Poznaj naszych trenerów!
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie). Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza - wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.
DevOps Enginner z zamiłowaniem do części "Dev" wspomnianej roli. Pasjonat ideologii DevOps, ze szczególnym uwzględnieniem potoków dostarczania oprogramowania. Swoje doświadczenie opiera o dostarczanie skalowalnych usług mikroserwisowych oraz projekty wdrażanie w AWSie dla dużych klientów. W codziennej pracy jest zaangażowany na wielu poziomach cyklu dostarczania oprogramowania. Od wielu lat tworzy narzędzia dla deweloperów, które skracają cykl, ułatwiają prace i definiują standardy w zespołach.
Posiada doświadczenie w zarzadzaniu zespołami developerskimi. Absolwent Politechniki Warszawskiej, swoja karierę w IT zaczynał właśnie od szkoleń w JSystems, które pozwoliły mu nabrać wiatru w żagle i pomogły spełnić marzenia o karierze w IT. Dziś w JSystems jako trener zakresu AWS, który zachęci was do korzystania z chmury Amazona i pokaże, że nie jest to takie trudne i "kosztowne".
Certyfikowany inżynier z zakresu architektury, DevOps i Networkingu w AWS. Zwolennik "przemyślanego" podejścia zwinnego w prowadzeniu projektów. Charakteryzuje go podejście do wyzwan z "Can do attitude" i "Get Things Done". W swojej pracy najbardziej ceni możliwość rozwiazywania problemów biznesowych w oparciu o najnowsze technologie chmurowe. Zwolennik praktyki nad teorią. Ostatnio mocno zaangażowany w adaptacje możliwości jakie niesie ze sobą platforma Backstage.io.
Programista i projektant z 13-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w Javie i full-stack development. Pracował nad dużymi projektami korporacyjnymi w sektorach fintech oraz insurtech, zdobywając bogate doświadczenie w tworzeniu systemów rozproszonych oraz integracji opartej o API i zdarzenia.
Jako specjalista w dziedzinie Java i architektury oprogramowania, zajmował się również strategicznym rozwojem kompetencji technicznych w organizacji, będąc aktywnym rekruterem technicznym, trenerem oraz mentorem. Pasjonat współpracy z ekspertami domenowymi i klientami, z zamiłowaniem do prostoty i czytelności, z zainteresowaniem Domain Driven Design (DDD) oraz innymi podejściami inżynierii oprogramowania zorientowanymi na domenę biznesową.
Od 2022 roku uznany za Microsoft Certified Trainer (MCT) w Polsce, a także inżynier i architekt z ponad 10 certyfikatami w dziedzinach takich jak technologie chmurowe, architektura, bezpieczeństwo, AI & ML, bazy danych oraz inne obszary Microsoft Azure. Specjalista w technologii chmurowej i DevOps z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży IT. Posiada szeroką wiedzę i umiejętności w projektowaniu i wdrażaniu nowych architektur dla Microsoft Azure, rearchitektury istniejącego środowiska oraz migracji lokalnych centrów danych do chmury Microsoft Azure. Jako inżynier DevOps współpracuje z międzynarodowymi klientami. Pasjonat chmury, DevOps oraz IT, aktywnie dzieli się swoją wiedzą, prowadząc programy edukacyjne dla uczelni wyższych jako wykładowca oraz promotor na Uniwersytecie WSB Merito od 2022 roku na studiach podyplomowych "Tester aplikacji mobilnych i desktopowych" oraz "Programista Python", a także korporacji międzynarodowych poprzez współpracę z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi z Polski jak i z zagranicy.
Na co dzień odpowiada za dostarczanie wysokiej jakości funkcji w rozwijaniu produktów IT, definiowanie kompleksowych strategii testowych, projektowanie zautomatyzowanych przypadków testowych oraz integrację różnych systemów. Zajmuje się także opracowywaniem i dostosowywaniem frameworków automatyzacji testów oraz implementacją testów automatycznych.
Autor artykułów dla Linux i Admin Magazine od 2023 roku. Prowadzi swojego bloga na temat chmury Azure na marcingastol.com. Publikuje newsy również na swoim koncie na LinkedIn, a także prowadzi swój kanał "Azure in 5 minutes" na YouTube.
Lead Infrastructure Engineer w Sopra Steria Polska. Administrator baz danych z wieloletnim praktycznym doświadczeniem zawodowym. Przede wszystkim zajmuje się administracją serwerami SQL Server, jednak posiada również praktyczną wiedzę na temat technologii MongoDB, MySQL oraz PostgreSQL. Obecnie zarządza środowiskiem składającym się z ponad 600 serwerów baz danych w chmurze jak i on-premise. W swojej karierze stawiał czoła całemu spektrum projektów związanych z relacyjnymi bazami danych jak również NoSQL.
Piotr jest autorem wielu publikacji, które koncentrują się na różnych aspektych informatyki, w tym na zabezpieczaniu domowych serwerów, a także na tematach związanych z chmurą obliczeniową i językiem Bash. Jego bogate doświadczenie obejmuje pracę z wieloma systemami Linux, takimi jak Ubuntu, Debian, CentOS i CoreOS, a także administrację serwerem Jenkins i zarządzanie kontenerami Docker i LXC/LXD.
Autor wielu niestandardowych rozwiązań i implementacji podyktowanych różnorakimi wymaganiami Klientów. Jego drugie imię to wirtualizacja, gdyż obecnie jest jednym z głównych architektów produktu chmury prywatnej opartej na technologii VMware i Linux w Hays. Kieruje się stwierdzeniem: "Linux – born to be root, Windows – born to reboot". Ma również znakomite zdolności do automatyzacji i pisania skryptów, nie tylko w języku Bash ale także Ansible/Javascript/Python czy Powershell. Od niedawna fan i znawca kubernetesa oraz konteneryzacji. Prywatnie zagorzały kibic F1.
W grudniu 2020 ukończył Informatykę na wydziale EAIiIB AGH w Krakowie z tytułem magistra inżyniera. Od lipca 2018 do połowy czerwca 2023 pracował w różnych projektach w Erlang Solutions jako Erlang i Elixir developer oraz jako trener. Obecnie (od połowy czerwca 2023) pracuje jako zleceniobiorca dla firmy Baxter (jako programista Erlanga w dziale R&D). W ramach kariery udało mu się wygrać kilka nagród w hakatonach:
- trzecie miejsce z zespołem ”Champions” w BITEhack 2020 w Krakowie,
- nagroda (było tylko pierwsze miejsce) w kategorii poprawność (ang. correctness) w SpawnFest 2020,
- pierwsze miejsce w kategorii utrzymaniowość (ang. maintainability), drugie miejsce w kategorii poprawność (ang. correctness) i trzecie miejsce w kategorii poziom ukończenia (ang. completion) w Spawnfest 2021.
W ciągu ostatnich 6 lat przeszkolił:
- ponad 3900 osób z zakresu zagrożeń cybernetycznych,
- ponad 1500 dzieci z zakresu zagrożeń internetowych, kariery w IT, poznawania technologii,
- 40 działów IT z zakresu budowania świadomości cyberzagrożeń oraz cyberbezpieczeństwa w organizacji,
- 160 trenerów cyberbezpieczeństwa.
- Cyber Security Consultant w Trecom Group – doradztwo w zakresie rozwiązań, konsultacje, inicjator, konsultant i koordynator projektów związanych z bezpieczeństwem.
- Pomysłodawca, trener, szkoleniowiec, właściciel projektu „cyberkurs.online szkolenia, cyberbezpieczeństwo”.
- Członek ISSA Polska: Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych.
- Konsultant w: Miękko o it – wykorzystanie miękkich umiejętności w projektach it
- Dyrektor ds. Projektu Cyfrowy Skaut ISSA Polska, lider projektu Cyfrowy Skaut.
- Twórca lokalnej społeczności ISSA Polska Poznań .local #ISSAPolskaPoznań.local
Doświadczony ekspert w obszarze Jiry i narzędzi Atlassian. Aktywny administrator i developer Jira, który od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie równolegle w wielu organizacjach spotykając się z szeroką gamą wymagań. Ponadto administrator Jiry niemalże z wykształcenia, gdyż ukończył studia o specjalizacjach, takich jak informatyczne systemy zarządzania i inżynieria procesów biznesowych. Obecnie pełni rolę Inżyniera Atlassian w zespole jednego z polskich Gold Solution Partnerów Atlassian.
W swojej pracy skupia się na tym, aby rozwiązania tworzone na platformie Jira były przyjazne dla użytkowników, wspierały ich pracę, a jednocześnie były zarządzane i łatwe w utrzymaniu dla administratorów. Specjalizuje się w implementacji procesów biznesowych, a także wspierających zarządzani inicjatywami i projektami. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów z obszaru zarządzania testami i release managementu. Realizował liczne projekty uwzględniające Jirę z systemami zewnętrznymi, w tym z SAP.
Z drugiej strony aktywny użytkownik Jiry, który dobrze zna i rozumie problemy innych użytkowników, a przez lata wypracował na nie odpowiedzi w postaci wachlarza możliwości.
Programista Pythona od 2018 roku z backgroundem w matematycznym modelowaniu procesów fizycznych. Specjalizuje się w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i analizą danych. Jako data scientist pracował w projektach dla branż takich jak telekomunikacja, media czy finanse. Doświadczony szkoleniowiec, który lubi i potrafi przekazywać wiedzę. W wolnym czasie podróżuje lub pracuje nad nowymi szkoleniami.
Doświadczony ekspert IT z ponad dekadą praktyki w administracji bazami danych oraz zapewnianiu wysokiej dostępności i wydajności systemów. Jako lider zespołu bazodanowego i inżynier ICT w branży telekomunikacyjnej, a także w projektach zewnętrznych, zarządza ponad setką środowisk, w tym bazami PostgreSQL i MySQL/MariaDB oraz projektuje złożone systemy monitorujące. Specjalizuje się w optymalizacji architektury, konfiguracji, zapytań, a nawet kodu.
Projektował i wdrażał liczne systemy o wysokiej dostępności. Zajmował się zaawansowaną diagnostyką systemów i sieci przy użyciu narzędzi takich jak Dynatrace, Zabbix, PMM oraz własnych rozwiązań. Posiada rozległe umiejętności w zakresie implementacji rozwiązań ICT zdobyte w dużych projektach związanych z monitoringiem, provisioningiem i architekturą korporacyjną. Jest pasjonatem świata open-source, innowacyjnych technologii oraz automatyzacji procesów DevOps. Uwielbia długie debugowanie i odkrywanie najbardziej nieoczywistych rozwiązań.
Jestem programistą z 12-sto letnim doświadczeniem, związanym głównie z ekosystemem Javy, ale również Pythonem, bazami danych, zagadnienami DevOps (Docker, Kubernetes, CI/CD pipelines) i frameworkami JavaScriptowymi. Moja ścieżka kariery prowadziła mnie przez różne branże – od telekomunikacyjnej, przez medyczną, bankową, do giełdy energii – dzięki czemu mogłem poznać wiele technologii i ich zastosowań w poszczególnych obszarach. Od kilku lat zaangażowany jestem w prowadzenie szkoleń i warsztatów, bo wierzę, że najlepszym sposobem na naukę jest przekazywanie wiedzy innym.
Programista z ponad 12 letnim stażem, pracował dla klientów z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Pracował dla takich firm jak Schibsted Tech Polska oraz PrimeQ tworząc strony o bardzo dużym natężeniu ruchu, skrypty automatyzujące pracę innych, w tym także crawlery. Trener, który na sali spędził ponad 5000h prowadząc szkolenia z baz danych, programowania w Pythonie i PHP.
Kacper uważa, że język programowania to tylko narzędzie w rękach doświadczonego dewelopera, dlatego nieustannie lubi uczyć się nowych rzeczy oraz zarażać miłością do programowania innych (stąd pewnie ten kanał na Youtubie -> Kacper Sieradziński).
Specjalista IT z wieloletnim doświadczeniem w administracji systemami Linux, zarządzaniu sieciami oraz wdrażaniu rozwiązań DevOps. Tomasz zarządza infrastrukturą IT europejskich firm, współpracując z polskimi i międzynarodowymi korporacjami. Skupia się na projektowaniu systemów, automatyzacji procesów i zwiększaniu skalowalności, dostosowując technologie do rzeczywistych potrzeb biznesowych.
W swojej karierze wdrożył kompleksowe rozwiązania sieciowe i serwerowe, w tym zaawansowane konfiguracje VPN dla tysięcy użytkowników. Jest również twórcą projektu Sterowanie24.pl, umożliwiającego zdalne sterowanie oświetleniem, co pokazuje jego zdolność do efektywnego łączenia różnych technologii.
Jako współzałożyciel firmy usługowej IT, Tomasz doskonale rozumie bieżące potrzeby biznesu oraz wyzwania technologiczne. Na co dzień pracuje z technologiami kontenerowymi, takimi jak Docker i Kubernetes, tworząc skalowalne i wydajne środowiska dla aplikacji. Programuje w różnych językach, integrując rozwiązania DevOps z procesami biznesowymi oraz rozwijając narzędzia automatyzujące. Posiada certyfikaty MikroTik (MTCNA, MTCRE, MTCINE, MTCSWE, MTCIPv6E), a sieci komputerowe traktuje jako hobby. Regularnie korzysta z narzędzi CI/CD, usprawniając procesy wdrożeniowe w środowiskach serwerowych.
Prowadzi praktyczne szkolenia, które opierają się na rzeczywistych wyzwaniach IT, przygotowując uczestników do pracy z realnymi systemami i problemami w administracji aplikacjami korporacyjnymi.
Z wykształcenia matematyk, absolwent Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, certyfikowany CISSP, ISSAP oraz audytor wiodący ISO27001. Z zawodu i zainteresowań specjalista ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Współtworzył i wdrażał rozwiązania zabezpieczające jedne z największych systemów ochrony informacji niejawnych w Polsce, m.in. Policyjną Sieć Transmisji Danych Niejawnych i systemy Straży Granicznej. Brał udział w projektach naukowo badawczych z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Uczestniczył w międzynarodowych Ćwiczeniach NATO CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise) oraz w konferencjach organizowanych przez Agencja NATO ds. Łączności i Informatyki (NCIA). Prelegent na konferencjach z zakresu Security, m.in The Hack Summit oraz Semafor.
Przewodził pracy zespołowi badawczo-rozwojowego projektującemu nowe rozwiązania do ochrony systemów IT/ICS, bierze udział w pracach nad opracowaniem inteligentnego systemy zarządzania energią elektryczną. Od wielu lat związany z firmą KRYPTON Polska. Sp. z o. o., polskim liderem certyfikowanych rozwiązań kryptograficznych, aktualnie na stanowisku Architekta Systemowego ds. cyberbezpieczeństwa.
Dzieli się swoją wiedzą prowadząc szkolenia z zakresu bezpieczeństwa przez firmę JSystems sp. z o. o. Członek stowarzyszeń ISSA Polska, (ISC)2 oraz (ISC)2 Poland Chapter. Aktywnie działa w celu poszerzania świadomości otocznia na zagrożenia związane z systemami informatycznymi i koniecznością ich odpowiedzialnego rozwoju.