Szkolenia Elastic Stack (Elasticsearch)
Tutaj znajdziesz szkolenia z kategorii Elastic Stack (Elasticsearch, Kibana, Logstash, Beats).
Co wyróżnia szkolenia Elastic Stack w JSystems?
- Szkolenia na wysokim poziomie
- Instruktorzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem
- Znaczna część szkolenia to warsztaty
- Gwarantowane terminy
- Dużo ćwiczeń
- Przystępne ceny
Terminy gwarantowane
1 termin gwarantowany?
Standardy JSystems
- Wszyscy nasi trenerzy muszą być praktykami i osiągać średnią z ankiet minimum 4.75 na 5. Nie ma wśród nas trenerów-teoretyków. Każdy trener JSystems ma bogate doświadczenie komercyjne w zakresie tematów z których prowadzi szkolenia.
- Wszystkie szkolenia mają format warszatowy. Każde zagadnienie teoretyczne jest poparte rzędem warsztatów w ściśle określonym formacie.
- Terminy gwarantowane na 100%. Jeśli jakiś termin jest oznaczony jako gwarantowany, oznacza to że odbędzie się nawet jeśli część grupy wycofa się z udziału. Ryzyko ponosimy my jako organizator.
- Do każdego szkolenia które wymaga jakiegokolwiek oprogramowania dostarczamy skonfigurowane, gotowe hosty w chmurze. Dzięki temu uczestnik nie musi nic instalować na swoim komputerze (i bić się z blokadami korporacyjnymi). Połączenie następuje przez zdalny pulpit lub SSH - w zależności od szkolenia.
Szkolenia kompleksowe
W skrócie
Celem szkolenia jest zapoznanie się z architekturą Elastic Stack oraz możliwościami w zakresie ładowania, przetwarzania i różnorodnej wizualizacji danych. Na początku omówimy poszczególne moduły: Elasticsearch, Kibana, Logstash, Beats. Następnie przejdziemy do praktycznych przykładów pracy z danymi. Po tym szkoleniu uczestnik dowie się, jakie są zalety korzystania z silnika Elasticsearch. Nauczy się tworzyć indeksy i efektywnie zarządzać nimi. Pozna sposoby ładowania danych pochodzących z różnych źródeł.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących, które chcą się nauczyć środowiska Elastic Stack i zacząć pracę w tym systemie.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. Każde omówione zagadnienie podsumowane będzie kilkoma ćwiczeniami, które pozwolą wykorzystać zdobytą wiedzę.
Przebieg szkolenia
Zajęcia rozpoczynamy od omówienia architektury ELK Stacka i zbudowaniu środowiska testowego. Następnie zapoznamy się bliżej z możliwościami przechowywania i wyszukiwania danych w bazie Elasticsearch oraz ich prezentacji w Kibanie. Następnie przejdziemy do omówienia modułu Logstash. Skupimy się na pracy z danymi pochodzącymi z różnych źródeł. Ostatnia część będzie poświęcona modułom Beats i ich praktycznemu zastosowaniu.
Analiza danych
O szkoleniu
Kurs wprowadzający do technologii Elasticsearch. Zajmiemy się wyjaśnieniem wewnętrznej implementacji narzędzia i jaki ma to wpływ na jego wydajność, przepustowość i możliwości. Elasticsearch jest rozbudowanym ekosystemem, działającym na zasadzie naczyń połaczonych między funkconalnościami. Charakteryzuje sie dużą dynamiką i bez podstaw teoretycznych trudniej jest zrozumieć i wyjaśnić stan klustra. Omówimy dwie podstawowe funkcje jak indeksowanie danych i wyszukiwanie danych wraz z komponowanie zapytań i definiowaniem strategii wyszukiwania. Ich zasadę działania, praktyczne użycie i optymalizację. Sam temat optymalizacji w środowisku Elasticsearch jest kluczowym zagadnieniem i będzimey wokół tego tematu zawsze oscylować. Poruszymy kwestie search relevance wyników wyszukiwania, które sa charaktersytyczne dla full-text searcha i aplikacji opartych na wyszukiwaniu danych. Kurs domkniemy zagadnieniami DevOps jak monitorowanie klastra, skalowanie, backup.
Dla kogo ten kurs jest przeznaczony?
Podstawowa znajomość ES jest mile widziana, ale nie jest obowiązkowa. Kurs dostarczy mocnych podstaw do zrozumienia różnych stanów klustra ES. Podstawy teoretyczne są agnostyczne względem możliwości zastosowania technologii. Moduły poświęcone wyszukiwaniu i search relevance najbardziej przydatne będą deweloperom aplikacji opartych na wynikach wyszukiwania. Elasticsearch jest jedną z tych techchnologii, której utrzymania lepiej nie delegować. Jeśli Twoja aplikacja polega na jakościowych wynikach - wskazane jest poznanie jego implementecji. Dlatego zachęcam do kursu, pomoże to w zrozumieniu własnego klustra ES oraz jego ulepszeniu.
Prowadząca szkolenie: Elżbieta Jakubowska
Jest pasjonatką i praktykantką teamu Search Engineering i Search Relevance. Z pochodzenia backend deweloper, następnie full-stack, obecnie search engineer. Pracowała dla zagranicznych i polskich firm nad audytem, projektowaniem, implementacją, wdrożeniem, optymalizacją i utrzymaniem systemów opartych na jakościowych wynikach wyszukiwania. Jej ulubionymi zagadnieniami są search-relevance i search-infrastructure. Aktualnie pracuje dla szwajcarskiej firmy e-commerce.