Terminy gwarantowane
Terminy online
Znajdź szkolenie:
Znaleźliśmy 108 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania

W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę dotyczącą złożonych zapytań T-SQL niezbędnych do wykonywana trudnych i złożonych analiz danych. W trakcie szkolenia uczestnicy poznają metody i techniki optymalizacji zapytań kierowanych do baz danych.
Adresaci:
Osoby wykonujące analizy danych, wyszukujące dane w sposób zaawansowany.

W ramach szkolenia omawiane są nieco bardziej zaawansowane zagadnienia z zakresu posługiwania się językiem SQL, między innymi takie jak pisanie zapytań w oparciu o więcej niż jedną tabelę, modyfikacja danych w oparciu o inne tabele, operacje na zbiorach.
Adresaci:
Szkolenie przeznaczone dla osób, które już miały do czynienia do pisaniem prostych zapytań do bazy danych Oracle.

W skrócie
Warsztatowe szkolenie z zakresu języka Python od podstaw do tworzenia aplikacji WEB korzystającej z bazy danych.
Dla kogo?
Aby uczestniczyć w tym szkoleniu nie jest potrzebna znajomość innego języka ani doświadczenie w programowaniu. Szkolenie pozwala nabyć niezbędne umiejętności od podstaw do automatyzacji procesów, przetwarzania danych oraz tworzenia aplikacji internetowych.
Charakter szkolenia
Szkolenie ma charakter warsztatowy. W trakcie szkolenia uczestnicy realizują 50-70 warsztatów trwających po 5-15 minut. Każde omówione zagadnienie podsumowane jest kilkoma następującymi po sobie ćwiczeniami o wzrastającym poziomie trudności. W ramach szkolenia realizowany jest w pełni funkcjonalny projekt aplikacji webowej typu TODOS. Aplikacja ta będzie pozwalała zarządzać zadaniami do wykonania.
Przebieg szkolenia
- Zajęcia rozpoczynamy instalacją i konfiguracją interpretera języka Python oraz IDE - Pycharma - najpopularniejszego środowiska programistycznego dla tego języka programowania.
- Gdy środowisko pracy mamy skonfigurowane rozpoczyna się praca z podstawami programowania w tym instrukcje warunkowe, pętle czy operacje na zmiennych.
- Po poznaniu podstaw zajmiemy się różnymi strukturami danych z którymi będziemy mieli do czynienia pobierając dane z różnych źródeł i przetwarzając je. Omawiamy tu struktury takie jak listy, krotki, słowniki, zestawy czy kombinacje tych struktur.
- W kolejnym kroku podłączamy aplikację do różnych źródeł danych. Zaczynamy od płaskich plików CSV, korzystamy z bazy danych, wykorzystujemy usługi sieciowe, przetwarzamy dane typu JSON.
- Poznajemy też obsługę wyjątków, podział projektu na moduły i pakiety, by zachować strukturalny porządek projektu. W trakcie szkolenia kładziemy duży nacisk na dobre praktyki programistyczne.
- Na tym etapie do rozpoczęcia prawdziwego projektu WEB brakuje nam już tylko dwóch umiejętności - podstaw obiektowości i frameworka webowego. Najpierw poznajemy podstawy obiektowości, które są niezbędne do zrozumienia działania aplikacji webowej, ale też podstawową wiedzą potrzebną do rozpoczęcia przygody z innymi zagadnieniami związanymi z językiem Python - jak np. analiza danych. Po poznaniu obiektowości kolejnym etapem jest tworzenie aplikacji WEB z użyciem frameworka Flask.
- Realizacja projektu końcowego
Projekt końcowy
Szkolenie kończy projekt realizowany przez uczestników z pomocą trenera. Będzie to aplikacja internetowa służaca do zarządzania zadaniami. Projekt ten jest podsumowaniem umiejętności nabytych podczas tego szkolenia, pozwala też zmierzyć się ze specyfiką realnego projektu.
Szkolenie w pakiecie
To szkolenie jest też elementem pakietu szkoleń "Programista Python" - dowiedz się więcej.

Wstęp do uczenia maszynowego w najpopularniejszym środowisku - Pythonie. Będziemy używać interaktywnego środowiska Jupyter Notebook, pozwalającego na interaktywną pracą z danymi. Celem jest nabycie umiejętności praktycznego zastosowania uczenia maszynowego do typowych problemów z klasyfikacji i regresji. Wszystkie problemy będą przerabiane na rzeczywistych zbiorach danych. Wszystko w pakiecie scikit-learn - będącym kluczowym pakietem do uczenia maszynowego.


O szkoleniu w skrócie
Szkolenie obejmujące swoim zakresem optymalizację SQL od podstaw i zaawansowane aspekty programowania w PL/SQL. Dzięki temu szkoleniu uczestnik będzie potrafił zoptymalizować zapytania SQL oraz pozna techniki związane budowaniem w PL/SQL złożonych, skalowalnych rozwiązań i ich optymalizacją pod kątem wydajności.
Korzyści ze szkolenia
Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- odnaleźć „wąskie gardła” wydajnościowe w tworzonych zapytaniach SQL i podprogramach PL/SQL,
- odnaleźć najbardziej „zasobożerne” lub najdłużej trwające zapytania uruchamiane w bazie danych,
- optymalizować zapytania pod kątem wydajności,
- tworzyć złożone systemy w PL/SQL składające się z wielu współpracujących podprogramów,
- zasilać bazę danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł,
- oprogramować procesy ETL za pomocą języka PL/SQL,
- przetwarzać duże zbiory danych z użyciem PL/SQL w sposób możliwie najbardziej wydajny,
- stosować dynamiczny SQL do produkowania generycznych i bezpiecznych rozwiązań,
- uruchomić automatyczne, cykliczne wywoływanie programów PL/SQL.
Dla kogo?
Dla osób, które znają już podstawy SQL i PL/SQL a chciałyby wzbogacić swoje umiejętności o optymalizację zapytań oraz bardziej zaawansowane aspekty programowania w PL/SQL. Polecane zwłaszcza osobom, przed którymi stoi wyzwanie stworzenia złożonego, skalowalnego i wydajnego systemu przetwarzającego dane.

Szkolenie przeznaczone jest dla Administratorów Baz Danych Oracle posiadających już pewne doświadczenie i praktykę . Jak każde nasze szkolenie to również przygotowane jest i prowadzone przez doświadczonych Administratorów na co dzień rozwiązujących realne problem i biorących czynny udział w realizacji projektów. W odróżnieniu od ofert konkurencyjnych stawiamy na ćwiczenia praktyczne i realizację scenariuszy „z życia wziętych”.
Szkolenie obejmuje:
- Na podstawie analizy potrzeb biznesowych zaproponować odpowiednią technologię z obszaru Baz Danych Oracle
- Z pełnym zrozumieniem wykonać audyt licencyjny używanych opcji Baz Danych Oracle i zaproponować rozwiązanie w przydku ich naruszenia
- Skonfigurować bazę do ewentualnego szybkiego przywracania uszkodzonych obiektów
- Przejrzeć historyczne zmiany przeprowadzane na bazie
- Szybko przywracać przypadkowo skasowane, źle zmodyfikowane dane do pierwotnego kształtu
- Tworzyć punkty przywracania bazy i na ich podstawie wdrażać gotowe konfiguracje w innych miejscach - np. na potrzeby systemów ERP / CRM
- Przywracać bazę danych nawet po bardzo poważnej awarii
- Klonować binaria oraz duplikować bazę na tym samym lub innym hoście do "teraz" lub do punktu w czasie
- Zoptymalizować bazę danych pod różne zastosowania
- Zautomatyzować proces optymalizacji oraz backupu
- Diagnozować i odblokowywać zablokowane zasoby
- Odpowiednio planować obciążenia bazy danych i zarządzać przydzielaniem mocy obliczeniowej


Kontynuacja szkolenia "Administracja, replikacja i tuning baz danych PostgreSQL". Szkolenie z szeroko pojętych zagadnień z zakresu High Availability, Disaster Recovery, monitoringu oraz typowych zadań administratora baz danych PostgreSQL w środowisku enterprise.
Na szkoleniu zostaną omówione różne typy replikacji, wraz z ich zastosowaniem, korzyściami oraz wadami każdego z nich. Najpopularniejsze narzędzia do tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania, pgBackRest oraz pgBarman. Patroni, jako szablon do stworzenia niezawodnego środowiska o wysokiej dostępności. Monitoring oraz analiza wydajności z wykorzystaniem VictoriaMetrics z Grafaną, oraz parsera logów pgBadger.
Skalowanie PostgreSQL z wykorzystaniem pgBouncer oraz HAProxy. Przedstawione zostaną tajniki działania i tuningu autovacuum. Oraz jedno z przydatniejszych narzędzi umożliwiających walkę z "bloatem" i przenoszenie objektów pomiędzy przestrzeniami tabel "online".