Terminy gwarantowane
Terminy online
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 62 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania

Techniczne pięciodniowe wprowadzenie do zagadnień DevOps. Szkolenie ma na celu wprowadzenie osób nie mających styczności z DevOps do tej tematyki. Zawiera przegląd najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w DevOps z uwzględnieniem ich praktycznych zastosowań. Każdy wykład poparty jest ćwiczeniami praktycznymi. Szkolenie ze względu na swój praktyczny charakter odbywa się w małych grupach i jest prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Podczas szkolenia zostanie pokazane realne wykorzystanie prezentowanych technologii.

Jeśli szukasz szkolenia z omówionymi podstawami, to zapraszamy na szkolenie 5-dniowe:
Link do szkolenia „Programowanie w języku Python”

W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zestawy czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".


Domyślną bazą danych używaną podczas szkolenia jest udostępniony serwer baz danych Microsoft SQL Server. Nie jest to szkolenie z zakresu tworzenia zapytań SQL. Znajomość języka SQL jest zalecana, ale nie wymagana. Instalacja serwera bazy danych po stronie uczestnika nie jest wymagana.
O szkoleniu
Podstawowe szkolenie z zakresu obsługi Microsoft Power BI desktop rozszerzone o tematykę pracy z bazami danych SQL. Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, dla których arkusz kalkulacyjny już nie wystarcza. Dodatkowy moduł SQL pozwala na wydajniejszą i szybszą pracę z danymi.
Cel szkolenia
Zapoznanie z terminologią i narzędziami niezbędnymi w pracy z Microsoft Power BI desktop współpracującym z serwerem baz danych SQL. Poznanie podstaw obsługi narzędzia oraz wykorzystanie go w tworzeniu raportów i analiz.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, analitycy, księgowi, a także programiści i testerzy oprogramowania. Tematyka szkolenia obejmuje pracę z serwerem SQL.
Co w Twojej pracy usprawni Power BI?
Nauczysz się efektywnie pobierać dane. Zoptymalizujesz sposoby pobierania i przekształcania danych zlokalizowanych na serwerze SQL. Zdobędziesz umiejętność korzystania z najnowszego narzędzia analitycznego. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Podniesiesz efektywność pracy związanej z tworzeniem raportów i w narzędziach BI powiązanych z bazą danych SQL. Zauważysz też wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość prezentacji danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Usprawnisz wymianę informacji z współpracownikami. Będziesz w stanie utworzyć ujednolicony system raportujący bazujący na danych z serwera SQL. Standaryzacja metod generowania raportów i tworzenia zestawień dla analiz przestanie być dla Ciebie problemem. Równocześnie przeniesiesz bezpieczeństwo tworzonych analiz na nowy wyższy poziom.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.


Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili:
- Korzystać z podstawowych narzędzi developerskich dostarczanych przez Microsoft
- Odpytywać bazę danych w celu pobrania danych
- Tworzyć skomplikowane raporty na podstawie danych
- Tworzyć i zarządzać obiektami niezbędnymi do przechowywania danych
- Modyfikować, dodawać i kasować dane w sposób bezpieczny dla spójności danych.


Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili:
- Korzystać z podstawowych narzędzi developerskich dostarczanych przez Microsoft
- Odpytywać bazę danych w celu pobrania danych
- Tworzyć skomplikowane raporty na podstawie danych
- Tworzyć i zarządzać obiektami niezbędnymi do przechowywania danych
- Modyfikować, dodawać i kasować dane w sposób bezpieczny dla spójności danych.


Kompleksowe, holistyczne szkolenie z zakresu administracji i tuningu baz danych PostgreSQL. Przeznaczone dla osób, do których zadań będzie należeć administracja, zabezpieczenie i optymalizacja baz danych PostgreSQL. Podczas szkolenia omawiane są zagadnienia związane z instalacją, konfiguracją, utrzymaniem, zabezpieczaniem i tuningiem baz danych PostgreSQL.
3 pierwsze dni szkolenia to zakres administracji i replikacji. Kolejne 2 dni to tuning klastrów PostgreSQL. Tuning poznajemy zarówno od strony programistycznej jak i administracyjnej w różnych kontekstach. Optymalizujemy nie tylko zapytania SELECT, ale również przyspieszamy operacje modyfikacji danych czy operacje DDL.
Szkolenie obejmujące zagadnienia od podstawowych po zaawansowane. W czasie szkolenia uczestnicy wykonują wiele praktycznych warsztatów które utrwalają wiedzę i pozwalają się spotkać z niuansami które "wychodzą" dopiero w praktycznym wykorzystaniu omawianych zagadnień.
Jako kontynuację tego szkolenia proponujemy szkolenie "Zaawansowana administracja PostgreSQL: High Availability, Disaster Recovery, monitoring, skalowanie" dotyczące bardziej zaawansowanych zagadnień administracji serwerami PostgreSQL w środowiskach enterprise.
To szkolenie jest również elementem pakietu "Administrator PostgreSQL" .


Szkolenie w skrócie
Kompleksowe, 5-cio dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu PL/SQL od podstaw do technik zaawansowanych. Uczestnicy poznają najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy języka PL/SQL, ale też techniki zaawansowane pozwalające przetwarzać dane wydajniej. Szkolenie pozwoli przygotować się między innymi do oprogramowania procesów ETL zasilających hurtownie danych. W ramach szkolenia omawiane są poza samym PL/SQL również techniki pozwalające pobierać dane z plików CSV i uruchamiać podprogramy PL/SQL automatycznie w wyznaczonych cyklach.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 80 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- rozszerzać możliwości SQL o własne funkcje tworzone w języku PL/SQL,
- tworzyć procedury przetwarzające dane,
- tworzyć wyzwalacze reagujące automatycznie na wybrane zdarzenie np. aktualizację danych w tabeli,
- tworzyć złożone systemy składające się z wielu współpracujących podprogramów,
- zasilać bazę danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł,
- oprogramować procesy ETL za pomocą języka PL/SQL,
- zoptymalizować kod tworzonych programów pod kątem szybkości wykonania,
- uruchomić automatyczne, cykliczne wywoływanie programów PL/SQL.
Dla kogo?
Dla osób które chcą poznać język PL/SQL w sposób kompleksowy od podstaw do technik zaawansowanych.
Do aktywnego uczestnictwa, ze względu na pojawiające się w trakcie warsztatów wykorzystanie języka SQL, niezbędna będzie znajomość przynajmniej podstaw języka SQL.
To szkolenie jest też elementem bootcampu "Programista Oracle" - dowiedz się więcej.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik:

Szkolenie w skrócie
Zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania w firmie jest kluczowe do stworzenia skryptów oraz procesów, którego wynikiem będzie niezawodny proces ciągłej integracji oprogramowania.
Dwudniowe szkolenie pozwoli poznać uczestnikom narzędzie jakim jest Jenkins w stopniu, który umożliwi na samodzielne tworzenie pipeline’ów zapewniających ciągłą integrację oprogramowania bądź systemu. Szkolenia pozwoli także na poznanie sposobów na rozszerzenie funkcjonalności i wykorzystanie do wdrażania aplikacji na środowisko a także do automatyzacji różnego rodzaju zadań.
Uczestnicy oprócz umiejętności tworzenia oraz konfiguracji różnego typu projektów, będą mieli możliwość poznania różnych opcji zarządzania samym serwerem Jenkinsa oraz jego agentami.
Bardzo ważnym aspektem w nowoczesnym świecie IT jest także bezpieczeństwo, które również zostanie poruszone na szkoleniu w kontekście Jenkinsa.
Korzyści ze szkolenia
Uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie posiadał następującą wiedzę:- Instalacja serwera Jenkins
- Sposoby podłączania agentów Jenkinsa
- Konfiguracja globalnych narzędzi (Git, Maven itp.)
- Rozszerzanie podstawowych funkcjonalności Jenkinsa z użyciem wtyczek
- Tworzenie projektów typu Freestyle oraz Matrix
- Umiejętność tworzenia pipeline’ów za pomocą kodu
- Tworzenie kompleksowego pipeline’u do ciągłej integracji oprogramowania
- Wdrażanie aplikacji na różnego rodzaju środowiska
- Wykorzystanie powtarzalnej części kodu w wielu pipeline’ach za pomocą współdzielonych bibliotek
Prowadzący szkolenie: Mateusz Gul
Z wykształcenia mgr telekomunikacji ze specjalnością sieci komputerowe, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. DevOps Engineer z prawie 5 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę w IT zaczynał jako System Administrator. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie automatyzacji. Uwielbia automatyzować codzienne zadania, na co dzień korzysta narzędziami typu Gitlab, Jenkins, Terraform, CDK. Zna bardzo dobrze kulturę DevOps oraz wdraża na co dzień procesy CI/CD. Pracował zarówno w zespołach deweloperskich wspomagając proces wytwarzania oprogramowania, jak i również wdrażał i utrzymywał systemy produkcyjne w klastrach Kubernetes.

Szkolenie skierowane jest dla programistów, administratorów oraz devOps-ów chcących poznać technologie oparte o ekosystemy kontenerów.
Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili budować swoje własne obrazy oraz kontenery z aplikacjami, uruchamiać je, zarządzać nimi, przechowywać przenosić oraz rozbudowywać.
Jeśli szukasz szerszego zakresu szkolenia, zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem "Kompleksowe szkolenie - Konteneryzacja Docker i Kubernetes: od zera do bohatera"






Domyślną bazą danych używaną podczas szkolenia jest udostępniony serwer baz danych Microsoft SQL Server. Nie jest to szkolenie z zakresu tworzenia zapytań SQL. Znajomość języka SQL jest zalecana, ale nie wymagana. Instalacja serwera bazy danych po stronie uczestnika nie jest wymagana.
O szkoleniu
Podstawowe szkolenie z zakresu obsługi Microsoft Power BI desktop rozszerzone o tematykę pracy z bazami danych SQL. Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, dla których arkusz kalkulacyjny już nie wystarcza. Dodatkowy moduł SQL pozwala na wydajniejszą i szybszą pracę z danymi.
Cel szkolenia
Zapoznanie z terminologią i narzędziami niezbędnymi w pracy z Microsoft Power BI desktop współpracującym z serwerem baz danych SQL. Poznanie podstaw obsługi narzędzia oraz wykorzystanie go w tworzeniu raportów i analiz.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie o profilu ogólnym, którego adresatami są osoby zajmujące się przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych, analitycy, księgowi, a także programiści i testerzy oprogramowania. Tematyka szkolenia obejmuje pracę z serwerem SQL.
Co w Twojej pracy usprawni Power BI?
Nauczysz się efektywnie pobierać dane. Zoptymalizujesz sposoby pobierania i przekształcania danych zlokalizowanych na serwerze SQL. Zdobędziesz umiejętność korzystania z najnowszego narzędzia analitycznego. Zwiększysz swoją pewność w pracy, dzięki nabyciu nowych umiejętności. Zdecydowanie podniesiesz swoje szanse na awans. Radykalnie podniesiesz poziom swoich kompetencji zawodowych.
Gdzie użyjesz nabytej wiedzy?
Podniesiesz efektywność pracy związanej z tworzeniem raportów i w narzędziach BI powiązanych z bazą danych SQL. Zauważysz też wzrost komfortu w dostępie do danych. Osiągniesz nową wyższą jakość prezentacji danych i ich aktualizacji.
Czego się nauczysz?
Usprawnisz wymianę informacji z współpracownikami. Będziesz w stanie utworzyć ujednolicony system raportujący bazujący na danych z serwera SQL. Standaryzacja metod generowania raportów i tworzenia zestawień dla analiz przestanie być dla Ciebie problemem. Równocześnie przeniesiesz bezpieczeństwo tworzonych analiz na nowy wyższy poziom.
Prowadzący szkolenie: Sebastian Stasiak
Deweloper aplikacji i baz danych, z tendencją do dzielenia się wiedzą jako trener technologii informatycznych. Posiada doświadczenie w realizacji nietypowych i wymagających projektów IT. Dzięki wieloletniej pracy w charakterze wdrożeniowca, potrafi działać w trudnych warunkach, implementując niestandardowe i co ważne działające rozwiązania. Wychodząc z założenia, że najpierw ma działać, a później wyglądać, stawia w pierwszej kolejności na dane. Potrafi dogadać się z bazami danych używając języka SQL. Używa regularnie Oracle, SQL Server, PostgreSQL, MySQL, Azure SQL, a także mniej popularnych jak IBM DB2, Access. Nie jest mu obce zastosowanie Microsoft Dataverse. Po opanowaniu danych dokonuje ich integracji i analizy w Power BI lub Excel BI z użyciem Power Query, Języka M, DAX a jak potrzeba to i VBA. Potrafi całkiem sprawnie opublikować wyniki pracy w usłudze Power BI, Power Apps lub Sharepoint 365. Na koniec stawia na automatyzację każdego etapu prac, poprzez tworzenie procedur, skryptów i jobów SQL, a także Power Automate. Tak, tego desktopowego też.

W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zestawy czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".

Techniczne pięciodniowe wprowadzenie do zagadnień DevOps. Szkolenie ma na celu wprowadzenie osób nie mających styczności z DevOps do tej tematyki. Zawiera przegląd najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w DevOps z uwzględnieniem ich praktycznych zastosowań. Każdy wykład poparty jest ćwiczeniami praktycznymi. Szkolenie ze względu na swój praktyczny charakter odbywa się w małych grupach i jest prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Podczas szkolenia zostanie pokazane realne wykorzystanie prezentowanych technologii.


Szkolenie przeznaczone dla osób które już znają podstawy SQL a chciałyby poznać jego zaawansowane aspekty w implementacji PostgreSQL oraz język PL/pgSQL.
Zakres zaawansowanego SQL obejmuje najczęściej wykorzystywane elementy specyficzne dla tego języka w bazach PostgreSQL. W tym analiza danych, wyrażenia regularne czy zaawansowane aspekty agregacji.
Zakres PL/pgSQL obejmuje naukę tego języka od podstaw do aspektów takich jak tworzenie własnych funkcji rozszerzających język SQL czy wyzwalacze.


Wykonywane przykłady i ćwiczenia są realizowane z użyciem konsoli, a nie środowiska graficznego w związku z tym że systemy produkcyjne takowego często nie mają. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego administratora serwerów Linux.
To szkolenie jest też elementem pakietu "Administrator Linux" - dowiedz się więcej


Szkolenie w skrócie
Kompleksowe, 5-cio dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu SQL w adaptacji Oracle . Szkolenie rozpoczyna się od podstaw, obejmuje najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy SQL, ale też zagadnienia zaawansowane. Szkolenie zawiera między innymi techniki służące zaawansowanej analizie danych oraz optymalizacji zapytań.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 80 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- tworzyć złożone raporty wykorzystujące wiele tabel, grupowanie danych, podzapytania, operatory zbiorowe, funkcje wbudowane w bazy danych Oracle,
- dodawać, kasować i aktualizować dane w tabelach,
- przywracać stan danych do punktu w czasie po przypadkowym ich usunięciu lub skasowaniu,
- tworzyć struktury takie jak tabele, widoki, linki bazodanowe,
- wykonywać złożone analizy danych z wykorzystaniem funkcji analitycznych, wyrażeń regularnych, zapytań hierarchicznych, pivot i wielu innych,
- odnaleźć „wąskie gardła” wydajnościowe w tworzonych zapytaniach SQL,
- optymalizować zapytania pod kątem wydajności.
Dla kogo?
Dla osób które chcą poznać w sposób kompleksowy SQL w adaptacji Oracle od podstaw do zaawansowanych technik analizy danych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących jak i tych, które już znają SQL, ale chciałyby poznać jego implementację w bazach Oracle.
To szkolenie jest też elementem bootcampu "Programista Oracle" - dowiedz się więcej.


Uczestnik po ukończeniu tego szkolenia będzie w stanie:
- Przygotować serwer bazy danych Oracle 18c do działania
- Przywrócić instancję do działania po pojawieniu się standardowych problemów
- Zarządzać użytkownikami i ich uprawnieniami
- Wykonywać kopie zapasowe bez przerywania działania instancji, oraz je przywracać
- Szybko przywracać przypadkowo skasowane, źle zmodyfikowane dane do pierwotnego kształtu
- Szybko przenosić dane pomiędzy serwerami oraz systemami
- Zaplanować oraz wdrożyć odpowiednie strategie wykonywania backupów
- Zoptymalizować kluczowe elementy bazy danych
- Utrzymywać bazę danych w schludności, wskazywać elementy ,które nie są już wykorzystywane
- Diagnozować i odblokowywać zablokowane zasoby
- Monitorować oraz śledzić działania użytkowników
- Zautomatyzować proces optymalizacji oraz backupu