeździęk
Łukasz Przeździęk jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na wydziale FTIMS, związany z PHP od 2006 roku. Jego doświadczenie obejmuje pracę z frameworkami Laravel i Symfony, a obecnie pełni funkcję Senior Backend Developera w firmie OnlineVenture, gdzie odpowiada za utrzymanie serwisów meczyki.pl i ppe.pl. Łukasz posiada bogate doświadczenie pedagogiczne, spędziwszy 10 lat jako nauczyciel przygotowujący uczniów technikum do egzaminu zawodowego z programowania. Jego wiedza i doświadczenie praktyczne czynią go ekspertem w dziedzinie backend developmentu, a pasja do nauczania i dzielenia się wiedzą sprawiają, że jest wyjątkowym prowadzącym szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii webowych.

O szkoleniu
Podczas szkolenia szczegółowo omówione zostaną zagadnienia przedstawione w Sylabusie ISTQB® Poziomu podstawowego, wraz z odniesieniem, jak wykorzystać je w codziennej pracy testera. Omówione zostaną również przykładowe pytania egzaminacyjne oraz zadania, których wykonanie sprawdzane jest podczas certyfikacji.
Szkolenie prowadzone jest przy użyciu akredytowanych materiałów przez akredytowanego trenera.
Prowadzący szkolenie:
Kamil Czornyj
Swoją pasją do IT został zarażony przez ojca jeszcze jako dziecko, od
zawsze wiązał swoją przyszłość ze światem komputerów. Absolwent
Politechniki Śląskiej na kierunku Informatyka Przemysłowa.
Profesjonalnym testerem został już w trakcie studiów, gdzie obronił
inżyniera pracą “Automatyzacja testów interfejsu użytkownika aplikacji
webowych”. W outsourcingu zdobył doświadczenie w wielu projektach,
pracując zarówno w modelu sekwencyjnym jak i iteracyjnym. W zawodzie
testera najbardziej ceni sobie satysfakcję z wdrożenia wysokiej
jakości produktu oraz relacje zarówno z zespołem, jak i biznesem.
Tester automatyzujący, z doświadczeniem w testach manualnych oraz
zarządzaniu procesem testowym w organizacji. Od 2019 roku realizuje
się jako trener-wykładowca w kilku największych szkołach wdrażających
nowych testerów oprogramowania, ucząc zarówno o testach manualnych jak
i automatycznych. Od 2021 roku akredytowany trener ISTQB Foundation
Level. Podczas zajęć najważniejsze jest dla niego przekazanie
informacji w sposób zrozumiały, prowadząc je w przyjacielskiej
atmosferze.


Jeśli szukasz szkolenia z omówionymi podstawami, to zapraszamy na szkolenie 5-dniowe:
Link do szkolenia „Programowanie w języku Python”
Szkolenie dla programistów języka Java posiadających już doświadczenie w praktycznym programowaniu. Poruszane zagadnienia to tematy na pozór złożone, ale przedstawione w przystępny sposób z ukazaniem praktycznych zastosowań. Nowo nabyte umiejętności pozwolą efektywniej wytwarzać oprogramowanie, tworzyć bardziej hermetyczne, generyczne i skalowalne rozwiązania. Omawiane i ćwiczone są także bardzo użyteczne zagadnienia jak wyrażenia lambda i strumienie. Nie zabrakło też dogłębnego omówienia wielowątkowości w Javie, która to jest często problematycznym zagadnieniem dla osób z mniejszym doświadczeniem. Szkolenie prowadzone przez bardzo doświadczonych programistów Java.


O szkoleniu w skrócie
W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę dotyczącą złożonych zapytań T-SQL niezbędnych do wykonywana trudnych i złożonych analiz danych.W trakcie szkolenia uczestnicy poznają metody i techniki optymalizacji zapytań kierowanych do baz danych.
Dla kogo jest to szkolenie?
Osoby wykonujące analizy danych, wyszukujące dane w sposób zaawansowany.
O szkoleniu
Kompleksowe szkolenie pokazujące proces budowania złożonego systemu informatycznego w architekturze rozproszonej z wykorzystaniem brokera Kafka i komunikacji w formie publish - subscribe. Przedstawienie zalety i wyzwania stojące podczas pracy z architekturą aplikacji w formie rozproszonej przy jednoczesnej komunikacji asynchronicznej.
Cel szkolenia
Poznasz najbardziej popularne obecnie narzędzie do pracy w architekturze zdarzeniowej – Kafkę. Nauczysz się ją wykorzystywać do komunikacji pomiędzy poszczególnymi modułami aplikacji. Zaimplementujemy, oparty na rzeczywistej domenie biznesowej, system informatyczny komunikujący się wyłącznie asynchronicznie przy wsparciu Spring Boot. Dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę przy implementacji takich rozwiązań, a także zdobędziesz umiejętności debugowania i naprawiania potencjalnych problemów.
Dla kogo?
Adresatami są osoby pracujące na codzień, lub mające zamiar pracować ze złożonymi systemami informatycznymi w architekturze rozproszonej z wykorzystaniem Kafki. Wymagane umiejętności to znajomość języka programowania Java, przynajmniej na średnim poziomie, podstawowa znajomość SQL oraz Spring Boot.
Co usprawnisz w swojej pracy?
Praca w architekturze rozproszonej z wykorzystaniem komunikacji asynchronicznej wymaga sporo doświadczenia i znajomości pewnego warsztatu, który pozwoli Ci szybko rozwijać, a potem utrzymywać takie systemy. Jeżeli już pracujesz z Kafką to odkryjemy przed Tobą jej wszystkie sekrety i sprawimy że wniesie ona jeszcze większą wartość dodaną do Twojego projektu.
Gdzie użyjesz nabytą wiedzę?
Szkolenie przyda Ci się podczas pracy z aplikacjami w architekturze rozproszonej. Pozwoli Ci wprowadzić całą gamę usprawnień do projektu, które zdecydowanie wpłyną na jego jakość. Jeżeli dopiero zamierzasz zbudować system w oparciu o Kafkę i komunikację asynchroniczną, to dzięki kursowi dowiesz się na co szczególnie zwrócić uwagę żeby uniknąć późniejszych problemów i wykorzystać maksymalną wartość tego narzędzia.
Czego się nauczysz?
Dogłębnie poznasz architekturę i sposób działania Kafki w integracji ze Spring Bootem jako narzędzia do implementacji złożonego systemu informatycznego. Dowiesz się jak dobrze wdrażać i testować aplikację opartą o zdarzenia. Rozważymy również kwestie późniejszego zarządzania i utrzymania takich systemów.
Prework - jak przygotować się do szkolenia?
- Przypomnienie najważniejszych aspektów programowania w języku Java
- Podstawowe kontrukcje typu warunek, pętla itd.
- Programowanie obiektowe w Java
- Kolekcje
- Stream API
- Przypomnienie czym jest Spring Boot jako framework do tworzenia nowoczesnych aplikacji
- Beany/wstrzykiwanie zależności
- 3-warstwowa architektura
- Podstawy REST API
- Komunikacja z bazą danych
- Powtórka podstawowych informacji o bazach danych i języku SQL:
- Co to jest baza danych?
- Co to jest tabela?
- SELECT ... FROM ... WHERE .... ORDER BY
- INSERT/UPDATE/DELETE
Spring BOOT
Nowoczesny framework do szybkiego tworzenia aplikacji webowych. Pozwala w łatwy sposób udostępnić aplikację za pomocą wbudowanego serwera HTTP w postaci REST API. Umożliwia szybką implementację najbardziej potrzebnych funkcjonalności aplikacji, takich jak połączenie z bazą danych czy wysyłkę emaili.
MySQL
Jedna z najbardziej popularnych, relacyjnych baz danych. Bardzo dobrze wspiera język SQL (Structure Query Language). Jest wykorzystywana zarówno w małych jak i dużych projektach. Cechuje się wysoką niezawodnością i szybkością działania.
Kafka
Skalowalna i bardzo wydajna platforma streamingowa służąca do przetwarzania ogromnych ilości informacji w modelu publish-subscribe. Doskonale sprawdza się w systemach czasu rzeczywistego takich jak śledzenie aktywności użytkownika. Bardzo dobrze pozwala również wdrożyć rozproszoną architekturę aplikacji z centralnym brokerem wiadomości sterującym pracą poszczególnych usług za pomocą przekazywanych komunikatów.
Prowadzący szkolenie:
Marcin Nowak
Architekt oprogramowania i lider techniczny z 11-letnim doświadczeniem w programowaniu w technologii Java i tworzeniu systemów klasy Enterprise. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami zarówno legacy jaki i greenfield, posiadającymi bardzo złożoną i trudną w zrozumieniu domenę biznesową (life science, farmacja, procesy produkcji, energetyka zawodowa). Wielki entuzjasta Domain Driven Design, architektury zdarzeniowej (EDA) oraz mikroserwisowej. Zwolennik dzielenia się wiedzą (https://appsynergy.pl) i przekazywania jej w jak najprostszy sposób, najlepiej na przykładach zaczerpniętych z prawdziwych projektów. Widział pracę z obu stron projektu (biznes i developerzy), więc bardzo dobrze rozumie potrzebę grania obu ekip do jednej bramki. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki synów.


Jest to kurs przygotowany dla programistów, którzy mają już pewne doświadczenie z Django. Podczas tego kursu uczestnicy poznają zarówno bardziej zaawansowane aspekty frameworka Django, jak również rozwiążą częste problemy takie jak: optymalizacja zapytań SQL, uruchamianie Django z wykorzystaniem Dockera, testowanie projektu, stworzenie systemu kolejkowego, czy komunikacja z wykorzystaniem websocketów. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które niedawno opanowały podstawy jak i osoby z wielomiesięcznym doświadczeniem.
Uwaga:
- Zalecane jest aby uczestnicy kursu "Tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Django" przed zapisem na ten kurs stworzyli co najmniej jeden własny projekt.
- Podczas kursu przydatna będzie podstawowa znajomość Django Rest Framework, relacyjnych baz danych, HTML i CSS oraz JavaScript.
Prowadzący szkolenie:
Tomasz Woźniak
Bioinformatyk, programista Python i Django. Ma wieloletnie
doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań webowych zarówno w
nauce jak i biznesie, pracy z oprogramowaniem i analizą danych
biologicznych. Od 2017 roku uwielbia dzielić się swoją wiedzą i
doświadczeniem jako trener. Na co dzień pracuje jako adiunkt w
Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu.


O szkoleniu w skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zbiory czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".



O szkoleniu w skrócie
Kompleksowe szkolenie z zakresu Power BI Desktop, języka DAX i Power BI Online. Pozwala na szczegółowe zapoznanie się z możliwościami aplikacji. Obejmuje przekrój wszystkich istotnych etapów pracy z danymi w Power BI:
- Ekstrakcja
- Normalizacja
- Integracja
- Modelowanie
- Prezentacja
- Publikacja
Cel szkolenia
Praca z Microsoft Power BI w wersji Desktop oraz elementami wersji online, przy współpracy z bazą danych SQL, usługami danych lub danymi plikowymi. Wprowadzenie do pracy z językiem Query M oraz modelem DAX, dodatkowo rozszerzonego o pracę z wizualizacjami dla języków R oraz Python.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Adresatami szkolenia są osoby zajmujące się przetwarzaniem, analizą i prezentacją dużej ilości danych, analitycy, księgowi, a także programiści i testerzy oprogramowania.
Co usprawnisz w swojej pracy?
Zoptymalizujesz sposoby pobierania, przekształcania i integracji danych zlokalizowanych na serwerze SQL, źródłach plikowych i usługach. Rozszerzysz umiejętności w korzystaniu z najlepszego narzędzia analitycznego. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych kwalifikacji. Zdecydowanie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych oraz szanse na awans.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Podniesiesz efektywność pracy związanej z tworzeniem raportów i w narzędziach BI. Zauważysz też wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość prezentacji danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Poznasz sposoby efektywnego wykorzystania rozszerzonych możliwości Power BI. Poznasz wszystkie istotne etapy pracy z wizualizowanymi danymi.

Prework - przygotowanie do szkolenia
Domyślną bazą danych używaną podczas szkolenia jest serwer baz danych Microsoft SQL Server. Znajomość języka SQL jest zalecana, ale nie wymagana. Baza danych będzie udostępniona przez prowadzącego.
Cel: Przegląd oprogramowania przydatnego podczas szkolenia.
- Tworzenie modelu danych: Power BI Desktop - wymagany pobierz...
- Microsoft SQL Server Management Studio - opcjonalny pobierz...
- DAX Studio - opcjonalnie do pracy z DAX pobierz...
Cel: Praca z Power BI - etapy tworzenia i życia raportu.
- Przygotowanie danych dla Power BI Desktop w Power Query.
- Optymalizacja i parametryzacja danych, także z użyciem języka SQL.
- Praca z modelem danych DAX: relacje, tabele, kolumny obliczeniowe, tabele obliczeniowe i miary.
- Budowa raportu w aplikacji Power BI Desktop.
- Publikacja i udostępnienie reportu w usłudze Power BI.
- Zarządzanie kontrolą dostępu do modelu danych.
- Ponowne użycie opublikowanego modelu danych.
- Aktualizacja raportu online
Power BI
Nazwa dla szeregu aplikacji i usług klasy Business Intelligence stworzonych przez Microsoft, w znacznej mierze opartych na chmurze obliczeniowej, które pomagają organizacjom gromadzić, zarządzać, przetwarzać i analizować dane z różnych źródeł za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Power BI stanowi część Microsoft Power Platform.
Język DAX
DAX (Data Analysis Expressions) to język wyrażeń formuł używany w usługach Analysis Services, usłudze Power BI i dodatku Power Pivot w programie Excel. Formuły języka DAX obejmują funkcje, operatory i wartości, które umożliwiające wykonywanie zaawansowanych obliczeń i zapytań dotyczących danych w powiązanych tabelach i kolumnach w tabelarycznych modelach danych.
Język Query M
Microsoft Power Query zapewnia zaawansowane środowisko importowania danych, które obejmuje wiele funkcji. Współpracuje on ze skoroszytami usługi Analysis Services, programu Excel i usługi Power BI. Podstawową możliwością dodatku Power Query jest filtrowanie i łączenie, czyli łączenie danych z jednej lub wielu bogatych kolekcji obsługiwanych źródeł danych.
Język R
Język programowania R rozszerza możliwości Power BI o szeroką gamę technik statystycznych (liniowe i nieliniowe modelowanie, klasyczne testy statystyczne, analiza szeregów czasowych, klasyfikacja, grupowanie…) i graficznych. Jest on rozszerzalny za pomocą dodatkowych pakietów oraz skryptów pisanych przez użytkownika.
Język Python
Język programowania wysokiego poziomu o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością pozwalając na znaczące rozszerzenie standardowych możliwości Power BI o dodatkowe możliwości.
Power Platform
Microsoft Power Platform to zestaw narzędzi do analizy biznesowej, tworzenia aplikacji i łączności aplikacji. Power Platform obejmuje: Power BI – raporty, Power Apps – budowa aplikacji low-code, Power Automate online – automatyzacja procesów biznesowych, Power Automate Desktop – automatyzacja procesów pulpitu, Virtual Agents oraz Dataverse – oparty na chmurze silnik do przechowywania i zarządzania danymi
Dataverse
Usługa umożliwiająca bezpieczne przechowywanie i zarządzanie danymi używanymi przez aplikacje biznesowe. Dane w te są przechowywane w ramach zestawu tabel. Zawiera on podstawowy zestaw tabel pozwalając stworzyć tabele niestandardowe charakterystyczne dla organizacji i wypełnić je danymi przy użyciu Power Query. Tabele w Dataverse dostarczają bezpieczny i oparty na chmurze magazyn danych. Umożliwiają one tworzenie skoncentrowanej na działalności definicji danych organizacji do użycia w ramach aplikacji.
Prowadzący szkolenie:
Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.

Szkolenie "DevOps z GitHub Actions, Jenkins, Terraform, AWS i Ansible" to intensywny i wszechstronny kurs, który kompleksowo wprowadza uczestników w zaawansowane techniki automatyzacji oraz zarządzania infrastrukturą IT. Przez pięć dni intensywnych zajęć, uczestnicy zdobędą dogłębną wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą im skutecznie integrować różnorodne narzędzia DevOps w spójne procesy CI/CD.
Uczestnicy nauczą się, jak efektywnie wykorzystać GitHub Actions do tworzenia i zarządzania workflow oraz automatyzacji procesów CI/CD. Poznają architekturę GitHub Actions, kluczowe pojęcia takie jak workflow, job, step i action, a także nauczą się konfigurować poszczególne kroki i zadania w pliku YAML. Kurs obejmuje również praktyczne ćwiczenia związane z tworzeniem workflow, uruchamianiem i monitorowaniem ich przebiegu, a także integracją gotowych akcji dostępnych w GitHub Marketplace. Uczestnicy dowiedzą się, jak konfigurować wyzwalacze dla różnych zdarzeń, używać zmiennych oraz tworzyć i stosować wyrażenia warunkowe w swoich workflow.
Szkolenie obejmuje również zaawansowane techniki budowania i integracji kodu. Uczestnicy nauczą się zarządzać agentami, zarówno self-hosted, jak i GitHub-hosted, a także optymalizować ich wydajność i niezawodność. Dowiedzą się, jak tworzyć złożone procesy buildów, integrując różnorodne narzędzia i technologie, oraz jak efektywnie zarządzać kodem poprzez techniki ponownego używania, tworzenie szablonów i bibliotek zadań oraz zarządzanie zależnościami.
Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem kursu. Uczestnicy poznają najlepsze praktyki zarządzania tajnymi zmiennymi, zabezpieczania dostępu do infrastruktury i danych oraz użycia GitHub Secrets. Dowiedzą się również, jak tworzyć i przechowywać artefakty w GitHub Actions, integrować się z GitHub Packages oraz pisać, testować i publikować własne niestandardowe akcje w GitHub Marketplace.
Kurs obejmuje także pełne szkolenie z Jenkins, gdzie uczestnicy nauczą się instalacji, konfiguracji oraz zarządzania projektami typu Freestyle i Matrix. Nauczą się pisać i konfigurować pipeline'y w Jenkins, integrować Jenkins z Ansible i Docker, a także automatyzować zadania przy użyciu Terraform i Jenkins. Dodatkowo, kurs obejmuje zarządzanie zadaniami w Jenkins, strategie tworzenia kopii zapasowych, aktualizacje oraz techniki rozwiązywania problemów.
W zakresie Terraform, AWS i DigitalOcean, uczestnicy nauczą się tworzenia i zarządzania infrastrukturą jako kod. Praktyczne ćwiczenia obejmują deploy aplikacji do AWS i DigitalOcean oraz automatyzację konfiguracji serwerów za pomocą Ansible. Szkolenie kończy się integracją wszystkich narzędzi w spójną strategię DevOps, co zapewnia uczestnikom pełne zrozumienie i umiejętność zarządzania procesami CI/CD w praktyce.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dedykowany dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż w tematyce DevOps. Dzięki kompleksowemu podejściu i licznym ćwiczeniom praktycznym, uczestnicy zdobędą solidne podstawy teoretyczne i praktyczne, które pozwolą im z pewnością siebie pracować z narzędziami DevOps. Kurs jest zaprojektowany tak, aby krok po kroku wprowadzać uczestników w zagadnienia związane z automatyzacją i zarządzaniem infrastrukturą, co czyni go idealnym wyborem dla początkujących w tej dziedzinie.
Prowadzący szkolenie:
Piotr Kośka
Piotr Kośka to doświadczony inżynier infrastruktury i bezpieczeństwa z ponad dekadą praktyki w różnych dziedzinach technologii IT. Aktualnie pracuje jako starszy inżynier bezpieczeństwa i infrastruktury w Huuuge Games, gdzie lideruje zespół i zarządza infrastrukturą chmurową AWS, środowiskiem CI/CD, a także narzędziami automatyzacji takimi jak Ansible, Salt, Terraform i OpenTofu.
Piotr jest autorem wielu publikacji, które koncentrują się na różnych aspektych informatyki, w tym na zabezpieczaniu domowych serwerów, a także na tematach związanych z chmurą obliczeniową i językiem Bash. Jego bogate doświadczenie obejmuje pracę z wieloma systemami Linux, takimi jak Ubuntu, Debian, CentOS i CoreOS, a także administrację serwerem Jenkins i zarządzanie kontenerami Docker i LXC/LXD.


O szkoleniu w skrócie
Na szkoleniu nauczysz się wykrywać zagrożenia architektoniczne i przekładać je na poprawnie opisane wymagania pozafunkcjonalne, dzięki czemu założenia architektoniczne powstaną i zostaną zweryfikowane już podczas pierwszych wywiadów z klientem. Poznasz pojęcia, cele i rozwiązania architektury (parametry, wzorce, technologie, protokoły), dzięki czemu usprawnisz komunikację z architektem i zwiększysz komfort uczestnictwa w spotkaniach projektowych. W trakcie ćwiczeń przekujesz wiedzę w umiejętność ustalania szczegółów pozafunkcjonalnych w oparciu o niedookreślone wymagania klienta oraz samodzielnie wykryte zagrożenia. Celem szkolenia jest także przeszkolenie analityków, na których spadło utrzymanie zastanej architektury, aby zachowali jej założenia i nie dopuścili do degradacji systemu. Duży nacisk kładziony jest na zrozumienie zależności architektonicznych oraz świadomość konsekwencji, aby uczestnicy radzili sobie tak z obecnie panującymi trendami, jak i lata po ukończeniu kursu.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla analityków biznesowych pragnących usprawnić komunikację z architektem, wykrywać i lepiej opisywać wymagania pozafunkcjonalne czy w końcu komfortowo uczestniczyć w spotkaniach, na których padają te wszystkie dziwne nazwy. Polecamy także analitykom, na których zrzucono utrzymanie istniejącej architektury.
Wymagania wstępne
Zagadnienia architektury wprowadzane są od podstaw, zatem nie ma wymagań wstępnych
Prowadzący szkolenie:
Michał Podbielski
Programista Java od 2004 roku, doświadczony w wielkich międzynarodowych projektach. Architekt oprogramowania i konsultant w zakresie architektury oprogramowania,
UML i BPMN rozwiązujący problemy klientów w złożonych i zróżnicowanych projektach. Przeprowadził w sumie ponad 390 szkoleń ze świetnymi wynikami w ankietach.
Prowadzi szkolenia z języka Java, architektury oprogramowania, UML i BPMN.

Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do maksymalizacji produktywności w pracy z IDE IntelliJ IDEA. Nauczysz się, jak skutecznie korzystać z kluczowych skrótów klawiszowych, aby przyspieszyć rozwój projektów Java, Spring oraz testowanie przy użyciu JUnit i TDD. Dowiesz się, jak optymalnie wykorzystać funkcje IntelliJ IDEA, aby zwiększyć efektywność, poprawić komfort pracy i czerpać większą radość z kodowania.
Szkolenie zostało zaprojektowane tak, aby po jego zakończeniu uczestnicy byli w stanie korzystać z IntelliJ IDEA bez użycia myszki. W ciągu kilku dni intensywnej nauki, opanujesz kluczowe skróty klawiszowe, które pozwolą Ci w pełni kontrolować IDE wyłącznie za pomocą klawiatury.
Prowadzący szkolenie:
Maciej Górnicki
Programista i projektant z 13-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w Javie i full-stack development. Pracował nad dużymi projektami korporacyjnymi w sektorach fintech oraz insurtech, zdobywając bogate doświadczenie w tworzeniu systemów rozproszonych oraz integracji opartej o API i zdarzenia.
Jako specjalista w dziedzinie Java i architektury oprogramowania, zajmował się również strategicznym rozwojem kompetencji technicznych w organizacji, będąc aktywnym rekruterem technicznym, trenerem oraz mentorem. Pasjonat współpracy z ekspertami domenowymi i klientami, z zamiłowaniem do prostoty i czytelności, z zainteresowaniem Domain Driven Design (DDD) oraz innymi podejściami inżynierii oprogramowania zorientowanymi na domenę biznesową.