Migracja systemów .NET do środowiska chmury Azure

Najbliższe terminy tego szkolenia
Standardy JSystems
- Wszyscy nasi trenerzy muszą być praktykami i osiągać średnią z ankiet minimum 4.75 na 5. Nie ma wśród nas trenerów-teoretyków. Każdy trener JSystems ma bogate doświadczenie komercyjne w zakresie tematów z których prowadzi szkolenia.
- Wszystkie szkolenia mają format warszatowy. Każde zagadnienie teoretyczne jest poparte rzędem warsztatów w ściśle określonym formacie.
- Terminy gwarantowane na 100%. Jeśli jakiś termin jest oznaczony jako gwarantowany, oznacza to że odbędzie się nawet jeśli część grupy wycofa się z udziału. Ryzyko ponosimy my jako organizator.
- Do każdego szkolenia które wymaga jakiegokolwiek oprogramowania dostarczamy skonfigurowane, gotowe hosty w chmurze. Dzięki temu uczestnik nie musi nic instalować na swoim komputerze (i bić się z blokadami korporacyjnymi). Połączenie następuje przez zdalny pulpit lub SSH - w zależności od szkolenia.
Program szkolenia
- Migracja środowisk do chmury Azure
- Jakie są korzyści z migracji systemów do Azure
- Jakie są główne scenariusze migracji do chmury Azure
- Gotowe procesy i narzędzia wspierające migracje
- Kiedy opłaca się migrować aplikacje do chmury
- Tworzenie planu i priorytetyzacja prac migracyjnych
- Optymalizacja aplikacji chmurowych
- Monitorowanie aplikacji za pomocą Application Insigths
- Na czym polega scenariusz "Lift and shift"
- Na czym polega scenariusz migracji infrastruktury
- Korzyści migracji do IaaS zamiast do PaaS
- Wykorzystanie narzędzia "Azure Migrate"
- Wykorzystanie narzędzia "Azure Site Recovery"
- Migracja pojedynczych aplikacji .NET
- Migracja pojedynczych relacyjnych baz danych
- Na czym polega scenariusz migracji kodu
- Koncepcji subskrypcji, grupy zasobów
- Na czym polega usługa i plan Azure App Service
- Korzystanie z Asystenta Migracji Azure
- Jak korzystać z usługi Azure Front Door
- Jak korzystać z usługi Application Gateway
- Jak korzystać z usługi Application Front Door
- Na czym polega scenariusz konteneryzacji
- Na czym polega koncepcja konteneryzacji
- Jakie są korzyści z konteneryzacji aplikacji
- Różnice pomiędzy kontenerami Windows i Linux
- Różnice pomiędzy typami kontenerów Windows
- Wdrażanie aplikacji .NET jako kontenerów Docker
- Korzystanie z usługi Azure Container Instances
Opis szkolenia
Szkolenie odbywa się na żywo z udziałem trenera. Nie jest to forma kursu video!Szkolenie pozwala opanować wiedzę w zakresie podstawowych scenariuszy i wyzwań występujących typowo podczas migracji systemów i aplikacji w technologii .NET do środowiska chmury Azure.
Celem szkolenia jest opanowanie różnych podejść do zagadnienia migracji w zależności od migrowanych systemów, a także poznanie warunków i zalet trzech podstawowych scenariuszy migracji.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie wiedział w jaki sposób wyznaczyć plan migracji systemów złożonych z różnych aplikacji oraz jak poradzić sobie z migracją różnych aplikacji oraz baz danych.
Prowadzący szkolenie:
Kamil Będkowski
Cloud konsultant z prawie 15 letnim doświadczeniem w branży IT. Przeszedł pełną scieżkę od junior developera po architekta i technical leadera. Obecnie pracuje głownie w obszarach architektury i devops. Specjalizuje się w rozwiązaniach opartych o Microsoft Azure. Ceryfikowany trener Microsoftu od 2019 i posiadacz 7 certyfikatów azurowych (w tym dwóch poziomu expert - Architekt i DevOps). W szkoleniach kładzie nacisk na jak najwięcej zadań praktycznych i problemów "z życia wziętych". W wolnych chwilach nabywa zestawy LEGO z lat 90tych.
Gdy na jakiś termin zgłosi się minimalna liczba osób, termin oznaczamy jako gwarantowany.
Jeśli jakiś termin oznaczony jest jako gwarantowany to oznacza to, że na 100% się odbędzie we wskazanym czasie i miejscu.
Nawet gdyby część takiej grupy zrezygnowała lub przeniosła się na inny termin, raz ustalony termin gwarantowany takim pozostaje.
Ewentualne ryzyko ponosimy my jako organizator.
Przejdź do terminów tego szkolenia

Sprawdź, co mówią o nas ci, którzy nam zaufali
Trenerzy kategorii Cloud Computing




DevOps Enginner z zamiłowaniem do części "Dev" wspomnianej roli. Pasjonat ideologii DevOps, ze szczególnym uwzględnieniem potoków dostarczania oprogramowania. Swoje doświadczenie opiera o dostarczanie skalowalnych usług mikroserwisowych oraz projekty wdrażanie w AWSie dla dużych klientów. W codziennej pracy jest zaangażowany na wielu poziomach cyklu dostarczania oprogramowania. Od wielu lat tworzy narzędzia dla deweloperów, które skracają cykl, ułatwiają prace i definiują standardy w zespołach.
Posiada doświadczenie w zarzadzaniu zespołami developerskimi. Absolwent Politechniki Warszawskiej, swoja karierę w IT zaczynał właśnie od szkoleń w JSystems, które pozwoliły mu nabrać wiatru w żagle i pomogły spełnić marzenia o karierze w IT. Dziś w JSystems jako trener zakresu AWS, który zachęci was do korzystania z chmury Amazona i pokaże, że nie jest to takie trudne i "kosztowne".
Certyfikowany inżynier z zakresu architektury, DevOps i Networkingu w AWS. Zwolennik "przemyślanego" podejścia zwinnego w prowadzeniu projektów. Charakteryzuje go podejście do wyzwan z "Can do attitude" i "Get Things Done". W swojej pracy najbardziej ceni możliwość rozwiazywania problemów biznesowych w oparciu o najnowsze technologie chmurowe. Zwolennik praktyki nad teorią. Ostatnio mocno zaangażowany w adaptacje możliwości jakie niesie ze sobą platforma Backstage.io.