Szkolenia DevOps

- Szkolenia na wysokim poziomie
- Instruktorzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem
- Znaczna część szkolenia to warsztaty
- Podczas szkolenia realizujemy projekt aplikacji do samodzielnego rozszerzania po szkoleniu
- Małe grupy
- Gwarantowane terminy
- Dużo ćwiczeń
- Przystępne ceny
Terminy gwarantowane
4 terminy gwarantowane?
Skuteczność
Szkolenia hybrydowe
Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą rozpocząć swoje pierwsze kroki w świecie DEVOPS. Są administratorami, deweloperami i chcieli by “liznąć” tego magicznego świata pomiędzy światem programowania a administracją systemami.
Podczas szkolenia dowiemy się co to jest DEVOPS, czy jest to kultura czy może stanowisko. Jakie są obszary zainteresowania “devopsa” i poruszymy sobie najważniejsze z nich. Podczas szkolenia w formie warsztatowej będziemy mogli przejść przez najważniejsze zagadnienia w pracy z tymi technologiami, dzięki czemu adaptacja ich w naszych bieżących problemach będzie jeszcze łatwiejsza.
Prowadzący szkolenie: Maciej Krajewski
Pasjonat kultury DEVOPS, zaprawiony w bojach programista JAVA i DEVOPS od 15 lat (jeszcze zanim to było modne). Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wszelorakimi zespołami developerskimi. Zjadł zęby na realizacji projektów informatycznych w metodologiach klasycznych i zwinnych. Od systemów telekomunikacyjnych opartych na VoIP, rozwiązań video dla firm ubezpieczeniowych, banków, kilka fintechowych blockchainów, po centralny system do przetwarzania faktur medycznych dla rządu w Ghanie. Uwielbia proste rozwiązania i na codzień jest leniwy, dlatego jeżeli może automatyzuje co może - stąd wielka miłość do konteneryzacji i k8s’a, technologi CI/CD oraz CM! Maciej posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie, Master of Ceremony na scenie TECH konferencji Infoshare, na codzień zarządza holendersko-polską technologiczną Yameo.

Techniczne pięciodniowe wprowadzenie do zagadnień DevOps. Szkolenie ma na celu wprowadzenie osób nie mających styczności z DevOps do tej tematyki. Zawiera przegląd najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w DevOps z uwzględnieniem ich praktycznych zastosowań. Każdy wykład poparty jest ćwiczeniami praktycznymi. Szkolenie ze względu na swój praktyczny charakter odbywa się w małych grupach i jest prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Podczas szkolenia zostanie pokazane realne wykorzystanie prezentowanych technologii.
Ansible
Szkolenie ma na celu przybliżenie narzędzia Ansible automatyzującego prace inżynierów oraz administratorów w obszarze konfiguracji środowisk, sytemów operacyjnych, aplikacji oraz automatyzacje tworzenia środowisk wirtualnych. Dzieki temu szkoleniu dowiesz się jak stworzyć infrastrukturę virtualną, jak przeprowadzić provisioning systemów operacyjnych, jak instalaować/usuwać/update-ować oprogramowanie na systemie operacyjnym, jak wykonywać zadania na wielu systemach operacyjncych. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu ułatwisz sobie prace z wykonywaniem zadań administracyjnych oraz programistycznych na infrastrukturze oraz systemach operacyjnych.
Wymagania:
Doświadczenie w administracji systemami operacyjnymi Linux, swobodne poruszanie się w konsoli bash ew. ukończenie szkolenia „Administracja systemami Linux I”
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie przeznaczone jest dla Administratorów Systemów Linux, Inżynierów DevOps, Architektów Systemów, Inżynierów automatyzacji Systemów.
Prowadzący szkolenie: Jakub Muszyński
Praktykujący DevOps @BlueSoft, konsultant do „zadań specjalnych”, sysadmin i programista. Zna duże organizacje jak i startupy. Kubernetes - Azure - Ansible - AWS - Evangelist.
Specjalizuje się procesach CI/CD, governance. Swobodnie czuje się w świecie mikroserwisów i Kubernetes. Posiada doświadczenie „multi-platform” z pogranicza elektroniki: IoT, Rpi, Arduino.
GIT
O szkoleniu w skrócie
Szkolenie przedstawia najpopularniejszy system kontroli wersji, używany przez miliony programistów na całym świecie. Pozwala on na śledzenie zmian w dowolnych zbiorach plików oraz umożliwia współpracę i koordynowanie prac wielu osób nad jednym zasobem, w szczególności rozwojem kodu źródłowego dowolnego oprogramowania.
Cele szkolenia
Celem szkolenia jest zapoznanie użytkownika z narzędziem Git, podstawowymi koncepcjami oraz operacjami, a także z rekomendowanym procesem przy pracy nad repozytorium oprogramowania (git-flow). Ponadto, szkolenie obejmuje też podejścia stosowane przy współpracy wielu programistów, w szczególności wykorzystanie hostowanych repozytoriów Gitowych takich jak GitHub. Dodatkowym elementem szkolenia jest zapoznanie użytkownika z pracą z konsolą systemową oraz narzędziem Vim w podstawowym zakresie.
Prowadzący szkolenie: Łukasz Tomczyk
Absolwent Politechniki Lubelskiej, programista z ponad 6-letnim doświadczeniem w Javie wraz z jej ekosystemem (Spring, Hibernate, SQL, JDBC, etc...). Dodatkowym tematem, z którego często szkoli, to system kontroli wersji GIT (praca z konsolą jak równiez z GUI).
Swoje szkolenia mocno opiera na wiedzy praktycznej i zdobytym doświadczeniu.
Terraform
Szkolenie pozwala opanować wiedzę w zakresie tworzenia i zarządzania infrastrukturą sieciową w chmurze Azure w oparciu o kod źródłowy Terraform.
Celem szkolenia jest opanowanie podstawowych działań z wykorzystaniem systemu Terraform, a także efektywne zarządzanie istniejącą infrastrukturą.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił posługiwać się podstawowymi pojęciami dotyczącymi infrastruktury zarządzanej w kodzie, a także samodzielnie skonfigurować i uruchomić podstawowe usługi w chmurze Azure za pomocą systemu Terraform.
Prowadzący szkolenie: Maciej Zagozda
Architekt oprogramowania, praktyk z 5 letnim doświadczeniem w zakresie projektowania architektury systemów informatycznych w chmurze Azure, 5 letnim wcześniejszym doświadczeniem w zakresie zarządzania zespołami programistów oraz 10 wcześniejszych lat w programowaniu aplikacji sieciowych, m.in. na platformie .NET i języku C#. Certyfikowany ITILv3 Foundation Certificate, ISEB, BSC, Microsoft Certified Professional: 70-229: Designing and Implementing Databases With Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition Microsoft Certified Professional: 70-315 ASP.NET Development with C# Microsoft Certified Professional: 70-320 Developing XML Web Services and Server Components with Microsoft Visual C# .NET.
Jenkins

Szkolenie w skrócie
Zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania w firmie jest kluczowe do stworzenia skryptów oraz procesów, którego wynikiem będzie niezawodny proces ciągłej integracji oprogramowania.
Dwudniowe szkolenie pozwoli poznać uczestnikom narzędzie jakim jest Jenkins w stopniu, który umożliwi na samodzielne tworzenie pipeline’ów zapewniających ciągłą integrację oprogramowania bądź systemu. Szkolenia pozwoli także na poznanie sposobów na rozszerzenie funkcjonalności i wykorzystanie do wdrażania aplikacji na środowisko a także do automatyzacji różnego rodzaju zadań.
Uczestnicy oprócz umiejętności tworzenia oraz konfiguracji różnego typu projektów, będą mieli możliwość poznania różnych opcji zarządzania samym serwerem Jenkinsa oraz jego agentami.
Bardzo ważnym aspektem w nowoczesnym świecie IT jest także bezpieczeństwo, które również zostanie poruszone na szkoleniu w kontekście Jenkinsa.
Korzyści ze szkolenia
Uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie posiadał następującą wiedzę:- Instalacja serwera Jenkins
- Sposoby podłączania agentów Jenkinsa
- Konfiguracja globalnych narzędzi (Git, Maven itp.)
- Rozszerzanie podstawowych funkcjonalności Jenkinsa z użyciem wtyczek
- Tworzenie projektów typu Freestyle oraz Matrix
- Umiejętność tworzenia pipeline’ów za pomocą kodu
- Tworzenie kompleksowego pipeline’u do ciągłej integracji oprogramowania
- Wdrażanie aplikacji na różnego rodzaju środowiska
- Wykorzystanie powtarzalnej części kodu w wielu pipeline’ach za pomocą współdzielonych bibliotek
Prowadzący szkolenie: Mateusz Gul
Z wykształcenia mgr telekomunikacji ze specjalnością sieci komputerowe, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. DevOps Engineer z prawie 5 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę w IT zaczynał jako System Administrator. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie automatyzacji. Uwielbia automatyzować codzienne zadania, na co dzień korzysta narzędziami typu Gitlab, Jenkins, Terraform, CDK. Zna bardzo dobrze kulturę DevOps oraz wdraża na co dzień procesy CI/CD. Pracował zarówno w zespołach deweloperskich wspomagając proces wytwarzania oprogramowania, jak i również wdrażał i utrzymywał systemy produkcyjne w klastrach Kubernetes.
Trenerzy kategorii DevOps







