Szkolenia Python

Szkolenia kategorii Python. Znajdziesz tutaj szkolenia od podstaw, jak również na poziomie zaawansowanym. Oferujemy także kursy dotyczące programowania obiektowego, wzorców projektowych, komunikacji z bazą danych czy z elementami sieciowymi dla języka Python. W naszej ofercie są również szkolenia z zakresu najpopularniejszego frameworku do tworzenia aplikacji webowych - Django.
Co wyróżnia szkolenia Python w JSystems?
- Szkolenia na wysokim poziomie
- Instruktorzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem
- Znaczna część szkolenia to warsztaty
- Podczas szkolenia realizujemy projekt aplikacji do samodzielnego rozszerzania po szkoleniu
- Gwarantowane terminy
- Dużo ćwiczeń
- Przystępne ceny
Terminy gwarantowane
14 terminy gwarantowane?
Standardy JSystems
- Wszyscy nasi trenerzy muszą być praktykami i osiągać średnią z ankiet minimum 4.75 na 5. Nie ma wśród nas trenerów-teoretyków. Każdy trener JSystems ma bogate doświadczenie komercyjne w zakresie tematów z których prowadzi szkolenia.
- Wszystkie szkolenia mają format warszatowy. Każde zagadnienie teoretyczne jest poparte rzędem warsztatów w ściśle określonym formacie.
- Terminy gwarantowane na 100%. Jeśli jakiś termin jest oznaczony jako gwarantowany, oznacza to że odbędzie się nawet jeśli część grupy wycofa się z udziału. Ryzyko ponosimy my jako organizator.
- Do każdego szkolenia które wymaga jakiegokolwiek oprogramowania dostarczamy skonfigurowane, gotowe hosty w chmurze. Dzięki temu uczestnik nie musi nic instalować na swoim komputerze (i bić się z blokadami korporacyjnymi). Połączenie następuje przez zdalny pulpit lub SSH - w zależności od szkolenia.
Python

O szkoleniu w skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zbiory czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".


To szkolenie to kompleksowe wprowadzenie do programowania w Pythonie, analizy danych i podstaw uczenia maszynowego od zera.
Uczestnicy nauczą się pracy w środowiskach Pycharm i Jupyter Notebook, poznają kluczowe elementy języka Python, takie jak zmienne, struktury danych, funkcje oraz obsługę plików i baz danych.
W części poświęconej analizie danych omówione zostaną techniki analizy, przetwarzania i wizualizacji danych z wykorzystaniem bibliotek takich jak Pandas, Matplotlib i Plotly.
Uczestnicy zdobędą również podstawową wiedzę o budowie modeli uczenia maszynowego, ucząc się ich trenowania, walidacji oraz interpretacji wyników za pomocą biblioteki scikit-learn.
Korzyści dla uczestników:
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- Posługiwać się językiem Python na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym, tworząc projekty z użyciem Pycharm oraz Jupyter Notebook
- Operować na podstawowych strukturach danych w Pythonie, takich jak listy, słowniki, krotki i zbiory, oraz wykorzystywać funkcje wbudowane do przetwarzania danych tekstowych i liczbowych.
- Tworzyć, modyfikować i odczytywać dane z plików tekstowych, obsługiwać wyjątki oraz łączyć się z bazami danych
- Analizować dane tabelaryczne z wykorzystaniem biblioteki Pandas, przeprowadzać operacje czyszczenia, przetwarzania, analizy, a także wizualizacji danych przy użyciu Matplotlib, Seaborn i Plotly.
- Budować podstawowe modele uczenia maszynowego w Pythonie z wykorzystaniem biblioteki scikit-learn, stosując techniki regresji i klasyfikacji
Prowadzący szkolenie:
Mateusz Zimoch
Inżynier z silną wiedzą w dziedzinie informatyki, data science, robotyki i sztucznej inteligencji. Skuteczny lider zespołu z udokumentowanym doświadczeniem w realizacji innowacyjnych projektów. Zwycięzca konkursu US Navy na prototyp autonomicznego podwodnego drona. Założyciel dwóch startupów skupionych na rozwoju rozwiązań z zakresu wizji komputerowej opartej na sztucznej inteligencji oraz budowie autonomicznych pojazdów. Doświadczony trener i mentor, zarażający pasją do programowania i analizy danych.
Jeśli szukasz szkolenia z omówionymi podstawami, to zapraszamy na szkolenie 5-dniowe:
Link do szkolenia „Programowanie w języku Python”


Czas wejść głębiej w świat Pythona i odkryć takie rzeczy jak obiektowość czy dekoratory. Zobaczysz jak bardzo można usprawnić swoją pracę i zwiększyć wydajność kodu.
Całość przedstawiana jest na zrozumiałych i praktycznych przykładach. Zapoznanie się z zagadnieniami zawartymi w tym szkoleniu otworzy drogę do lepszego zrozumienia kodu czystego Pythona jak i wielu poważnych bibliotek takich jak Django, gdzie obiektowość, dekoratory czy też testy jednostkowe są używane na porządku dziennym.
Dowiesz się również jak organizować projekt kiedy zaczyna się rozrastać oraz jak działać z Pythonem w konsoli. Szkolenie przeznaczone dla osób, które mają już podstawowe doświadczenie z Pythonem albo przeszły szkolenie: Programowanie w języku Python.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".
Szkolenie dedykowane dla administratorów i devopsów. Zakres obejmuje podstawy języka Python oraz biblioteki i możliwości tego języka użyteczne dla tych odbiorców. Omawiane jest wykorzystanie różnych źródeł danych, korzystanie z własności systemu operacyjnego z użyciem języka Python, wizualizacja danych w tym:
- przetwarzanie plików tekstowych (w tym csv i logów)
- pobieranie i umieszczanie danych w bazach danych
- korzystanie z istniejących usług sieciowych
- tworzenie własnych usług sieciowych i mikroserwisów z użyciem Flask
- parsowanie stron internetowych
- wyszukiwanie danych z użyciem wyrażeń regularnych
- wizualizacja danych z użyciem Matplotlib
- wywoływanie komend systemu operacyjnego
- odbieranie parametrów z linii poleceń
Szkolenie skierowanie jest dla programistów oraz devOps-ów chcących poznać technologie rozwoju oprogramowania w języku Python, w oparciu o usługi AWS (Amazon Web Services). W trakcie kursu zbudujemy aplikacje zgodnie z AWS well-architected framework i wdrożymy ja w usługach chmurze AWS.
Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili praktycznie wykorzystać usługi AWS w celach zintegrowania ich aplikacji, wdrażania aplikacji w AWS oraz dostarczania oprogramowania za pomocą usług w chmurze.
AWS (Amazon Web Services) to jedna z najbardziej popularnych i rozwiniętych technologicznie usług publicznych. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z usługami:
IAM (Identity and Access Management)
Usługa IAM to narzędzie do zarządzania użytkownikami, rolami i uprawnieniami w AWS. Dzięki IAM można definiować polityki dostępu do zasobów AWS, kontrolować kto i w jakim stopniu ma dostęp do danych oraz zasobów w chmurze, zapewniając bezpieczeństwo na poziomie aplikacji i użytkownika.
Amazon S3 (Simple Storage Service)
Amazon S3 to skalowalna usługa przechowywania obiektów w chmurze, która umożliwia bezpieczne przechowywanie dowolnych ilości danych, takich jak pliki, obrazy, filmy czy backupy.
AWS SDK (Software Development Kit) i CLI (Command Line Interface)
AWS SDK to zestaw narzędzi programistycznych, które pozwalają na integrację aplikacji z usługami AWS przy użyciu różnych języków programowania (w tym Python z biblioteką Boto3). CLI umożliwia bezpośrednią komunikację z usługami AWS z linii poleceń, automatyzując zadania zarządzania zasobami chmury.
RDS (Relational Database Service)
RDS to usługa zarządzanej bazy danych, która obsługuje różne silniki baz danych, takie jak MySQL, PostgreSQL czy Oracle. Zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych, monitorowanie oraz skalowanie, co pozwala na efektywne zarządzanie bazami danych bez potrzeby ręcznego utrzymywania serwera.
DynamoDB
DynamoDB to usługa NoSQL, która oferuje niskie opóźnienia i skalowalność dla przechowywania dużych ilości danych. Jest szczególnie użyteczna do aplikacji, które wymagają szybkiego dostępu do danych na dużą skalę. DynamoDB obsługuje również DynamoDB Streams, które umożliwiają śledzenie zmian w tabelach w czasie rzeczywistym.
Lambda (Servereless)
Lambda to usługa AWS, która pozwala na uruchamianie kodu bez potrzeby zarządzania serwerami. Umożliwia automatyczne skalowanie aplikacji, płacąc jedynie za czas rzeczywistego wykonania kodu. Lambda wspiera szeroki wachlarz zastosowań, takich jak przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, tworzenie API czy integracje z innymi usługami AWS.
SQS (Simple Queue Service) i SNS (Simple Notification Service)
SQS to usługa kolejkowania wiadomości, która umożliwia rozproszone aplikacje do wymiany danych między komponentami w sposób niezależny, zapewniając odporność na awarie. SNS to usługa wysyłania powiadomień w czasie rzeczywistym do subskrybentów, co jest przydatne np. w systemach powiadomień, alarmów czy złożonych aplikacjach o architekturze rozproszonej.
API Gateway
API Gateway pozwala na tworzenie i publikowanie API, które umożliwiają dostęp do aplikacji wdrożonych w AWS. Jest to usługa niezbędna dla wystawiania aplikacji na świat, a także do zarządzania ruchem i autoryzacją dostępu do zasobów.
CloudWatch i CloudTrail
CloudWatch to usługa monitorowania zasobów AWS, która zbiera dane metryczne i logi aplikacji w czasie rzeczywistym. CloudTrail natomiast rejestruje wszystkie operacje wykonywane w AWS, co pozwala na śledzenie aktywności i audytowanie działań na zasobach AWS.
X-Ray
AWS X-Ray to narzędzie do monitorowania i diagnozowania rozproszonych aplikacji. Pozwala śledzić żądania przechodzące przez różne komponenty aplikacji, analizować opóźnienia i identyfikować potencjalne problemy w wydajności.
CodeBuild, CodeDeploy i CodePipeline
Te usługi AWS umożliwiają budowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji w sposób zautomatyzowany. CodeBuild buduje i testuje aplikacje, CodeDeploy automatyzuje proces wdrażania, a CodePipeline pozwala na konfigurację zautomatyzowanych przepływów pracy (CI/CD).
CloudFormation
CloudFormation to usługa, która umożliwia tworzenie i zarządzanie infrastrukturą AWS w sposób zautomatyzowany przy użyciu plików konfiguracyjnych (szablonów). Umożliwia to łatwe tworzenie, aktualizowanie i zarządzanie zasobami w chmurze AWS.
Prowadzący szkolenie:
Tomasz Duniec
DevOps Engineer z zamiłowaniem do części "Dev" wspomnianej roli. Pasjonat ideologii DevOps, ze szczególnym uwzględnieniem potoków dostarczania oprogramowania. Swoje doświadczenie opiera o dostarczanie skalowalnych usług mikroserwisowych oraz projekty wdrażanie w AWSie dla dużych klientów. W codziennej pracy jest zaangażowany na wielu poziomach cyklu dostarczania oprogramowania. Od wielu lat tworzy narzędzia dla deweloperów, które skracają cykl, ułatwiają prace i definiują standardy w zespołach.
Posiada doświadczenie w zarzadzaniu zespołami developerskimi. Absolwent Politechniki Warszawskiej, swoja karierę w IT zaczynał właśnie od szkoleń w JSystems, które pozwoliły mu nabrać wiatru w żagle i pomogły spełnić marzenia o karierze w IT. Dziś w JSystems jako trener zakresu AWS, który zachęci was do korzystania z chmury Amazona i pokaże, że nie jest to takie trudne i "kosztowne".
Certyfikowany inżynier z zakresu architektury, DevOps i Networkingu w AWS. Zwolennik "przemyślanego" podejścia zwinnego w prowadzeniu projektów. Charakteryzuje go podejście do wyzwan z "Can do attitude" i "Get Things Done". W swojej pracy najbardziej ceni możliwość rozwiazywania problemów biznesowych w oparciu o najnowsze technologie chmurowe. Zwolennik praktyki nad teorią. Ostatnio mocno zaangażowany w adaptacje możliwości jakie niesie ze sobą platforma Backstage.io.
W szkoleniu zawarte są najważniejsze i najczęściej wykorzystywane wzorce projektowe. Każdy wzorzec przedstawiany jest w sposób prosty i klarowny. Do każdego z wzorców, oprócz schematu i zasad wykorzystania, w trakcie szkolenia pokazywany jest przykład wykorzystania oraz zadawane jest ćwiczenie praktycznego jego wykorzystania.
Po szkoleniu uczestnik będzie umiał:
- Wybrać najlepszy sposób tworzenia obiektów
- Rozpoznawać kontekst w którym można zastosować dany wzorzec
- Rozwiązywać standardowe problemy architektoniczne w aplikacji
Analiza danych, data science

Wstęp do analizy danych w najpopularniejszym środowisku - Pythonie. Będziemy używać interaktywnego środowiska Jupyter Notebook, pozwalającego na interaktywną pracą z danymi. Celem jest nabycie umiejętności analizy danych, od ich pozyskania, przez obróbkę, na prezentację na profesjonalnych wykresach.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python Data Science".

O szkoleniu
Przekrojowe szkolenie z zakresu machine learning w Pythonie. Obejmuje wszystkie najważniejsze techniki uczenia maszynowego. Celem jest nabycie umiejętności praktycznego zastosowania uczenia maszynowego do typowych problemów z klasyfikacji i regresji. Omawiane są techniki typu: algorytmy rekomendacyjne, wykrywanie oszustw, automatyczne kategoryzowanie danych.
Wszystkie problemy będą przerabiane na rzeczywistych zbiorach danych. Wszystko w pakiecie scikit-learn - będącym kluczowym pakietem do uczenia maszynowego.
Całe szkolenie ma formę warszatową. Każdy wykład teoretyczny poparty jest rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Na koniec szkolenia realizujemy projekt end-to-end podsumowujący wiedzę z całego szkolenia. Uczestnicy pozyskają dane z zewnętrznych źródeł i zastosują na nich algorytmy machine learning w praktyce.
Dla kogo?
Dla osób mających co najmniej wiedzę z zakresu podstaw programowania w języku Python. Optymalnie byłoby też znać zagadnienia z zakresu analizy danych w Pythonie - np. biblioteka Pandas.Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python Data Science".
Wszelkie przykłady zostaną oparte na realnych case’ach i stanowią wstęp do części drugiej, w której ukazane techniki zostaną rozwinięte i uzupełnione zgodnie z najnowszymi trendami i stanem wiedzy. Zakładamy, że uczestnik posiada podstawową wiedzę z analizy matematycznej, algebry oraz Pythona.
Prowadzący szkolenie:
Paweł Stasiński
Programista Python z wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Od kilkunastu ściśle związany z tym właśnie językiem
prowadząc projekty dla małych i dużych firm. W ostatnich latach zajmuje się głównie analizą danych, machine i deep learning głównie w kontekście
analizy tekstu i obrazu. Ostatnio skoncentrowany na projektach związanych w wykorzystaniu Al w social-media. W swojej pracy bardzo dużo poświęca praktyce,
dlatego też tak ważne jest dla niego warsztatowe podejście do zajęć. W JSystems najczęściej można go spotkać prowadzącego szkolenia związane z analizą danych, machine learning oraz deep learning.
Każdy case jest oparty na realnych przypadkach w biznesie bądź nauce. Kurs daje podstawy, by móc samodzielnie zacząć realizować własne projekty. Dla pragnących jeszcze pogłębić swoja wiedzę i specjalizacje, zostaną przygotowane specjalne kursy - Deep Learning dla NLP, Deep Learning dla Computer Vision oraz Deep Learning for Time-series.
Prowadzący szkolenie:
Paweł Stasiński
Programista Python z wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Od kilkunastu ściśle związany z tym właśnie językiem
prowadząc projekty dla małych i dużych firm. W ostatnich latach zajmuje się głównie analizą danych, machine i deep learning głównie w kontekście
analizy tekstu i obrazu. Ostatnio skoncentrowany na projektach związanych w wykorzystaniu Al w social-media. W swojej pracy bardzo dużo poświęca praktyce,
dlatego też tak ważne jest dla niego warsztatowe podejście do zajęć. W JSystems najczęściej można go spotkać prowadzącego szkolenia związane z analizą danych, machine learning oraz deep learning.


Krótki opis kursu
Ten kurs to kompleksowe szkolenie poświęcone OpenAI i sztuce tworzenia skutecznych promptów, a także integracji modeli OpenAI z własnymi aplikacjami. Oferuje praktyczne umiejętności w integracji nowoczesnych narzędzi AI z własnymi projektami programistycznymi. Dzięki przystępnym lekcjom, od podstaw aż po zaawansowane techniki, uczestnicy nauczą się, jak efektywnie wykorzystywać modele OpenAI, w tym GPT-4, do generowania tekstów, analizy danych, a nawet tworzenia chatbotów.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest idealny dla programistów, marketerów, analityków i każdego, kto chce poznać możliwości sztucznej inteligencji i zintegrować je w swoim biznesie lub projektach. Skierowany do osób, które mają podstawową wiedzę z zakresu programowania i pragną poszerzyć swoje umiejętności o praktyczne zastosowania AI, w tym tworzenie zaawansowanych systemów obsługi klienta, generowania treści czy analizy danych.
Jakie korzyści będą mieć uczestnicy po jego zakończeniu?
Po ukończeniu kursu uczestnicy zyskają:
- Umiejętność korzystania z API OpenAI do tworzenia inteligentnych aplikacji wspieranych przez sztuczną inteligencję.
- Zdolność generowania wysokiej jakości treści, od tekstów marketingowych po analizy danych.
- Praktyczną wiedzę, jak budować chatboty, automatyzować procesy biznesowe oraz tworzyć systemy rekomendacji.
- Znajomość zaawansowanych technik zarządzania promptami, co pozwala na pełne wykorzystanie możliwości modeli GPT.
- Możliwość pracy z najnowszymi modelami AI, takimi jak GPT-4, i zrozumienie ich kosztów oraz wydajności w projektach.
Prowadzący szkolenie:
Kacper Sieradziński
Programista z ponad 12 letnim stażem, pracował dla klientów z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Pracował dla takich firm jak Schibsted Tech Polska oraz PrimeQ tworząc strony o bardzo dużym natężeniu ruchu, skrypty automatyzujące pracę innych, w tym także crawlery. Trener, który na sali spędził ponad 5000h prowadząc szkolenia z baz danych, programowania w Pythonie i PHP.
Kacper uważa, że język programowania to tylko narzędzie w rękach doświadczonego dewelopera, dlatego nieustannie lubi uczyć się nowych rzeczy oraz zarażać miłością do programowania innych (stąd pewnie ten kanał na Youtubie -> Kacper Sieradziński).

To szkolenie przeprowadzi Cię przez najważniejsze obszary pracy z dużymi modelami językowymi (LLM) takimi jak GPT. Będziesz w stanie komunikować się z modelami od OpenAI nie tylko przez interfejs ChatGPT. Zamiast tego, nauczysz się tworzyć własne rozwiązania oparte o technologie LLM, które w obecnym świecie stają się codziennym narzędziem wielu programistów.
Oprócz podstawowych sposobów komunikacji z modelami GPT przez API, dowiesz się także jak wykorzystywać je do praktycznych zadań. Omówimy różne use case"y, które będą dotyczyć m.in. klasyfikacji tekstu, pracy z różnymi formatami danych czy też automatyzacji pisania kodu. Na koniec, zobaczysz w jaki sposób stworzyć interfejs do komunikacji z Twoim rozwiązaniem wykorzystujący własne API zbudowane we frameworku FastAPI.
Prowadzący szkolenie:
Patryk Palej
Programista Pythona od 2018 roku z backgroundem w matematycznym modelowaniu procesów fizycznych. Specjalizuje się w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i analizą danych. Jako data scientist pracował w projektach dla branż takich jak telekomunikacja, media czy finanse. Doświadczony szkoleniowiec, który lubi i potrafi przekazywać wiedzę. W wolnym czasie podróżuje lub pracuje nad nowymi szkoleniami.

To szkolenie wprowadzi Cię od podstaw do technik pracy z dużymi modelami językowymi (LLM).
Skupimy się na wykorzystaniu tego narzędzia do tworzenia systemów RAG, czyli generacji tekstu w oparciu o wiedzę znajdującą się w dokumentach, do których dostęp ma model. Przejdziemy przez wszystkie najważniejsze elementy systemu RAG - od wczytania i przetworzenia danych, przez zapis embeddingów w bazie wektorowej aż po wyszukiwanie i generację w oparciu o znalezione informacje. Na koniec stworzymy jeden lub więcej praktyczny projekt, który pozwoli Ci zobaczyć jak wygląda cały proces tworzenia systemu RAG.
Prowadzący szkolenie:
Patryk Palej
Programista Pythona od 2018 roku z backgroundem w matematycznym modelowaniu procesów fizycznych. Specjalizuje się w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i analizą danych. Jako data scientist pracował w projektach dla branż takich jak telekomunikacja, media czy finanse. Doświadczony szkoleniowiec, który lubi i potrafi przekazywać wiedzę. W wolnym czasie podróżuje lub pracuje nad nowymi szkoleniami.
Prowadzący szkolenie:
Paweł Stasiński
Programista Python z wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Od kilkunastu ściśle związany z tym właśnie językiem
prowadząc projekty dla małych i dużych firm. W ostatnich latach zajmuje się głównie analizą danych, machine i deep learning głównie w kontekście
analizy tekstu i obrazu. Ostatnio skoncentrowany na projektach związanych w wykorzystaniu Al w social-media. W swojej pracy bardzo dużo poświęca praktyce,
dlatego też tak ważne jest dla niego warsztatowe podejście do zajęć. W JSystems najczęściej można go spotkać prowadzącego szkolenia związane z analizą danych, machine learning oraz deep learning.
Szkolenie pozwala opanować wiedzę w zakresie przetwarzania obrazów oraz materiałów wideo przy użyciu biblioteki OpenCV oraz różnych algorytmów analizy i przetwarzania obrazu, zarówno klasycznych, jak i korzystających z uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.
Celem szkolenia jest oswojenie użytkownika z biblioteką OpenCV, jak i pokazanie metod i narzędzi służących do detekcji, klasyfikacji czy innych przekształceń obrazów i wideo. W kursie zostanie także przedstawiony temat OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), czy rozpoznawania twarzy. Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił swobodnie poruszać się po bibliotece OpenCV, używać algorytmów do detekcji czy klasyfikacji różnych obiektów, a także w inny sposób przetwarzać obrazy i materiały wideo.
Prowadzący szkolenie:
Mateusz Zimoch
Inżynier z silną wiedzą w dziedzinie informatyki, data science, robotyki i sztucznej inteligencji. Skuteczny lider zespołu z udokumentowanym doświadczeniem w realizacji innowacyjnych projektów. Zwycięzca konkursu US Navy na prototyp autonomicznego podwodnego drona. Założyciel dwóch startupów skupionych na rozwoju rozwiązań z zakresu wizji komputerowej opartej na sztucznej inteligencji oraz budowie autonomicznych pojazdów. Doświadczony trener i mentor, zarażający pasją do programowania i analizy danych.
Szybki kurs wprowadzający do świata pySpark - czyli jak wykorzystać moc rozproszonego przetwarzania danych w Sparku za pomocą Pythona
Wymagane: podstawowa znajomość SQL, podstawowa znajomość Pythona
Teoria 40% / Praktyka 60%
O szkoleniu
Warsztatowe szkolenie z zakresu analizy szeregów czasowych z użyciem języka Python. Szkolenie obejmuje podstawową metodologie badań i prognozowania szeregów czasowych w ujęciu różnych dyscyplin: AI, analizy sygnałów, finansów i tradingu, procesów stochastycznych.
Dla kogo?
Wymagana jest minimalna znajomość języka Python oraz podstawowa wiedza z zakresu statystyki lub ekonometrii. Szkolenie pozwala nabyć praktycznych umiejętności radzenia sobie z szeroką częścią danych strukturalnych, takich jak szeregi czasowe. Z racji tego, szkolenie to jest w szczególności dedykowane osobom wiążącym swoją przyszłość (lub obecną pracę) z takimi sektorami jak: telekomunikacja, energetyka, finanse, bankowość, trading, medycyna oraz szeroko pojęta matematyka i fizyka.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt, mający na celu jak najlepsze zaprognozowanie szeregu czasowego za pomocą różnych metodologii.
Przebieg szkolenia
Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz, najpopularniejszego w Data Science, środowiska Anaconda. Zawiera ono wygodny edytor do programowania - Spyder.
Po skonfigurowaniu środowiska pracy, rozpoczyna się praca z importowaniem danych w formacie csv i zapoznanie z podstawowymi metodami wizualizacji szeregów czasowych.
Gdy powyższy cel zostanie zrealizowany, będziemy badać po kolei główne właściwości matematyczne różnego rodzaju szeregów czasowych, takie jak: stacjonarność, autokorelacja, sezonowość, szum, multiplikatywność czy też istniejące trendy. Nauczymy się także, jak radzić sobie z danymi zawierającymi luki oraz z sytuacjami, gdy danych jest zbyt mało, aby przeprowadzić modelowanie. Innym elementem będzie wykorzystanie wielowymiarowych sekwencji i selekcja odpowiednich cech, które najlepiej wyjaśniają zmienność zmiennej zależnej. Dowiemy się również, jak unikać częstych błędów popełnianych przez początkujących analityków.
W następnym kroku zaczynamy uczyć się różnych sposobów prognozowania, nabierając przy tym intucjji/świadomości tego, która z technik jest najlepsza do wykorzystania w danym przypadku. Podobnie, zapoznajemy się z metrykami oceny błędu i ich doborem, który silnie zależy od natury problemu biznesowego.
W następnej kolejności uczymy się badać naturę stochastyczną potencjalnych szeregów czasowych, mierząc między innymi prawdopodobieństwa tego, czy są one losowe bądź deterministyczne. Analizujemy przy tym rozkłady zmian kolejnych (sąsiędnich) wartości szeregów oraz poprawnej segmentacji danych, w zależności od uzyskanych rozkładów.
Podczas przerabiania ostatnich trzech bloków tematycznych, uczymy się zastosowywać analizę fourierowską, sieci neuronowe oraz analizę techniczną stosowaną przed traderów. Poznajemy wówczas wiedzę i metody wychodzące daleko poza prognozowanie przyszłych wartości szeregów. Odnoszą się one niekiedy do najnowszych postępów w dziedzinach, takich jak: rozpoznawanie mowy i języka, automatyczne wykrywanie nieprawidłowości kardiologicznych przez EKG/EEG, błędów gramatycznych w piśmie, przewidywania kierunku ruchu cen na giełdowych, jak również klonowania dźwięku, czy generowania muzyki.
Realizacja projektu końcowego
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników. Będzie on polegał na porównaniu kilku wybranych metod prognozowania (po jednej z każdego bloku tematycznego) i ich wyników dla zadanego szeregu, włączając w to poprzedzającą analizę i dobranie stosownej metryki ewaluacji modelu.
Aplikacje WEB i REST

Kurs tworzenia aplikacji internetowych z użyciem najpopularniejszego frameworka webowego Python - Django. Szkolenie rozpoczyna się od podstaw tego frameworka i dotyczy jego najczęściej używanych funkcjonalności.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB"
Prowadzący szkolenie:
Tomasz Woźniak
Bioinformatyk, programista Python i Django. Ma wieloletnie
doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań webowych zarówno w
nauce jak i biznesie, pracy z oprogramowaniem i analizą danych
biologicznych. Od 2017 roku uwielbia dzielić się swoją wiedzą i
doświadczeniem jako trener. Na co dzień pracuje jako adiunkt w
Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu.


Jest to kurs przygotowany dla programistów, którzy mają już pewne doświadczenie z Django. Podczas tego kursu uczestnicy poznają zarówno bardziej zaawansowane aspekty frameworka Django, jak również rozwiążą częste problemy takie jak: optymalizacja zapytań SQL, uruchamianie Django z wykorzystaniem Dockera, testowanie projektu, stworzenie systemu kolejkowego, czy komunikacja z wykorzystaniem websocketów. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które niedawno opanowały podstawy jak i osoby z wielomiesięcznym doświadczeniem.
Uwaga:
- Zalecane jest aby uczestnicy kursu "Tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Django" przed zapisem na ten kurs stworzyli co najmniej jeden własny projekt.
- Podczas kursu przydatna będzie podstawowa znajomość Django Rest Framework, relacyjnych baz danych, HTML i CSS oraz JavaScript.
Prowadzący szkolenie:
Tomasz Woźniak
Bioinformatyk, programista Python i Django. Ma wieloletnie
doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań webowych zarówno w
nauce jak i biznesie, pracy z oprogramowaniem i analizą danych
biologicznych. Od 2017 roku uwielbia dzielić się swoją wiedzą i
doświadczeniem jako trener. Na co dzień pracuje jako adiunkt w
Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu.

O skoleniu w skrócie
Warsztatowe szkolenie z biblioteki FastAPI - najszybciej zdobywającej popularność biblioteki Python do tworzenia aplikacji webowych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu potrzebna jest podstawowa wiedza z programowania w języku Python - jak definiować klasy, pisać funkcje i uruchamiać skrypty w języku Python. Podstawowa znajomość protokołu HTTP oraz Git będzie wyjaśniona podczas wstępu jednak wskazane jest wcześniejsze rozumienie działania
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę na temat budowania aplikacji z użyciem FastAPI.
Przebieg szkolenia
- Szkolenie zaczniemy od stworzenia projektu w git z pomocą cookiecutter.
- Następnie dowiemy się jak dodać do aplikacji pierwszy endpoint w FastAPI służący do zwracania informacji na temat aktualnych ofert pracy.
- Napiszemy testy sprawdzające zwracane dane do enepointów, które planujemy napisać podczas rozwijania aplikacji do zarządzania ofertami pracy.
- Następnie skupimy się na dostarczeniu funkcjonalności spełniające wymagania opisane testami.
- Uczestnicy dowiedzą się gdzie zawrzeć logikę biznesową aplikacji - stworzymy warstwę serwisów obsługującą zarządzanie ofertami pracy oraz użyjemy jej w endpointach.
- Dowiemy się jak zapisywać rekordy do bazy przy użyciu biblioteki SQLAlchemy.
- Dowiemy się jak uruchamiać aplikacje w Docker compose.
Prowadzący szkolenie:
Łukasz Jaworowski
Zawodowo programista od 8 lat. Typowy praktyk lubiący rozwiązywanie problemów biznesowych od koncepcji do gotowego programu.
Skupiony na technologiach backendowych. Zaczynał od Javy, większość czasu w pracy spędził programując systemy przetwarzania danych oraz aplikacji webowych z użyciem języka Python i AWS.
Od 2021 roku pracuje jako lider techniczny w projektach Golang w firmie z obszaru security/crypto.
Doświadczenie zdobywał w startupach, Fintechach, bankach oraz realizując projekty jako freelancer.
W wolnym czasie poza programowaniem lubi sport i inne formy rywalizacji.

Szkolenie skierowane jest do osób znających Django, która chcą nauczyć się pisania REST API w Pythonie z wykorzystaniem Django Rest Framework (DRF). DRF jest najpopularniejszą biblioteką do tworzenia REST API w Pythonie. Jedną z najważniejszych cech jest dobra współpraca z Django dzięki czemu znając Django łatwo możemy nauczyć się /stworzyć takie API..
Szkolenie ma wymiar praktyczny. Do każdego omówionego tematu będą do wykonania zadania dla uczestników, dzięki czemu nauczysz się praktyki.
Po ukończeniu tego szkolenia będziesz umieć:
- Tworzyć endpointy, które zwrócą dane z bazy danych
- Sprawdzać te endpointy za pomocą Postmana
- Pisać testy do tych endpointów
- Optymalne podejście do endpointów
Testowanie
Opis szkolenia
Szkolenie skierowane jest do osób, które znają podstawy Pythona i chcą nauczyć się tworzyć testy w tym języku. Pisanie testów jest jedną z kluczowych umiejętności programistów oraz testerów automatycznych. Dobrze napisane testy ułatwiają pisanie wydajnego i wolnego od błędów kodu. Ponadto w dłuższym terminie testy pozwalają na znacznie szybszy rozwój projektu i większe zadowolenie klienta. Szkolenie ma wymiar praktyczny, duży nacisk położony jest na rozwiązywanie zadań i pisanie własnych testów, dzięki czemu szybciej i lepiej opanujesz prezentowane zagadnienia.
Po ukończeniu szkolenia będzie potrafił:
- Tworzyć testy jednostkowe sprawdzające poprawność każdego kawałka kodu z wykorzystaniem bibliotek Unittest i PyTest
- Wdrażać dobre praktyki podczas pisania testów
- Tworzyć testy integracyjne sprawdzające działanie całej aplikacji
- To co niezbędne do automatycznego testowania w Pythonie
Prowadzący szkolenie:
Tomasz Woźniak
Bioinformatyk, programista Python i Django. Ma wieloletnie
doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań webowych zarówno w
nauce jak i biznesie, pracy z oprogramowaniem i analizą danych
biologicznych. Od 2017 roku uwielbia dzielić się swoją wiedzą i
doświadczeniem jako trener. Na co dzień pracuje jako adiunkt w
Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu.
Szkolenie skierowane jest do osób chcących przyśpieszyć pisanie niezawodnego oprogramowania w Pythonie. TDD jest jedną z technik tworzenie oprogramowania. Jedną z najważniejszych cech jest wytwarzanie testów nim powstania testowany program. Dzięki TDD jesteś w stanie pisać łatwo testowalny kod.
Szkolenie ma wymiar praktyczny. Do każdego omówionego tematu będą do wykonania zadania dla uczestników, dzięki czemu nauczysz się praktyki.
Po ukończeniu tego szkolenia będziesz umieć:
- Pisać testy, które sprawdzą, czy Twój kod działa poprawnie
- Korzystać z najlepszych praktyk podczas pisania testów
- Testować całe aplikacje napisane w Pythonie
- Wszystko, co musisz wiedzieć o automatycznym testowaniu w Pythonie
Szkolenie pozwala na zapoznanie się z pisaniem testów automatycznych oraz budowaniem frameworków testowych “from scratch” z użyciem biblioteki Behave do tworzenia scenariuszy testowych. Wymagana podstawowa znajomość Pythona. W ramach szkolenia również zostanie zostaną wytłumaczone podstawy Selenium oraz pisanie Page Object Modelu. Szkolenie dogłębnie przedstawia możliwości biblioteki Behave jako narzędzie umożliwiającego pisanie testów w nurcie BDD. W ramach szkolenia poznasz również nowy język Gherkin, który jest używany w wielu językach programowania do pisania testów BDD.
Kurs przeprowadza użytkownika przez cały proces niezbędny do programowej pracy z przeglądarką, zaczynając od przygotowania środowiska pracy, przechodząc do tworzenie kompleksowych testów, aż po pracę z konkretnymi przeglądarkami.
Po szkoleniu uczestnik będzie w stanie:
Inne

O skoleniu w skrócie
Warsztatowe szkolenie z webscrapingu prowadzone przez trenera z komercyjnym doświadczeniem w tej dziedzinie.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu potrzebna jest podstawowa wiedza z programowania w języku Python - jak definiować klasy, pisać funkcje i uruchamiać skrypty w języku Python.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę na temat webscrapingu. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia napisane będą programy w języku Python pozwalające na cykliczne pobieranie danych z 5 stron.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy omówieniem webscrapingu - jakie daje nam możliwości, jak przebiega.
- Zajęcia praktyczne rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Visual studio code. Uczestnicy szkolenia mogą pracować na dowolnym innym znanym sobie IDE.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się budową scrapera pobierającego listę aktualnie popularnych książek z przygotowanej strony.
- W kolejnym kroku pobierać będziemy dane umieszczone na powiązanych stronach takich jak podstrona zawierające szczegóły o książce czy zdjęcia.
- Poznamy bliżej narzędzia w przeglądarce Firefox umożliwiające sprawne pobieranie danych z witryn, rozpoznanie najlepszej metody pobierania danych i sprawdzania poprawności Xpath.
- Pobierzemy dane z kilku popularnych portali za pomocą różnych metod - poprzez API, HTML, RSS.
- Dowiemy się jak sprawnie przetwarzać dane po pobraniu ich, jak walidować, przetwarzać i zapisywać dane cyklicznie uruchamianych scraperów.
- Wdrożymy stworzone programy na platformę Zyte i dowiemy się jak korzystać z platformy by zarządzać scraperami.
Prowadzący szkolenie:
Łukasz Jaworowski
Zawodowo programista od 8 lat. Typowy praktyk lubiący rozwiązywanie problemów biznesowych od koncepcji do gotowego programu.
Skupiony na technologiach backendowych. Zaczynał od Javy, większość czasu w pracy spędził programując systemy przetwarzania danych oraz aplikacji webowych z użyciem języka Python i AWS.
Od 2021 roku pracuje jako lider techniczny w projektach Golang w firmie z obszaru security/crypto.
Doświadczenie zdobywał w startupach, Fintechach, bankach oraz realizując projekty jako freelancer.
W wolnym czasie poza programowaniem lubi sport i inne formy rywalizacji.
Trenerzy kategorii Python




Programista z ponad 12 letnim stażem, pracował dla klientów z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Pracował dla takich firm jak Schibsted Tech Polska oraz PrimeQ tworząc strony o bardzo dużym natężeniu ruchu, skrypty automatyzujące pracę innych, w tym także crawlery. Trener, który na sali spędził ponad 5000h prowadząc szkolenia z baz danych, programowania w Pythonie i PHP.
Kacper uważa, że język programowania to tylko narzędzie w rękach doświadczonego dewelopera, dlatego nieustannie lubi uczyć się nowych rzeczy oraz zarażać miłością do programowania innych (stąd pewnie ten kanał na Youtubie -> Kacper Sieradziński).




DevOps Enginner z zamiłowaniem do części "Dev" wspomnianej roli. Pasjonat ideologii DevOps, ze szczególnym uwzględnieniem potoków dostarczania oprogramowania. Swoje doświadczenie opiera o dostarczanie skalowalnych usług mikroserwisowych oraz projekty wdrażanie w AWSie dla dużych klientów. W codziennej pracy jest zaangażowany na wielu poziomach cyklu dostarczania oprogramowania. Od wielu lat tworzy narzędzia dla deweloperów, które skracają cykl, ułatwiają prace i definiują standardy w zespołach.
Posiada doświadczenie w zarzadzaniu zespołami developerskimi. Absolwent Politechniki Warszawskiej, swoja karierę w IT zaczynał właśnie od szkoleń w JSystems, które pozwoliły mu nabrać wiatru w żagle i pomogły spełnić marzenia o karierze w IT. Dziś w JSystems jako trener zakresu AWS, który zachęci was do korzystania z chmury Amazona i pokaże, że nie jest to takie trudne i "kosztowne".
Certyfikowany inżynier z zakresu architektury, DevOps i Networkingu w AWS. Zwolennik "przemyślanego" podejścia zwinnego w prowadzeniu projektów. Charakteryzuje go podejście do wyzwan z "Can do attitude" i "Get Things Done". W swojej pracy najbardziej ceni możliwość rozwiazywania problemów biznesowych w oparciu o najnowsze technologie chmurowe. Zwolennik praktyki nad teorią. Ostatnio mocno zaangażowany w adaptacje możliwości jakie niesie ze sobą platforma Backstage.io.
Programista Pythona od 2018 roku z backgroundem w matematycznym modelowaniu procesów fizycznych. Specjalizuje się w obszarach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i analizą danych. Jako data scientist pracował w projektach dla branż takich jak telekomunikacja, media czy finanse. Doświadczony szkoleniowiec, który lubi i potrafi przekazywać wiedzę. W wolnym czasie podróżuje lub pracuje nad nowymi szkoleniami.

