Terminy gwarantowane
Terminy online
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 403 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania


O szkoleniu w skrócie
Szkolenie obejmujące swoim zakresem zaawansowany SQL w wydaniu Oracle oraz zaawansowane aspekty programowania w PL/SQL. Z zakresu SQL omawiane są zagadnienia związane z zaawansowaną analizą danych w tym m.in. funkcje analityczne, wyrażenia regularne, zapytania hierarchiczne i wiele innych. Uczestnicy poznają też tajniki optymalizacji zapytań. Z zakresu PL/SQL omawiane są zagadnienia związane z budowaniem złożonych, skalowalnych rozwiązań i ich optymalizacją pod kątem wydajności.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 40 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- wykonywać złożone analizy danych z wykorzystaniem funkcji analitycznych, wyrażeń regularnych, zapytań hierarchicznych, pivot i wielu innych,
- optymalizować zapytania pod kątem wydajności,
- tworzyć złożone systemy składające się z wielu współpracujących podprogramów,
- zasilać bazę danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł,
- oprogramować procesy ETL za pomocą języka PL/SQL,
- zoptymalizować kod tworzonych programów pod kątem szybkości wykonania,
- uruchomić automatyczne, cykliczne wywoływanie programów PL/SQL.
Dla kogo?
Dla osób znających już podstawy SQL oraz PL/SQL, które chciałyby wnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Polecane zwłaszcza osobom, przed którymi stoi wyzwanie stworzenia złożonego, skalowalnego i wydajnego systemu przetwarzającego dane.

- Wykonywać raporty z użyciem podsumowań
- Wykonywać raporty z użyciem złączeń tabel i podzapytań
- Tworzyć struktury obiektów bazy danych
- Modyfikować istniejące w bazie dane, kasować je oraz dodawać nowe
- Tworzyć oprogramowanie przetwarzające dane z użyciem języka PL/pgSQL
- Zmniejszyć ilość codziennej pracy dzięki zautomatyzowaniu procesu raportowania przy użyciu PL/pgSQL
- Napisać oprogramowanie reagujące na sytuacje wyjątkowe, w taki sposób by nie wpływało to na ciągłość pracy (np. podczas wykonywania bardzo długotrwałego zapytania)
- Stworzyć oprogramowanie które będzie automatycznie modyfikowało / uzupełniało wprowadzane dane, oraz monitorowało operacje na danych.
To szkolenie jest również elementem pakietu "Administrator PostgreSQL" .


W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zestawy czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".

Szkolenie pozwala opanować wiedzę w zakresie tworzenia aplikacji i systemów w chmurze w modelu bez serwerowym (tzw. serverless) na podstawie różnych usług Azure.
Celem szkolenia jest opanowanie podstawowych wyzwań budowania systemów bez serwerowych w chmurze oraz omówienie najważniejszych wymagań i korzyści związanych z ich wdrażaniem.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił samodzielnie uruchomić podstawowe aplikacje w modelu serverless, a także będzie wiedział jakie są możliwości uruchamiania aplikacji serverless poszczególnych typów dostępnych w chmurze Azure.

Szkolenie dla programistów i DevOps przeznaczone dla osób chcących wejść w świat k8s!. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do pracy z technologią konteneryzacji na klastrach Kubernetes oraz zaznajomienie uczestników szkolenia z technologią dostarczoną przez Kubernetesa, po tym szkoleniu użytkownik nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem potencjału tej platformy.

Szkolenie dla programistów języka Java posiadających już doświadczenie w praktycznym programowaniu. Poruszane zagadnienia to tematy na pozór złożone, ale przedstawione w przystępny sposób z ukazaniem praktycznych zastosowań. Nowo nabyte umiejętności pozwolą efektywniej wytwarzać oprogramowanie, tworzyć bardziej hermetyczne, generyczne i skalowalne rozwiązania. Omawiane i ćwiczone są także bardzo użyteczne zagadnienia jak wyrażenia lambda i strumienie. Nie zabrakło też dogłębnego omówienia wielowątkowości w Javie, która to jest często problematycznym zagadnieniem dla osób z mniejszym doświadczeniem. Szkolenie prowadzone przez bardzo doświadczonych programistów Java.

-
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- Instalować R i RStudio, oraz sprawnie pozyskiwać i uruchamiać nowe pakiety
- Korzystać z funkcjonalności RStudio, wspomagających programowanie w języku R
- Korzystać z pomocy i dokumentacji wbudowanej w język R
- Konfigurować ścieżkę katalogu roboczego, uruchamiać zapisane w nim skrypty i eksportować do niego wyniki analiz
- Tworzyć zmienne różnych typów i przypisywać im wartości
- Posługiwać się szeroką paletą funkcji do przetwarzania zmiennych tekstowych, liczbowych, logicznych oraz dat
- Identyfikować typy zmiennych i dokonywać konwersji między nimi
- Posługiwać się generatorem liczb pseudolosowych
- Konstruować wektory, macierze i ramki danych, i na różne sposoby odwoływać się do ich zawartości
- Definiować własne funkcje statystyczne
- Wczytywać dane z zewnętrznych źródeł: pliki tekstowe, arkusze Excel, bazy SPSS, internet
- Zmieniać strukturę danych z formatu baz relacyjnych („długiego”) na format „szeroki” i na odwrót
- Filtrować i sortować dane, rekodować zmienne i wyliczać wartości nowych zmiennych na podstawie istniejących
- Przeprowadzać i interpretować wyniki analiz statystycznych:
- opis rozkładu zmiennej
- opis parametryczny zmiennej
- analiza tabel kontyngencji
- porównania średnich w podgrupach
- analiza korelacji
- regresja liniowa
- wykonywanie testów statystycznych: test chi-kwadrat, test t dla prób niezależnych, analiza wariancji
- wizualizacja zależności: histogramy, wykresy gęstości, wykresy słupkowe i liniowe, korelogramy
Warunki uczestnictwa
Szkolenie kierowane jest do osób, które chciałyby na co dzień posługiwać się językiem R jako narzędziem prowadzenia analiz w biznesie lub na polu naukowym. Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób bez, lub z niewielkim doświadczeniem w posługiwaniu się językiem R. Do kursu może przystąpić każdy, kto wykazuje się minimalną biegłością w posługiwaniu się liczbami. Wiedza statystyczna ani doświadczenie w programowaniu w innych językach nie są wymagane.
Szkolenie skierowane dla osób niemających styczności z programowaniem lub programujących w innych językach, które chcą poznać język Kotlin.
Szkolenie ma wymiar przede wszystkim praktyczny. Każdy temat omówiony przez instruktora jest poparty ćwiczeniem z danego zakresu. W trakcie trwania szkolenia poza drobnymi zadaniami podejmujmy decyzję jaką konkretną aplikację napisać, aby wykorzystać aktualnie zdobywaną wiedzę. W ramach tego typu szkoleń powstały aplikacje takie jak:
- Aplikacja do wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych
- Aplikacja do wyszukiwania lokalizacji oparta o API what3words.com
- Aplikacja do zarządzania konfiguracjami zapisanymi w plikach xml
- I wiele więcej, ciągle powstają kolejne
Użytkownik po ukończeniu szkolenia będzie potrafił:
- Tworzyć aplikacje konsolowe korzystając z języka programowania Kotlin
- Znaleźć i poprawić błędy w aplikacjach Kotlin
- Korzystać z zewnętrznych zasobów w aplikacjach Kotlin
- Stworzyć aplikacje korzystające z bazy danych
- Znał sposób na tworzenie aplikacji mających backend oraz frontend napisany w Kotlinie

To szkolenie jest też elementem pakietu "Administrator Linux" - dowiedz się więcej

- będzie potrafił tworzyć okienkowe aplikacje wykorzystujące bazy danych
- będzie rozumiał pojęcia związane z programowaniem
- potrafił wykorzystać w programowaniu język C#
- pozna idee programowania obiektowego
- pozna dobre praktyki programistyczne
Jeśli jesteś programistą innego języka programowania i nie chcesz tracić czasu na powtarzanie podstawowych pojęć związanych z programowaniem jako takim (pętle, bloki warunkowe etc.) a bardziej interesuje Cię sposób implementacji poszczególnych technik w języku C#, sprawdź szkolenie Programowanie w języku C# dla programistów innych języków



Szkolenie w skrócie
Kompleksowe, 5-cio dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu PL/SQL od podstaw do technik zaawansowanych. Uczestnicy poznają najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy języka PL/SQL, ale też techniki zaawansowane pozwalające przetwarzać dane wydajniej. Szkolenie pozwoli przygotować się między innymi do oprogramowania procesów ETL zasilających hurtownie danych. W ramach szkolenia omawiane są poza samym PL/SQL również techniki pozwalające pobierać dane z plików CSV i uruchamiać podprogramy PL/SQL automatycznie w wyznaczonych cyklach.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 80 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- rozszerzać możliwości SQL o własne funkcje tworzone w języku PL/SQL,
- tworzyć procedury przetwarzające dane,
- tworzyć wyzwalacze reagujące automatycznie na wybrane zdarzenie np. aktualizację danych w tabeli,
- tworzyć złożone systemy składające się z wielu współpracujących podprogramów,
- zasilać bazę danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł,
- oprogramować procesy ETL za pomocą języka PL/SQL,
- zoptymalizować kod tworzonych programów pod kątem szybkości wykonania,
- uruchomić automatyczne, cykliczne wywoływanie programów PL/SQL.
Dla kogo?
Dla osób które chcą poznać język PL/SQL w sposób kompleksowy od podstaw do technik zaawansowanych.
Do aktywnego uczestnictwa, ze względu na pojawiające się w trakcie warsztatów wykorzystanie języka SQL, niezbędna będzie znajomość przynajmniej podstaw języka SQL.
To szkolenie jest też elementem bootcampu "Programista Oracle" - dowiedz się więcej.

3 dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu programowania baz danych Oracle w języku PL/SQL. Obejmuje najważniejsze i najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy tego języka. Szkolenie pozwoli przygotować się między innymi do oprogramowania procesów ETL zasilających hurtownie danych.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 50 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Jeśli poszukujesz bardziej kompleksowego szkolenia, sprawdź "Kompleksowe szkolenie programowanie w PL/SQL w Oracle".

Zakres zaawansowanego SQL obejmuje najczęściej wykorzystywane elementy specyficzne dla tego języka w bazach PostgreSQL. W tym analiza danych, wyrażenia regularne czy zaawansowane aspekty agregacji.
Zakres PL/pgSQL obejmuje naukę tego języka od podstaw do aspektów takich jak tworzenie własnych funkcji rozszerzających język SQL czy wyzwalacze.

Przeznaczenie szkolenia
Kurs wspomagający przeznaczony dla osób przystępujących do egzaminu Microsoft DA-100. Polecany także dla specjalistów zajmujących się analizą danych oraz analizą biznesową, chcących się nauczyć się skutecznego tworzenia analiz biznesowych z użyciem Power BI. Osób, tworzące raporty i wizualizujące danye, w oparciu o informacje dostępne w chmurze i lokalnych źródłach danych.
Pomiar umiejętności na egzaminie
UWAGA: Punkty, które pojawiają się poniżej każdej z mierzonych umiejętności, mają na celu zilustrowanie, w jaki sposób oceniana jest ta umiejętność. Wykaz ten nie jest ostateczny ani wyczerpujący. Uwaga: Większość pytań obejmuje funkcje, które są ogólna dostępność (GA). Egzamin może zawierać pytania dotyczące funkcji w wersji zapoznawczej, jeśli są one powszechnie używane.

Szkolenie skierowane jest do osób chcących nauczyć pisać niezawodne oprogramowanie w Pythonie. Testy automatyczne są nieodzowną częścią programowania w Pythonie (zwłaszcza w większych projektach). Dzięki testom jesteś w stanie szybko i skutecznie stwierdzić czy Twój program działa tak jak powinien.
Szkolenie ma wymiar praktyczny. Do każdego omówionego tematu będą do wykonania zadania dla uczestników, dzięki czemu nauczysz się praktyki.
Po ukończeniu tego szkolenia będziesz umieć:
- Pisać testy, które sprawdzą, czy Twój kod działa poprawnie
- Korzystać z najlepszych praktyk podczas pisania testów
- Testować całe aplikacje napisane w Pythonie
- Wszystko, co musisz wiedzieć o automatycznym testowaniu w Pythonie

O szkoleniu
Warsztatowe szkolenie z zakresu analizy szeregów czasowych z użyciem języka Python. Szkolenie obejmuje podstawową metodologie badań i prognozowania szeregów czasowych w ujęciu różnych dyscyplin: AI, analizy sygnałów, finansów i tradingu, procesów stochastycznych.
Dla kogo?
Wymagana jest minimalna znajomość języka Python oraz podstawowa wiedza z zakresu statystyki lub ekonometrii. Szkolenie pozwala nabyć praktycznych umiejętności radzenia sobie z szeroką częścią danych strukturalnych, takich jak szeregi czasowe. Z racji tego, szkolenie to jest w szczególności dedykowane osobom wiążącym swoją przyszłość (lub obecną pracę) z takimi sektorami jak: telekomunikacja, energetyka, finanse, bankowość, trading, medycyna oraz szeroko pojęta matematyka i fizyka.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt, mający na celu jak najlepsze zaprognozowanie szeregu czasowego za pomocą różnych metodologii.
Przebieg szkolenia
Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz, najpopularniejszego w Data Science, środowiska Anaconda. Zawiera ono wygodny edytor do programowania - Spyder.
Po skonfigurowaniu środowiska pracy, rozpoczyna się praca z importowaniem danych w formacie csv i zapoznanie z podstawowymi metodami wizualizacji szeregów czasowych.
Gdy powyższy cel zostanie zrealizowany, będziemy badać po kolei główne właściwości matematyczne różnego rodzaju szeregów czasowych, takie jak: stacjonarność, autokorelacja, sezonowość, szum, multiplikatywność czy też istniejące trendy. Nauczymy się także, jak radzić sobie z danymi zawierającymi luki oraz z sytuacjami, gdy danych jest zbyt mało, aby przeprowadzić modelowanie. Innym elementem będzie wykorzystanie wielowymiarowych sekwencji i selekcja odpowiednich cech, które najlepiej wyjaśniają zmienność zmiennej zależnej. Dowiemy się również, jak unikać częstych błędów popełnianych przez początkujących analityków.
W następnym kroku zaczynamy uczyć się różnych sposobów prognozowania, nabierając przy tym intucjji/świadomości tego, która z technik jest najlepsza do wykorzystania w danym przypadku. Podobnie, zapoznajemy się z metrykami oceny błędu i ich doborem, który silnie zależy od natury problemu biznesowego.
W następnej kolejności uczymy się badać naturę stochastyczną potencjalnych szeregów czasowych, mierząc między innymi prawdopodobieństwa tego, czy są one losowe bądź deterministyczne. Analizujemy przy tym rozkłady zmian kolejnych (sąsiędnich) wartości szeregów oraz poprawnej segmentacji danych, w zależności od uzyskanych rozkładów.
Podczas przerabiania ostatnich trzech bloków tematycznych, uczymy się zastosowywać analizę fourierowską, sieci neuronowe oraz analizę techniczną stosowaną przed traderów. Poznajemy wówczas wiedzę i metody wychodzące daleko poza prognozowanie przyszłych wartości szeregów. Odnoszą się one niekiedy do najnowszych postępów w dziedzinach, takich jak: rozpoznawanie mowy i języka, automatyczne wykrywanie nieprawidłowości kardiologicznych przez EKG/EEG, błędów gramatycznych w piśmie, przewidywania kierunku ruchu cen na giełdowych, jak również klonowania dźwięku, czy generowania muzyki.
Realizacja projektu końcowego
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników. Będzie on polegał na porównaniu kilku wybranych metod prognozowania (po jednej z każdego bloku tematycznego) i ich wyników dla zadanego szeregu, włączając w to poprzedzającą analizę i dobranie stosownej metryki ewaluacji modelu.


Wstęp do uczenia maszynowego w najpopularniejszym środowisku - Pythonie. Będziemy używać interaktywnego środowiska Jupyter Notebook, pozwalającego na interaktywną pracą z danymi. Celem jest nabycie umiejętności praktycznego zastosowania uczenia maszynowego do typowych problemów z klasyfikacji i regresji. Wszystkie problemy będą przerabiane na rzeczywistych zbiorach danych. Wszystko w pakiecie scikit-learn - będącym kluczowym pakietem do uczenia maszynowego.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python Data Science".


Szkolenie pozwala opanować wiedzę związaną z podejściem Agile. Uczestnicy poznają pojęcia i zasady frameworka Scrum. Zrozumieją na czym polega rola Scrum Mastera i jak dobrze pełnić tę funkcję.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli Scrum Mastera, wspierania zespołów i organizacji w transformacji. Uczestnicy przećwiczą także różnorodne case’y z życia Scrum Mastera i zmierzą się z teorią w praktyce.