Terminy gwarantowane
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 477 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania


Szkolenie przeznaczone dla osób które już znają podstawy SQL a chciałyby poznać jego zaawansowane aspekty w implementacji PostgreSQL oraz język PL/pgSQL.
Zakres zaawansowanego SQL obejmuje najczęściej wykorzystywane elementy specyficzne dla tego języka w bazach PostgreSQL. W tym analiza danych, wyrażenia regularne czy zaawansowane aspekty agregacji.
Zakres PL/pgSQL obejmuje naukę tego języka od podstaw do aspektów takich jak tworzenie własnych funkcji rozszerzających język SQL czy wyzwalacze.


Przekrojowe, warsztatowe szkolenie z zakresu SQL i T-SQL w bazach danych Microsoft SQL Server.
Obejmuje najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy SQL od podstaw
oraz rozwinięcie SQL o programowanie w języku T-SQL.
Programowanie w języku T-SQL pozwoli uczestnikowi na tworzenie własnych funkcji SQL
rozszerzając jego możliwości.
Ponadto dzięki temu językowi uczestnik będzie potrafił tworzyć automatyczne procesy
raportujące czy wyzwalacze uruchamiające się w reakcji na jakieś zdarzenie w bazie danych.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.

"Wirtualizacja i konteneryzacja od postaw" to kompleksowy kurs, który wprowadza uczestników w tematykę wirtualizacji oraz konteneryzacji z wykorzystaniem Dockera i Proxmoxa. Kurs obejmuje zarówno teoretyczne aspekty, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania środowiskami wirtualnymi i kontenerowymi. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat architektury maszyn wirtualnych, funkcjonowania kontenerów oraz ich zastosowania w codziennych operacjach IT, budowania dużych infrastruktur informatycznych oraz zarządzania ich zasobami.
Dla kogo szkolenie jest skierowane: Szkolenie jest dedykowane dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w obszarze wirtualizacji i konteneryzacji. Jest to idealna propozycja dla:
- Administratorów systemów i sieci,
- Programistów i deweloperów, którzy chcą zrozumieć, jak wirtualizacja i konteneryzacja wpływają na rozwój aplikacji,
- Osób zajmujących się DevOps, które pragną wdrożyć najlepsze praktyki w zakresie zarządzania infrastrukturą,
- Studentów i początkujących specjalistów IT, którzy chcą zdobyć solidne podstawy w zakresie nowoczesnych technologii wirtualizacji.
Korzyści po ukończeniu szkolenia: Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie, będą mieli możliwość:
- Zrozumienia różnic między maszynami wirtualnymi a kontenerami oraz ich zastosowania w praktyce,
- Podstaw budowania infrastruktur IT z uwzględnieniem kontenerów i maszyn wirtualnych
- Nabycia umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji oraz zarządzania środowiskami Docker i Proxmox,
- Tworzenia i zarządzania własnymi obrazami Docker oraz korzystania z Docker Compose w celu budowy złożonych aplikacji,
- Efektywnego zarządzania zasobami wirtualnymi, w tym tworzenia snapshotów oraz backupów,
- Umiejętności implementacji rozwiązań w kontekście monolitów oraz mikroserwisów, co jest niezwykle istotne w nowoczesnym świecie rozwoju oprogramowania.
Prowadzący szkolenie:
Sebastian Koziatek
Administrator starej daty, pracujący z systemami uniksowymi od ponad 25 lat.
Od ponad 15 lat pracujący w jako administrator dużych środowisk serwerowych w bankach i korporacjach. Administrator wirtualizacji, konteneryzacji i systemów operacyjnych.
Od 5 lat aktywnie zajmujący się migracją infrastruktur firmowych do chmur z wykorzystaniem nowych technologii - głownie Docker i Kubernetes
O szkoleniu w skrócie
Na szkoleniu zdobędziesz praktyczne umiejętności modelowania w UML na poziomie projektowym. Ponieważ projekt opiera się na analizie, poznasz też elementy modelu analitycznego oraz różnice między analizą a projektem tak w podejściu do modelowania, jak i w użyciu narzędzia Enterprise Architect.
Dla kogo?
Szkolenie kierowane jest do projektantów, którzy chcą modelować aplikacje w notacji UML2. Uczestnikami są również programiści, którzy planują przejście do roli projektanta czy muszą wytwarzać oprogramowanie w oparciu o dokumentację zapisaną w UML.
Prowadzący szkolenie:
Michał Podbielski
Programista Java od 2004 roku, doświadczony w wielkich międzynarodowych projektach. Architekt oprogramowania i konsultant w zakresie architektury oprogramowania,
UML i BPMN rozwiązujący problemy klientów w złożonych i zróżnicowanych projektach. Przeprowadził w sumie ponad 390 szkoleń ze świetnymi wynikami w ankietach.
Prowadzi szkolenia z języka Java, architektury oprogramowania, UML i BPMN.

Uczestnik po ukończeniu tego szkolenia będzie w stanie:
- Wykonywać raporty z użyciem podsumowań
- Wykonywać raporty z użyciem złączeń tabel i podzapytań
- Tworzyć struktury obiektów bazy danych
- Modyfikować istniejące w bazie dane, kasować je oraz dodawać nowe
- Tworzyć oprogramowanie przetwarzające dane z użyciem języka PL/pgSQL
- Zmniejszyć ilość codziennej pracy dzięki zautomatyzowaniu procesu raportowania przy użyciu PL/pgSQL
- Napisać oprogramowanie reagujące na sytuacje wyjątkowe, w taki sposób by nie wpływało to na ciągłość pracy (np. podczas wykonywania bardzo długotrwałego zapytania)
- Stworzyć oprogramowanie które będzie automatycznie modyfikowało / uzupełniało wprowadzane dane, oraz monitorowało operacje na danych.
To szkolenie jest również elementem pakietu "Administrator PostgreSQL" .


To szkolenie to kompleksowe wprowadzenie do programowania w Pythonie, analizy danych i podstaw uczenia maszynowego od zera.
Uczestnicy nauczą się pracy w środowiskach Pycharm i Jupyter Notebook, poznają kluczowe elementy języka Python, takie jak zmienne, struktury danych, funkcje oraz obsługę plików i baz danych.
W części poświęconej analizie danych omówione zostaną techniki analizy, przetwarzania i wizualizacji danych z wykorzystaniem bibliotek takich jak Pandas, Matplotlib i Plotly.
Uczestnicy zdobędą również podstawową wiedzę o budowie modeli uczenia maszynowego, ucząc się ich trenowania, walidacji oraz interpretacji wyników za pomocą biblioteki scikit-learn.
Korzyści dla uczestników:
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- Posługiwać się językiem Python na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym, tworząc projekty z użyciem Pycharm oraz Jupyter Notebook
- Operować na podstawowych strukturach danych w Pythonie, takich jak listy, słowniki, krotki i zbiory, oraz wykorzystywać funkcje wbudowane do przetwarzania danych tekstowych i liczbowych.
- Tworzyć, modyfikować i odczytywać dane z plików tekstowych, obsługiwać wyjątki oraz łączyć się z bazami danych
- Analizować dane tabelaryczne z wykorzystaniem biblioteki Pandas, przeprowadzać operacje czyszczenia, przetwarzania, analizy, a także wizualizacji danych przy użyciu Matplotlib, Seaborn i Plotly.
- Budować podstawowe modele uczenia maszynowego w Pythonie z wykorzystaniem biblioteki scikit-learn, stosując techniki regresji i klasyfikacji
Prowadzący szkolenie:
Mateusz Zimoch
Inżynier z silną wiedzą w dziedzinie informatyki, data science, robotyki i sztucznej inteligencji. Skuteczny lider zespołu z udokumentowanym doświadczeniem w realizacji innowacyjnych projektów. Zwycięzca konkursu US Navy na prototyp autonomicznego podwodnego drona. Założyciel dwóch startupów skupionych na rozwoju rozwiązań z zakresu wizji komputerowej opartej na sztucznej inteligencji oraz budowie autonomicznych pojazdów. Doświadczony trener i mentor, zarażający pasją do programowania i analizy danych.

Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych Oracle posiadających już pewne doświadczenie (jako przygotowanie polecamy nasze szkolenie Administracja Bazami Banych Oracle). W ramach szkolenia omawiane są zagadnienia związane z architekturą Multitenant – zaimplementowaną przez Oracle konteneryzacją w ramach bazy danych, która obecnie jest interesującą opcją a w najbliższej wersji Baz Danych Oracle będzie stałym/obowiązkowym elementem. Poruszany jest pełen zakres tematyki – od architektury przez instalację nowej bazy w trybie Multitenant, nawigację, elementy performance i bezpieczeństwa aż po klonowanie i przenoszenie baz typu pluggable. Duży nacisk położony jest na praktyczne warsztaty oparte o realne doświadczenia Administratorów Baz Danych Oracle, w ramach których uczestnicy ćwiczą wszystkie zagadnienia poruszane na szkoleniu i otrzymują rzeczywiste przygotowanie do podjęcia pracy z Multitenant.
Prowadzący szkolenie:
Paweł Adamski
Magister Inżynier Paweł Adamski - Oracle Database Administrator z bez mała dwudziestoletnim doświadczeniem,
praktykujący na co dzień etatowo w międzynarodowych korporacjach. Absolwent Polsko-Japońskiego Instytutu Technologii Informatycznych oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
Mierzy się z niemal wszystkimi aspektami tematyki baz danych Oracle – od projektowania, przez instalacje, zabezpieczenia, performance tuning, trouble shooting i consulting jako Senior Matter Expert w dużych projektach.
W przerwach od pracy etatowej prowadzi szkolenia ze swojej dziedziny skupiając się na przekazaniu uczestnikom praktycznej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać na co dzień.
Swoją wiedzę i doświadczenie potwierdza licznymi certyfikatami: Oracle Cloud Infrastructure Certified Architect Professional, Oracle Autonomous Database Cloud Certified Specialist, Oracle Cloud Infrastructure Certified Cloud Operations Associate, Amazon Web Services (AWS) Certified Cloud Practitioner, Oracle Database 19c Administrator Certified Professional (OCP 19c), Oracle Database 12c Administrator Certified Professional (OCP 12c), Oracle Database 11g Administrator Certified Professional (OCP 11g), Oracle Database 10g Administrator Certified Professional (OCP 10g), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Performance Management and Tuning, Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Data Guard Administrator (OCE DataGuard12c), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: RAC and Grid Administrator (OCE RAC12c), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Maximum Availability, Oracle Certified Expert, Oracle Database 11g: Performance Tuning (OCE PERF11g), Oracle Certified Expert, Oracle Real Application Clusters 11g (OCE RAC11g), Red Hat Delivery Specialist – Automation I and II (Ansible), ITIL Foundation v3.
Szkolenie dla programistów i DevOps przeznaczone dla osób chcących wejść w świat k8s!. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do pracy z technologią konteneryzacji na klastrach Kubernetes oraz zaznajomienie uczestników szkolenia z technologią dostarczoną przez Kubernetesa, po tym szkoleniu użytkownik nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem potencjału tej platformy.
Prowadzący szkolenie:
Maciej Krajewski
Pasjonat kultury DEVOPS, zaprawiony w bojach programista JAVA i DEVOPS od 15 lat (jeszcze zanim to było modne). Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wszelorakimi zespołami developerskimi. Zjadł zęby na realizacji projektów informatycznych w metodologiach klasycznych i zwinnych. Od systemów telekomunikacyjnych opartych na VoIP, rozwiązań video dla firm ubezpieczeniowych, banków, kilka fintechowych blockchainów, po centralny system do przetwarzania faktur medycznych dla rządu w Ghanie. Uwielbia proste rozwiązania i na codzień jest leniwy, dlatego jeżeli może automatyzuje co może - stąd wielka miłość do konteneryzacji i k8s’a, technologi CI/CD oraz CM! Maciej posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie, Master of Ceremony na scenie TECH konferencji Infoshare, na codzień zarządza holendersko-polską technologiczną Yameo.


O szkoleniu w skrócie
Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia, przeprowadzania testów wydajnościowych z wykorzystaniem JMetera.
Poznasz jak w holistyczny sposób podchodzić do tematyki testów wydajnościowych, jakie są istotne aspekty związane z przeprowadzaniem wskazanych testów.
Dowiesz się czym są samplery, listenery czy timery. Poznasz jak w prawidłowy sposób skonfigurować JMetera aby poszerzyć jego możliwości.
Nauczysz się dobrych praktyk, dowiesz się jakie są limity JMetera i jak postępować aby Ciebie te limity nie obowiązywały.
Duży nacisk w trakcie szkolenia położymy na sesje warsztatowe podczas których zdobędziesz umiejętności praktyczne, które dzięki specyficznemu podejściu - pozwolą Ci wykorzystać tą wiedzę praktyczną w Twojej pracy.
Dla kogo?
Szkolenie adresowane jest do osób, które chcą rozpocząć przygodę z tworzeniem, przeprowadzaniem i analizą testów wydajnościowych. Niezależnie czy jesteś testerem manualnym, automatyzującym, czy też programistą bądź osobą z biznesu. Jeśli interesują Cię praktyczne aspekty tworzenia testów wydajnościowych z wykorzystaniem JMetera to szkolenie jest dla Ciebie.
Wymagania wstępne
Brak wymagań wstępnych. Szkolenie jest prowadzone od podstaw. Przed szkoleniem otrzymasz instrukcję.
Prowadzący szkolenie:
Rafał Krząpa
Head of Quality Assurance z wieloletnim doświadczeniem w testach manualnych, automatyzacji, testach wydajnościowych czy bezpieczeństwie aplikacji.
Pracował przy dużych polskich projektach z branży sportowej, portali informacyjnych, czy systemach państwowych.
Ponadto wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach na rynku Skandynawskim, USA, UK, czy MEA w wielu branżach.
Konsultant, prelegent, szkoleniowiec i co najważniejsze - aktywny QA.
Poza swoimi codziennymi obowiązkami - Ambasador Cypressa, Champion narzędzi K6, Grafana i Gitlab czy ZAP Proxy Evangelista. Uwielbia dzielić się wiedzą, co czyni od wielu lat na swoim serwisie dla testerów oprogramowania.


Czas wejść głębiej w świat Pythona i odkryć takie rzeczy jak obiektowość czy dekoratory. Zobaczysz jak bardzo można usprawnić swoją pracę i zwiększyć wydajność kodu.
Całość przedstawiana jest na zrozumiałych i praktycznych przykładach. Zapoznanie się z zagadnieniami zawartymi w tym szkoleniu otworzy drogę do lepszego zrozumienia kodu czystego Pythona jak i wielu poważnych bibliotek takich jak Django, gdzie obiektowość, dekoratory czy też testy jednostkowe są używane na porządku dziennym.
Dowiesz się również jak organizować projekt kiedy zaczyna się rozrastać oraz jak działać z Pythonem w konsoli. Szkolenie przeznaczone dla osób, które mają już podstawowe doświadczenie z Pythonem albo przeszły szkolenie: Programowanie w języku Python.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".

O szkoleniu
Szkolenie z zakresu zarządzania danymi przestrzennych z wykorzystaniem rozszerzenia PostGIS do bazy PostgreSQL.
Cel szkolenia
Zapoznanie z niezbędnymi informacjami o danych przestrzennych oraz możliwościami ich przechowywania, przetwarzania i analizy z wykorzystaniem PostGIS. Uczestnicy zostaną zapoznani z niezbędnymi informacjami dotyczącymi typów i formatów danych przestrzennych. Poznają najczęściej stosowane w Polsce układy współrzędnych. Liczne praktyczne przykłady pozwolą na zapoznanie się z funkcjami przestrzennymi oferowanymi przez PostGIS. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się, jak optymalizować zapytania wykonywane na danych przestrzennych.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby chcące wykorzystać bazę PostgreSQL do zarządzania danymi przestrzennymi. Szkolenie obejmuje podstawowe informacje o danych przestrzennych i nie jest wymagana wcześniejsza znajomość tej tematyki.
Co w Twojej pracy usprawni PostGIS?
Nauczysz się efektywnie zarządzać danymi przestrzennymi w bazie PostgreSQL. Będziesz mógł udostępniać zgromadzone dane w swoim miejscu pracy. Pracownicy będą mogli korzystać z tego samego źródła danych i wspólnie je edytować. Zwiększysz wydajność i efektywność pracy osób korzystających z danych przestrzennych. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Podniesiesz efektywność pracy związanej z danymi przestrzennymi. Zauważysz wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Usprawnisz pracę z danymi przestrzennymi. Nauczysz się importować do bazy PostgreSQL dane przestrzenne z różnych źródeł. Będziesz w stanie utworzyć ujednolicony system udostępniający dane przestrzenne współpracownikom. Będziesz wiedział jak analizować relacje przestrzenne pomiędzy obiektami.
Prowadzący szkolenie:
Dariusz Górski
Geoinformatyk z długoletnim stażem pracy z danymi przestrzennymi. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem systemów informacji przestrzennej w jednostkach administracji rządowej i samorządowej różnych szczebli. Jego podstawowe narzędzie pracy to baza danych PostgreSQL oraz PostGIS. Pasjonat pracy z danymi i tworzenia narzędzi usprawniających codzienne czynności. Dzięki dużemu praktycznemu doświadczeniu zapozna uczestników szkolenia z wykorzystaniem PostGIS do przechowywania i przetwarzania danych przestrzennych.


Szkolenie w skrócie
Kurs "PHP poziom średnio zaawansowany" to intensywne warsztaty rozwijające umiejętności programistyczne w PHP. Uczestnicy zgłębią zaawansowane techniki OOP, wzorce projektowe, testowanie i debugowanie kodu, a także bezpieczną pracę z bazami danych i ORM. Szkolenie obejmuje również zagadnienia związane z bezpieczeństwem aplikacji webowych, tworzeniem i zabezpieczaniem RESTful API oraz wstęp do architektury mikroserwisów.
Korzyści ze szkolenia:
Ukończenie kursu umożliwi uczestnikom tworzenie bardziej zaawansowanych i bezpiecznych aplikacji webowych, efektywne zarządzanie danymi oraz projektowanie aplikacji zgodnie z obecnymi standardami i najlepszymi praktykami branżowymi.
Dla kogo?
Szkolenie adresowane jest do programistów PHP, którzy posiadają podstawową wiedzę i doświadczenie w pracy z tym językiem i chcą poszerzyć swoje kompetencje o zaawansowane techniki programowania, bezpieczeństwo aplikacji oraz nowoczesne podejście do projektowania oprogramowania.
Prowadzący szkolenie:
Łukasz Przeździęk
Łukasz Przeździęk jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na wydziale FTIMS, związany z PHP od 2006 roku. Jego doświadczenie obejmuje pracę z frameworkami Laravel i Symfony, a obecnie pełni funkcję Senior Backend Developera w firmie OnlineVenture, gdzie odpowiada za utrzymanie serwisów meczyki.pl i ppe.pl. Łukasz posiada bogate doświadczenie pedagogiczne, spędziwszy 10 lat jako nauczyciel przygotowujący uczniów technikum do egzaminu zawodowego z programowania. Jego wiedza i doświadczenie praktyczne czynią go ekspertem w dziedzinie backend developmentu, a pasja do nauczania i dzielenia się wiedzą sprawiają, że jest wyjątkowym prowadzącym szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii webowych.

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- Wdrożyć APEX w różnych konfiguracjach
- Zarządzać konfiguracją instancji Apex
- Tworzyć obszary robocze i zarządzać ich konfiguracją
- Tworzyć i zarządzać użytkownikami
- Utrzymywać instancję apex i aplikacje
- Tworzyć proste aplikacje z użyciem raportów, formularzy i wykresów
- Zabezpieczyć aplikację przed niepowołanym dostępem.

O szkoleniu w skrócie
Język SQL to najpopularniejszy język dostępu do bazy danych. Znajomość SQL pozwala na efektywne korzystanie z jej zasobów.
Szkolenie umożliwia zapoznanie się z językiem SQL od podstaw z uwzględnieniem zaawansowanych technik z zakresu analizy danych –wykorzystanie funkcji analitycznych, tworzenie tabel przestawnych, porównywanie danych. Podczas szkolenia nacisk położony jest na umiejętności praktyczne!
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:- wykonywać zapytania SQL korzystające z jednej i wielu tabel,
- filtrować dane,
- analizować dane za pomocą funkcji analitycznych,
- tworzyć raporty z prostymi i zaawansowanymi agregacjami,
- porównywać zbiory danych,
- tworzyć tabele przestawne,
- ładować dane z plików csv
- zapisywać raporty do plików csv
Dla kogo?
Szkolenie jest skierowane do analityków oraz wszystkich osób, które pracują z danymi – tworzą analizy, raporty, podsumowania, porównania. Szkolenie obejmuje wszystkie najistotniejsze techniki pracy z danymi i skupia się na praktycznej stronie tworzenia zapytań i raportów.
O szkoleniu w skrócie
Szkolenie Optymalizacja SQL dla każdego to kurs skierowany do osób, które chcą nauczyć się pisać wydajne zapytania SQL bez konieczności zagłębiania się w szczegóły techniczne czy administracyjne. Kurs ma charakter warsztatowy, co pozwala uczestnikom na praktyczne opanowanie umiejętności pisania efektywnych zapytań SQL.
W trakcie szkolenia omawiane będą kluczowe aspekty, takie jak efektywne filtracja danych wykorzystująca istniejące struktury (indeksy), wydajne agregacje czy efektywne korzystanie z podzapytań. Zapoznamy się także z różnymi rodzajami indeksów oraz poznamy możliwe przyczyny ich niewykorzystania. Uczestnicy dowiedzą się także, co to jest plan wykonania, jak go interpretować i jak go wykorzystać do napisania wydajnego zapytania.
Kurs zawiera liczne ćwiczenia praktyczne, które umożliwiają uczestnikom szybkie przyswajanie wiedzy i efektywne zastosowanie jej w codziennej pracy.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił:
- wydajnie wyszukiwać dane
- wydajnie agregować dane
- pisać zapytania wywołujące funkcje pl/sql
- wykonywać operacje na zbiorach
- efektywnie używać podzapytań
- wykorzystać CTE do pisania wydajnych zapytań
- efektywnie stosować indeksy
- wygenerować i zinterpretować plan wykonania zapytania
- przeanalizować przyczyny niewykorzystania indeksu
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się piasać wydajne zapytania SQL bez konieczności zagłębiania się w detale techniczne. Adresowane jest tak dla początkujących programistów jak i dla osób piszących zapytania SQL ale nie związanych z pracami programistycznymi np. dla Analityków, Testerów czy Kierowników Projektów.
Wymagania
Kurs jest przeznaczony dla osób znających podstawy SQL takie jak: złączenia tabel, grupowanie GROUP BY, pozdzapytania.


Szkolenie przeznaczone dla osób, które już miały do czynienia do pisaniem prostych zapytań do bazy danych Oracle. W ramach szkolenia omawiane są nieco bardziej zaawansowane zagadnienia z zakresu posługiwania się językiem SQL, między innymi takie jak pisanie zapytań w oparciu o więcej niż jedną tabelę, modyfikacja danych w oparciu o inne tabele, czy też przywracanie zmian, które już zostały zapisane.

Szkolenie przeznaczone dla administratorów i programistów, którzy chcą rozwiązać problemy wydajnościowe związane z bazami danych PostgreSQL. Do problemu optymalizacji baz danych i zapytań SQL w PostgreSQL podchodzimy w tym szkoleniu holistycznie, zarówno od strony administracyjnej, jak i programistycznej.
W zakresie pojawiają się metody optymalizacji nie tylko zapytań typu SELECT, ale również optymalizacja ładowania i aktualizacji danych. Uczestnicy podczas szkolenia poznają techniki odnajdywania niewydajnych zapytań, ich optymalizacji oraz metody testów wydajnościowych w bazach PostgreSQL.
GRATIS DO SZKOLENIA:
Kompedium administratora PostgreSQL

dowiedz się więcej o "Kompedium administratora PostgreSQL"
50% zniżki na
"Video kurs administracji PostgreSQL"
przy zakupie szkolenia

dowiedz się więcej o "Video kurs administracji PostgreSQL"
50% zniżki na
"Kompleksowy kurs administracji PostgreSQL"
przy zakupie szkolenia

dowiedz się więcej o "Kompleksowy kurs administracji PostgreSQL"

Szkolenie dla wszystkich tych, którzy chcą poznać powłokę systemu Linux i programowanie w Bash.
Szkolenie ma na celu przekazać uczestnikom podstawowe i zaawansowane techniki programowania w Bash, z wykorzystaniem interaktywności powłoki,
a także zapoznać z edytorami strumieniowymi takimi jak sed, awk czy grep, które często są nieodzowne w pisaniu skryptów.
Szkolenie z wieloma praktycznymi skryptami i przypadkami użycia w wielu praktycznych zadaniach administratorskich w życia codziennego wpajające
dobre praktyki i nawyki programowania.
Dzięki temu szkoleniu uczestnik nie będzie mieć problemu z pisaniem własnych skryptów,
sprawdzaniem ich poprawności oraz testowaniem.
To szkolenie jest też elementem pakietu "Administrator Linux" - dowiedz się więcej
Prowadzący szkolenie:
Marcin Kujawski
Administrator serwerów z krwi i kości. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu systemami RedHat/CentOS/Ubuntu/SLES w różnych środowiskach produkcyjnych.
Autor wielu niestandardowych rozwiązań i implementacji podyktowanych różnorakimi wymaganiami Klientów.
Jego drugie imię to wirtualizacja, gdyż obecnie jest jednym z głównych architektów produktu chmury prywatnej opartej na technologii VMware i Linux w Hays.
Kieruje się stwierdzeniem: "Linux – born to be root, Windows – born to reboot".
Ma również znakomite zdolności do automatyzacji i pisania skryptów, nie tylko w języku Bash ale także Ansible/Javascript/Python czy Powershell.
Od niedawna fan i znawca Kubernetesa oraz konteneryzacji. Prywatnie zagorzały kibic F1.


O skoleniu w skrócie
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów chcących wyrobić w sobie nawyk pisania czytelnego i zrozumiałego dla innych kodu. Skupiamy się nie tylko na czystym kodzie jako takim, ale pokazujemy również jak dobrze pisać programy przy zastosowaniu paradygmatu programowania obiektowego.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest podstawowa znajomość języka Java i biblioteki JUnit.
Prowadzący szkolenie:
Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.