Scrum Practitioner

Najbliższe terminy tego szkolenia
Standardy JSystems
- Wszyscy nasi trenerzy muszą być praktykami i osiągać średnią z ankiet minimum 4.75 na 5. Nie ma wśród nas trenerów-teoretyków. Każdy trener JSystems ma bogate doświadczenie komercyjne w zakresie tematów z których prowadzi szkolenia.
- Wszystkie szkolenia mają format warszatowy. Każde zagadnienie teoretyczne jest poparte rzędem warsztatów w ściśle określonym formacie.
- Terminy gwarantowane na 100%. Jeśli jakiś termin jest oznaczony jako gwarantowany, oznacza to że odbędzie się nawet jeśli część grupy wycofa się z udziału. Ryzyko ponosimy my jako organizator.
- Do każdego szkolenia które wymaga jakiegokolwiek oprogramowania dostarczamy skonfigurowane, gotowe hosty w chmurze. Dzięki temu uczestnik nie musi nic instalować na swoim komputerze (i bić się z blokadami korporacyjnymi). Połączenie następuje przez zdalny pulpit lub SSH - w zależności od szkolenia.
Program szkolenia
- Agile
- Agile Manifesto, historia Agile Manifesto
- Agile vs waterfall – porównanie, statystyki.
- Scrum: zastosowanie, wartości i filary
- przykłady zastosowania, wartość w Scrum
- wartości (focus, openness, respect, commitment, courage) – co oznaczają, jakie mają znaczenie podczas transformacji
- filary: transparencja, inspekcja, adaptacja (wyjaśnienie, zastosowanie w Scrum)
- Scrum: Role i wydarzenia i artefakty
- role i odpowiedzialności: Scrum Master, Product Owner, Developers, Scrum Team (ćwiczenie)
- artefakty Scruma (Produkt Backlog, Sprint Backlog, Increment) – jak powinien wyglądać dobry backlog produktu, jak stworzyć backlog sprint, czym jest increment.
- wydarzenia: Daily, Retrospektywa, Planowanie, Przegląd Sprintu, Sprint
- cel sprintu, przerwanie sprintu (jak wyznaczać dobre cele sprintu, kiedy sprint można przerwać)
- refinement – czym jest refinement i jak go robić poprawnie
- Scrum: Pojęcia związane ze Scrum w praktyce
- samozarządzanie, crossfunctional teams, empiryzm – wyjaśnienie pojęć w teorii i przykłady w praktyce
- DoD, DOR
- Tworzymy produkt – Warsztat Scrum
- Robimy Retro – warsztat retrospektywa – 3 sposoby na efektywną sesję refleksyjną
- Najczęstsze błędy popełniane podczas pracy w Scrum
- Kiedy nie używać Scruma; wprowadzanie elementów Scruma
- Q A
Opis szkolenia
Szkolenie odbywa się na żywo z udziałem trenera. Nie jest to forma kursu video!Najważniejszym celem szkolenia jest zapoznanie się z frameworkiem Scrum oraz zdobycie pierwszego realnego doświadczenia pracy w Scrum. Warsztat poprzez praktyczne ćwiczenia pomaga zrozumieć, na czym polega praca w Scrum.
Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą dowiedzieć się czym jest Scrum i jak poprawnie go stosować, a także dla osób które już pracują w Scrumie i chciałyby zagłębić się w ten framework.
Prowadząca szkolenie:
Julia Kraśnicka
Scrum Masterka, Agile PM, podróżniczka, a także couch językowy. Absolwenta Szkoły Głownej Handlowej, Sapienza Universita di Roma oraz 复 旦大学 . Przepełniona pozytywną energią i niekończącą się chęcią doskonalenia. Na co dzień wspiera prace zespołów zgodnie z duchem agile. Ponad 5 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i pracy z międzynarodowymi zespołami nad rozwojem produktów w sektorze prywatnym, a także dla klientów z sektora publicznego. Wierzy, że zmiana jest jedyną stałą. Zafascynowana Azją. Wspiera zespoły w 4 językach. Uwielbia uczyć i inspirować innych do działania. Gdy mówi o agile i scrum lubi dawać jasne przykłady, barwne metafory i odwoływać do otaczającej nas codzienności.
Gdy na jakiś termin zgłosi się minimalna liczba osób, termin oznaczamy jako gwarantowany.
Jeśli jakiś termin oznaczony jest jako gwarantowany to oznacza to, że na 100% się odbędzie we wskazanym czasie i miejscu.
Nawet gdyby część takiej grupy zrezygnowała lub przeniosła się na inny termin, raz ustalony termin gwarantowany takim pozostaje.
Ewentualne ryzyko ponosimy my jako organizator.
Przejdź do terminów tego szkolenia

Sprawdź, co mówią o nas ci, którzy nam zaufali
Trenerzy kategorii Scrum

