Terminy gwarantowane
Terminy online
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 403 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania



Szkolenie stanowi kompleksowe wprowadzenie w temat baz danych NoSQL. Zakres szkolenia obejmuje zarówno opis własności baz NoSQL, ich architektury a także modeli danych w nich używanych jak również zaznajamia z praktycznymi możliwościami zastosowania technologii produkcyjnie. Szczegółowo przedstawione zostają cztery bardzo popularne bazy NoSQL, z których każda charakteryzuje się innym modelem składowania danych.
Nacisk szkolenia jest położony na praktyczne zapoznanie się zarówno z operacjami na danych jak również administracją serwerów, konfiguracją rozwiązań High Availability, zapewnieniem skalowalności klastrów. Szkolenie ma formę praktyczną, uczestnicy na bieżąco wprowadzają wiedzę w życie rozwiązując przygotowane zadania oraz naprawiając świadomie zepsutą infrastrukturę w formie „troubleshootingu”. Szkolenie prowadzone jest przez wieloletniego administratora serwerów i baz danych.

- Stosować funkcje analityczne do rankingów i porównań
- Wyszukiwać dane wg. złożonych wzorców
- Wykonywać zapytania z użyciem wielu połączeń do różnych baz danych jednocześnie
- Odtwarzać stan danych po przypadkowej, niepożądanej zmianie lub usunięciu
- Optymalizować zapytania SQL oraz programy PL/SQL
- Przetwarzać duże zbiory danych z użyciem PL/SQL w sposób możliwie najbardziej optymalny
- Stosować różne obiekty bazy danych do efektywnego przetwarzania informacji
- Tworzyć oprogramowanie przetwarzające dane z użyciem języka PL/SQL
- Zmniejszyć ilość codziennej pracy dzięki zautomatyzowaniu procesu przetwarzania danych przy użyciu PL/SQL
- Napisać oprogramowanie reagujące na sytuacje wyjątkowe, w taki sposób by nie wpływało to na ciągłość pracy (np. podczas wykonywania bardzo długotrwałego zapytania)
- Stworzyć oprogramowanie które będzie automatycznie modyfikowało / uzupełniało wprowadzane dane, oraz monitorowało operacje na danych.
- Stosować dynamiczny SQL do produkowania generycznych rozwiązań
- Korzystać z plików zewnętrznych w przetwarzaniu danych (tekstowe, html, csv)
- Uruchomić automatyczne, cyklicznie wykonywanie programów

Szkolenie przeznaczone jest dla Administratorów Baz Danych Oracle posiadających już pewne doświadczenie i praktykę . Jak każde nasze szkolenie to również przygotowane jest i prowadzone przez doświadczonych Administratorów na co dzień rozwiązujących realne problem i biorących czynny udział w realizacji projektów. W odróżnieniu od ofert konkurencyjnych stawiamy na ćwiczenia praktyczne i realizację scenariuszy „z życia wziętych”.
Szkolenie obejmuje:
- Na podstawie analizy potrzeb biznesowych zaproponować odpowiednią technologię z obszaru Baz Danych Oracle
- Z pełnym zrozumieniem wykonać audyt licencyjny używanych opcji Baz Danych Oracle i zaproponować rozwiązanie w przydku ich naruszenia
- Skonfigurować bazę do ewentualnego szybkiego przywracania uszkodzonych obiektów
- Przejrzeć historyczne zmiany przeprowadzane na bazie
- Szybko przywracać przypadkowo skasowane, źle zmodyfikowane dane do pierwotnego kształtu
- Tworzyć punkty przywracania bazy i na ich podstawie wdrażać gotowe konfiguracje w innych miejscach - np. na potrzeby systemów ERP / CRM
- Przywracać bazę danych nawet po bardzo poważnej awarii
- Klonować binaria oraz duplikować bazę na tym samym lub innym hoście do "teraz" lub do punktu w czasie
- Zoptymalizować bazę danych pod różne zastosowania
- Zautomatyzować proces optymalizacji oraz backupu
- Diagnozować i odblokowywać zablokowane zasoby
- Odpowiednio planować obciążenia bazy danych i zarządzać przydzielaniem mocy obliczeniowej

O szkoleniu w skrócie
Szkolenie obejmujące swoim zakresem optymalizację SQL od podstaw i zaawansowane aspekty programowania w PL/SQL. Dzięki temu szkoleniu uczestnik będzie potrafił zoptymalizować zapytania SQL oraz pozna techniki związane budowaniem w PL/SQL złożonych, skalowalnych rozwiązań i ich optymalizacją pod kątem wydajności.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- odnaleźć „wąskie gardła” wydajnościowe w tworzonych zapytaniach SQL i podprogramach PL/SQL,
- odnaleźć najbardziej „zasobożerne” lub najdłużej trwające zapytania uruchamiane w bazie danych,
- optymalizować zapytania pod kątem wydajności,
- tworzyć złożone systemy w PL/SQL składające się z wielu współpracujących podprogramów,
- zasilać bazę danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł,
- oprogramować procesy ETL za pomocą języka PL/SQL,
- przetwarzać duże zbiory danych z użyciem PL/SQL w sposób możliwie najbardziej wydajny,
- stosować dynamiczny SQL do produkowania generycznych i bezpiecznych rozwiązań,
- uruchomić automatyczne, cykliczne wywoływanie programów PL/SQL.
Dla kogo?
Dla osób, które znają już podstawy SQL i PL/SQL a chciałyby wzbogacić swoje umiejętności o optymalizację zapytań oraz bardziej zaawansowane aspekty programowania w PL/SQL. Polecane zwłaszcza osobom, przed którymi stoi wyzwanie stworzenia złożonego, skalowalnego i wydajnego systemu przetwarzającego dane.


Kontynuacja szkolenia "Administracja, replikacja i tuning baz danych PostgreSQL". Szkolenie z szeroko pojętych zagadnień z zakresu High Availability, Disaster Recovery, monitoringu oraz typowych zadań administratora baz danych PostgreSQL w środowisku enterprise.
Na szkoleniu zostaną omówione różne typy replikacji, wraz z ich zastosowaniem, korzyściami oraz wadami każdego z nich. Najpopularniejsze narzędzia do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania, pgBackRest oraz pgBarman. Patroni, jako szablon do stworzenia niezawodnego środowiska o wysokiej dostępności. Monitoring oraz analiza wydajności z wykorzystaniem VictoriaMetrics z Grafaną, oraz parsera logów pgBadger.
Skalowanie PostgreSQL z wykorzystaniem pgBouncer oraz HAProxy. Przedstawione zostaną tajniki działania i tuningu autovacuum. Oraz jedno z przydatniejszych narzędzi umożliwiających walkę z "bloatem" i przenoszenie objektów pomiędzy przestrzeniami tabel "online".
To szkolenie jest również elementem pakietu "Administrator PostgreSQL" .

W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zestawy czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python WEB" oraz "Programista Python Data Science".

Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python Data Science".

Szybki kurs wprowadzający do świata pySpark - czyli jak wykorzystać moc rozproszonego przetwarzania danych w Sparku za pomocą Pythona
Wymagane: podstawowa znajomość SQL, podstawowa znajomość Pythona
Teoria 40% / Praktyka 60%

Szkolenie w skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu SQL w adaptacji baz danych Oracle. Szkolenie rozpoczyna się od podstaw i obejmuje najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy SQL.
Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 50 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- tworzyć złożone raporty wykorzystujące wiele tabel, grupowanie danych, podzapytania, operatory zbiorowe, funkcje wbudowane w bazy danych Oracle,
- dodawać, kasować i aktualizować dane w tabelach,
- przywracać stan danych do punktu w czasie po przypadkowym ich usunięciu lub skasowaniu,
- tworzyć struktury takie jak tabele, widoki, linki bazodanowe.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących jak i tych, które już znają SQL lecz chciałyby poznać jego adaptację w bazach Oracle.

Szkolenie przeznaczone dla administratorów i programistów, którzy chcą rozwiązać problemy wydajnościowe związane z bazami danych PostgreSQL. Do problemu optymalizacji baz danych i zapytań SQL w PostgreSQL podchodzimy w tym szkoleniu holistycznie, zarówno od strony administracyjnej, jak i programistycznej.
W zakresie pojawiają się metody optymalizacji nie tylko zapytań typu SELECT, ale również optymalizacja ładowania i aktualizacji danych. Uczestnicy podczas szkolenia poznają techniki odnajdywania niewydajnych zapytań, ich optymalizacji oraz metody testów wydajnościowych w bazach PostgreSQL.

O szkoleniu
Szkolenie wprowadzające do pracy z platformą Power Apps.
Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone dla osób pragnących nauczyć się tworzenia aplikacji na platformie Power Apps. Osoby biorące udział w szkoleniu nie muszą mieć doświadczenia programistycznego.
Co będziesz potrafił po ukończeniu szkolenia?
Nauczysz się tworzenia aplikacji na najnowszej platformie typu Low-Code na rynku. Zwiększysz swoje kompetencje, poprawisz przychody swoje i swojej organizacji.


W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu chmury Azure od podstaw do poziomu pozwalającego swobodnie poruszać się w środowisku cloudowym.Dla kogo?
Dla osób chcących poznać i rozwijać się w jednej z najdynamiczniej rosnących dziedzin IT – chmurze. Wcześniejsze doświadczenie z chmurą czy programowaniem nie jest wymagane.Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. Każde nowe zagadnienie jest omawiane i prezentowane bezpośrednio w portalu Azure. Uczestnicy szkolenia mają możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznych -tworzenia, integracji i administracji własnymi zasobami.
Szkolenie pozwala opanować wiedzę w zakresie tworzenia i zarządzania infrastrukturą sieciową w chmurze Azure w oparciu o kod źródłowy Terraform.
Celem szkolenia jest opanowanie podstawowych działań z wykorzystaniem systemu Terraform, a także efektywne zarządzanie istniejącą infrastrukturą.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił posługiwać się podstawowymi pojęciami dotyczącymi infrastruktury zarządzanej w kodzie, a także samodzielnie skonfigurować i uruchomić podstawowe usługi w chmurze Azure za pomocą systemu Terraform.

Szkolenie skierowane jest dla programistów, administratorów oraz devOps-ów chcących poznać technologie oparte o ekosystemy kontenerów.
Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili budować swoje własne obrazy oraz kontenery z aplikacjami, uruchamiać je, zarządzać nimi, przechowywać przenosić oraz rozbudowywać.
Jeśli szukasz szerszego zakresu szkolenia, zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem "Kompleksowe szkolenie - Konteneryzacja Docker i Kubernetes: od zera do bohatera"

Cel szkolenia
Szkolenie dla programistów i administratorów, chcących wejść w świat orchiestratora Kubernetes lub poszerzyć swoją obecną wiedzę. Szkolenie przedstawi koncepcje tablic helmowych oraz sposób ich użytkowania i zarządzania. Podczas szkolenia nauczysz się również jak pisać oraz udstępniać swoje tablice HELM oraz w pełni wykorzystać potencjał jaki kryje się tym orchistratorze.
Wymagania
Minimum roczne doświadczenie w zarządzaniu aplikacjami używając orkiestratora Kubernetes lub któregoś z poniższych szkoleń:
- Docker – konteneryzacja i zarządzanie aplikacjami oraz microserwisami
- Kubernetes - orkiestracja kontenerów
- Docker i Kubernetes: od zera do orkiestracji kontenera
- Kompleksowe szkolenie - Konteneryzacja Docker i Kubernetes: od zera do bohatera
- Kompleksowe wprowadzenie do DevOps - szkolenie w formie warsztatowej

Szkolenie dedykowane dla programistów Java, którzy używają w swoich projektach Spring Boota i chcieliby przenieść swoją aplikację do chmury.
Dowiesz się jak bezpiecznie zarządzać hasłami, jak dynamicznie zmieniać konfigurację działającej aplikacji. Nauczysz się tworzyć aplikację, która jest świadoma swojego środowiska - Kubernetesa.
Przyjrzymy się też nowoczesnemu podejściu do tworzenia klienta REST, wykorzystując OpenFeign wraz z zastosowaniem wzorca Circuit Breaker do wykrywania i radzenia sobie z błędami komunikacji. Zbudujemy też topologię przetwarzania strumieniowego wykorzystując Kafka Streams.
Na sam koniec nauczysz się definiować kontrakty, które będziesz mógł wykorzystać w swoim procesie CICD do automatycznego testowania kompatybilności aplikacji oraz nauczysz się monitorować proces biznesowy rozproszony pośród wielu mikroserwisów.

- chciałyby poszerzyć wiedzę w związaną z tworzeniem reaktywnych stron i aplikacji korzystając z najpopularniejszych aktualnie narzędzi na rynku
- znają JavaScript w stopniu co najmniej podstawowym
- znają w stopniu podstawowym HTML i CSS
- podstawy JavaScript
- podstawy HTML i CSS


- Zdiagnozować problemy wydajnościowe bazy danych
- Poprawić struktury obiektów bazy danych w celu uzyskania lepszej wydajności
- Zoptymalizować zapytania SQL
- Uzyskać lepszą wydajność zapytań zadawanych do bazy danych przez zewnętrzne systemy
- Znacznie poprawić wydajność zapytań zadawanych do tablic o dużych rozmiarach
- Zautomatyzować proces strojenia
To szkolenie jest też elementem bootcampu "Programista Oracle" - dowiedz się więcej.