Opis kategorii szkoleń

Data Science to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina działalności. Pozwala na przetwarzanie stale rosnącej ilości danych, zbieranych na serwerach na całym świecie. Kołem zamachowym Data Science jest obecnie rynek, ale działalność w tym obszarze wywodzi się ze świata nauki: matematyki stosowanej, statystyki i informatyki.

Data Science to również obszar kompetencyjny, który łączy w sobie doświadczenie w analizie danych, wiedzę statystyczną, umiejętności programistyczne i biegłość w komunikacji z systemami komputerowymi. Kompetencje w tym obszarze są ogromnie poszukiwane na rynku: przeciętne zarobki osób zajmujących się Data Science, zwanych Data Scientists, sięgają obecnie w Stanach Zjednoczonych 130 tysięcy dolarów rocznie i wciąż rosną. Trend ten jest obecny również w Polsce: rynek analizy danych jest rynkiem pracownika, a w epoce informacji pozycja zawodowa profesjonalnych analityków będzie się stale umacniała.

Uzyskanie kompetencji Data Scientist wymaga nauki programowania – klikalne interfejsy nie zapewniają już bowiem elastyczności, niezbędnej w profesjonalnym przetwarzaniu ogromnie zróżnicowanych danych pochodzących z różnych źródeł. Najszerzej wykorzystywane języki programowania w Data Science to obecnie: R, Python i Julia. Język R, mimo mniejszego tempa obliczeń, odznacza się istotnymi przewagami nad pozostałymi dwoma językami: jest bardzo intuicyjny, dzięki aktywnej społeczności użytkowników ma potężny zbiór pakietów dzięki którym można policzyć w nim praktycznie wszystko, oraz zdecydowanie przoduje w obszarze wizualizacji, pozwalając tworzyć spektakularne wykresy, skomplikowane diagramy i interaktywne aplikacje dowolnego typu.

Oferujemy Państwu kompleksowy kurs R, pozwalający na zdobycie kompetencji analitycznych na najwyższym poziomie. Uzyskanie biegłości w Data Science wymaga przejścia przez wszystkie etapy nauki R: od posługiwania się wersją bazową, przez umiejętne korzystanie z wyspecjalizowanych pakietów, aż po optymalizację wydajności kodu i konfigurowanie środowiska programistycznego pod swoje potrzeby. Treści te są zawarte w trzech szkoleniach z serii: „Analiza danych z wykorzystaniem R”. Oddzielnie potraktowano wizualizację danych: kurs „Wizualizacja danych z wykorzystaniem języka R” wprowadzi Państwa w świat twórczego graficznego odwzorowywania zakopanych w danych faktów, a także interaktywnych, klikalnych, animowanych i trójwymiarowych wizualizacji na miarę epoki informacyjnej, w której żyjemy.

Terminy gwarantowane w tej kategorii

Tytuł szkolenia Miasto Termin Miejsca Opcje
Analiza danych z wykorzystaniem R – kurs podstawowy Warszawa 2018-12-03 6 Pokaż

Podkategorie szkoleń

Inne

Nie znalazłeś szkolenia którego szukasz?
Organizujemy również szkolenia zamknięte dostosowując progam do potrzeb klienta. Możemy zorganizować szkolenie z zagadnieniami dokładnie wg wytycznych, lub pomóc Ci określić jakie zagadnienia powinny znaleźć się w programie by szkolenie spełniło Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsulatantami.