Szkolenia Java

Szkolenia kategorii Java. Znajdziesz tutaj szkolenia od podstaw programowania w języku Java, przez implementację JEE, komponenty EJB frameworki takie jak Spring, ORM takie jak Hibernate. Oferujemy także szkolenia z zakresu serwerów Tomcat, JBoss a także z zakresu wzorców projektowych. Zależy nam na tym, by każdy mógł znaleźć u nas kurs java, który odpowiada jego aktualnym potrzebom, bez względu na to, czy na co dzień pracuje w tym środowisku, czy też dopiero chce się z nim zapoznać i rozpocząć swoją karierę w IT.
Co wyróżnia szkolenia Java w JSystems?
- Szkolenia na wysokim poziomie merytorycznym.
- Instruktorzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży IT.
- Znaczna część szkolenia to warsztaty, umożliwiające rozwój umiejętności praktycznych.
- Gwarantowane terminy – potwierdzone szkolenia na pewno się odbędą.
- Wartościowe materiały do ćwiczeń.
- Przystępne ceny, dzięki którym dostęp do szkoleń jest możliwy dla wszystkich.
Szkolenia na wysokim poziomie - prowadzone przez programistów Java
Nasi trenerzy to programiści z wieloletnim stażem stale zajmujący się zawodowo programowaniem w Javie. Na co dzień pracują w różnych firmach, mając cały czas styczność z technologią której nauczają następnie na naszych zajęciach. Dzięki temu możesz mieć pewność że są to praktycy którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Szkolenia java, które prowadzą, jest ukierunkowane na przekazywanie praktycznych umiejętności, a nie naukę zbędnych definicji.
Terminy gwarantowane
4 terminy gwarantowane?
Skuteczność
JSE
Praktyka!
- Aplikacja do obsługi magazynu
- Komunikator typu "Gadu Gadu"
- Aplikacja do zgłoszeń serwisowych
- Aplikacja do zarządzania zasobami ludzkimi
- Wiele innych, cały czas powstają nowe :)

W ramach szkolenia omawiane są również nowości w Javie 19.
Szkolenia na wysokim poziomie - prowadzone przez programistów

Nasi trenerzy to programiści z wieloletnim stażem stale zajmujący się zawodowo programowaniem w Javie. Na codzień pracują w różnych firmach, mając cały czas styczność z technologią której nauczają następnie na naszych zajęciach. Dzięki temu możesz mieć pewność że są to praktycy którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje.
Uczestnik po ukończeniu tego szkolenia będzie potrafił:
- Tworzyć aplikacje "okienkowe" i konsolowe
- Znaleźć i poprawić błędy w aplikacjach JAVA
- Tworzyć aplikacje wielowątkowe o równolegle działających procesach
- Korzystać z zewnętrznych zasobów w aplikacjach JAVA
- Stworzyć aplikację wykorzystującą bazy danych
Szkolenie dla programistów języka Java posiadających już doświadczenie w praktycznym programowaniu. Poruszane zagadnienia to tematy na pozór złożone, ale przedstawione w przystępny sposób z ukazaniem praktycznych zastosowań. Nowo nabyte umiejętności pozwolą efektywniej wytwarzać oprogramowanie, tworzyć bardziej hermetyczne, generyczne i skalowalne rozwiązania. Omawiane i ćwiczone są także bardzo użyteczne zagadnienia jak wyrażenia lambda i strumienie. Nie zabrakło też dogłębnego omówienia wielowątkowości w Javie, która to jest często problematycznym zagadnieniem dla osób z mniejszym doświadczeniem. Szkolenie prowadzone przez bardzo doświadczonych programistów Java.
Szkolenie przeznaczone dla programistów języka Java, którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje w kierunku implementacji rozwiązań wielowątkowych lub obliczeń równoległych. Szkolenie wprowadza od podstaw kluczowe aspekty programowania współbieżnego wykorzystując w tym celu gotowe bliblioteki oraz implementacje własnych niskopoziomowych rozwiązań.
Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz z aplikacjami wielowątkowymi czy projektowałeś już wcześniej tego typu rozwiązania, na pewno szkolenie dostarczy Ci wiele przydatnej wiedzy popartej praktycznymi przykładami.
O skoleniu w skrócie
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów chcących wyrobić w sobie nawyk pisania czytelnego i zrozumiałego dla innych kodu. Skupiamy się nie tylko na czystym kodzie jako takim, ale pokazujemy również jak dobrze pisać programy przy zastosowaniu paradygmatu programowania obiektowego.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest podstawowa znajomość języka Java i biblioteki JUnit.
Prowadzący szkolenie: Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.
O skoleniu w skrócie
Szkolenie przeznaczone jest dla programistów Javy pracujących z wersją 11 (jako obecnie najczęściej spotykaną w projektach komercyjnych) i chcących zapoznać się z nowymi funkcjonalnościami języka wprowadzonymi w wersjach 12 - 19. Prezentowane są te nowe możliwości, które bezpośrednio wpływają na kształt kodu, pozwalając jego pisanie uczynić prostszym i bardziej przejrzystym. Podsumowaniem szkolenia jest mini-warsztat, podczas którego uczestnicy wdrażają zdobytą wiedzę w praktyce.
Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest średnio-zaawansowana znajomość języka Java i biblioteki JUnit.
Prowadzący szkolenie: Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.
Spring Framework
Przebieg szkolenia
- Zaczynamy od przygotowania środowiska pracy. Zainstalowania potrzebnych narzędzi - Javy oraz środowiska deweloperskiego - IDE - Idea Intellij - najpopularniejszego narzędzia do pracy z kodem w Javie.
- Poznajemy fundamenty Springa. Po co powstał, jakie problemy rozwiązuje, jaka jest jego podstawowa architektura oraz jak z nim pracować. Poznasz takie pojęcia jak beany, context Springa, wstrzykiwanie zależności (Dependency Injection), zarządzanie zależnościami w projekcie. Porozmawiamy też o architekturze i rozkładzie kodu w projekcie.
- W kolejnym kroku zaczynamy budować własną aplikację w Springu. Zaczniemy pracę od zdefiniowania REST API (nauczymy się czym jest i dlaczego jest takie popularne), zdefiniujemy pierwsze endpointy i kontrolery służące do obsługi zapytań użytkowników.
- W kolejnym kroku połączymy się z bazą danych. Poznamy bibliotekę Hibernate, nauczymy się co to jest JPA, encja, cykl życia encji. W jaki sposób mapuje się tabele bazodanowe na encje JPA. Jak definiować relacje i połączenia między nimi.
- Następnie przejdziemy w bardziej zaawansowane tematy JPA i Hibernate oraz omówimy sobie pułapki i zagrożenia, na które warto zwrócić szczególną uwagę.
- Potem pokażemy w jaki sposób możemy pisać testy w Springu.
- Oraz jak zadbać o Security aplikacji.
Dla kogo?
Aby wziąć udział w szkoleniu potrzebna jest znajomość języka Java oraz korzystania z jego elementów takich jak klasy, dziedziczenie, pętle, strumienie, wyjątki, itd.
Szkolenie pozwala nabyć umiejętności potrzebne do budowania własnych aplikacji webowych w Springu - najpopularniejszym frameworku w świecie Javy.
Prowadzący szkolenie: Dariusz Mydlarz
Senior Java Engineer z ponad 10-letnim doświadczeniem w budowie aplikacji webowych, bankowych, systemów CRM, sprzedażowych i marketingowych. Specjalizuje się w Javie, Springu, Hibernate, Mikroserwisach, Wzorcach Projektowych, Współbieżności i Monitoringu. Pracował dla takich firm i klientów jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Softnet Sp. z.o.o, PGS Software, Base CRM, SoftwareMill, NoFluffJobs czy Zendesk. Twórca Sztuki Kodu, programów online Szkoła Springa, Kurs Współbieżności i Szkoła Monitoringu. Aktywny w serwisach społecznościowych, gdzie pomaga rozwijać się innym programistom.

Szkolenie dedykowane dla programistów Java, którzy chcieliby się nauczyć tworzyć skalowalne mikroserwisy gotowe do działania w chmurze. Główny nacisk jest położony na dobre praktyki tworzenia aplikacji Spring Bootowej.
Oprócz nauki samego Spring Boota, ze szkolenia dowiesz się jak poprawnie uruchomić aplikację w kontenerze Dockerowym, jak utworzyć lokalne środowisko developerskie oraz poznasz podstawy Kubernetesa z punktu widzenia developera.
Jeżeli znasz już Spring Boota, to szkolenie naprowadzi Cię na maksymalne wykorzystanie wszystkich jego możliwości. Nauczysz się, jak sprawnie i szybko tworzyć aplikacje przy użyciu gotowych bibliotek, które odciążą Cie od nadmiernej ręcznej konfiguracji. Dzięki czemu, Twoja aplikacja będzie łatwa w późniejszym utrzymaniu.
Są to umiejętności bardzo porządane na rynku pracy. Wielu developerów piszę aplikacje Spring Bootowe, ale większość z nich nie potrafi w pełni wykorzystać jego potencjału - tutaj się tego nauczysz.
Szkolenie dedykowane dla programistów Java, którzy używają w swoich projektach Spring Boota i chcieliby przenieść swoją aplikację do chmury.
Dowiesz się jak bezpiecznie zarządzać hasłami, jak dynamicznie zmieniać konfigurację działającej aplikacji. Nauczysz się tworzyć aplikację, która jest świadoma swojego środowiska - Kubernetesa.
Przyjrzymy się też nowoczesnemu podejściu do tworzenia klienta REST, wykorzystując OpenFeign wraz z zastosowaniem wzorca Circuit Breaker do wykrywania i radzenia sobie z błędami komunikacji. Zbudujemy też topologię przetwarzania strumieniowego wykorzystując Kafka Streams.
Na sam koniec nauczysz się definiować kontrakty, które będziesz mógł wykorzystać w swoim procesie CICD do automatycznego testowania kompatybilności aplikacji oraz nauczysz się monitorować proces biznesowy rozproszony pośród wielu mikroserwisów.

Uczestnicy w trakcie tego szkolenia tworzą projekt z wykorzystaniem omawianych modułów. Każdy wykład poparty jest ćwiczeniami praktycznymi. Szkolenie ze względu na swój praktyczny charakter odbywa się w małych grupach i jest prowadzone przez programistów z wieloletnim doświadczeniem.

O skoleniu w skrócie
Szkolenie przeznaczone jest głównie dla dwóch kategorii uczestników:
- osób mających doświadczenie w programowaniu w Javie oraz Springu i chcących się nauczyć w sposób praktyczny programowania reaktywnego z użyciem ww. narzędzi
- osób, które mają już praktyczne doświadczenie w programowaniu reaktywnym, ale odczuwają potrzebę lepszego zapoznania się z teorią (lub jej ugruntowania)
Prowadzący szkolenie: Marcin Chrost
Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka
razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając
od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy
w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję
obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem
kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie
swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje
mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza -
wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.
Testowanie
Cucumber jest najpopularniejszym narzędziem pozwalającym na zautomatyzowanie procesu integracji scenariuszy użytkownika z wykonywanymi testami.
TeamCity jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi Continous Integration do zdalnego budowania oraz uruchamiania testów.
Szkolenie skierowane jest dla testerów oraz programistów chcących poszerzyć swoje umiejętności w obszarze automatyzacji testów UI oraz warstwy Frontendowej jak również warstwy backendowej na poziomie testów modułowych.
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili zbudować swój własny rozbudowany i ustrukturyzowany framework testowy zarówno dla warstwy frontendowej jak i backendowej jak również nauczą zautomatyzować proces zdalnego przechowywania i uruchamiania testów.
Rozpoczynając to szkolenie uczestnik powinien znać przynajmniej podstawy programowania w języku Java.
Szkolenie przeznaczone jest dla testerów oraz programistów chcących poszerzyć swoje umiejętności w obszarze automatyzacji testów dla całej warstwy backendowej począwszy od warstwy DAO poprzez Service, Controller po warstwę Widoku.
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili zautomatyzować testy dla całej warstwy backendowej począwszy od warstwy DAO poprzez Service, Controller po warstwę Widoku.
Rozpoczynając to szkolenie uczestnik powinien znać przynajmniej podstawy programowania w języku Java.
Cucumber jest najpopularniejszym narzędziem pozwalającym na zautomatyzowanie procesu integracji scenariuszy użytkownika z wykonywanymi testami.
TeamCity jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi Continous Integration do zdalnego budowania oraz uruchamiania testów.
Rest Assured to lekka i przyjemna biblioteka do automatyzacji testów WebAplikacji opartych o wzorzec REST, Biblioteka WebMVCTest oraz jej rozszerzenie SpringBootTest są bardzo rozbudowanymi bibliotekami pozwalające na pisanie testów dla wszystkich warstw backendowego poziomu aplikacji. Dzięki zaimplementowanym w sobie kilku mniejszych bibliotek takich jak Hamcrest, AssertJ czy mockito możemy pisać bardzo rozbudowane testy oraz uniknąć problemów konfiguracyjnych.
Szkolenie przeznaczone jest dla testerów oraz programistów chcących poszerzyć swoje umiejętności w obszarze pełnej automatyzacji testów zarówno dla warstwy frontendowej jak i dla warstwy backendu począwszy od warstwy DAO poprzez Service, Controller, warstwę Widoku po warstwę Frontendową.
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili zbudować swój własny w pełni rozbudowany i ustrukturyzowany framework testowy zarówno dla warstwy frontendowej jak i backendowej jak również nauczą automatyzować proces zdalnego przechowywania i uruchamiania testów w oparciu o Continous Integration.
Rozpoczynając to szkolenie uczestnik powinien znać przynajmniej podstawy programowania w języku Java.
JEE
Wymagania
Znajomość języka programowania Java, podstawowa wiedza z zakresu JEE i podstawowa wiedza z zakresu struktur baz danych i języka SQL.
Wymagania
Podstawy programowania w języku Java
Szkolenia przygotowujące do certyfikatów
Serwery aplikacji
Inne
Trenerzy kategorii Java










Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie). Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza - wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.