Opis kategorii


Szkolenia z zakresu współpracy rozwoju, eksloatacji i zapewniania jakości rozwiazań IT. Devops jest odpowiedzią na współzależność rozwoju i operacji. Pomaga organizacji szybko wytwarzać oprogramowanie, produkty i usługi.Docker dla java programistów i nie tylko.

Docker jest platformą przeznaczoną do tworzenia, uruchamiania oraz zarządzania aplikacjami w oparciu o tzw. Kontenery. Platforma ta bazuje na wirtualizacji LXC i pozwala na spakowanie i odizolowanie aplikacji od systemu operacyjnego. Pozwala uniknąć problemu „dziwne bo u mnie działa” i pozwala uruchomić aplikację na dowolnym dysku poprzez dostarczenie kontenera składającego się z warstw i zawierającego zarówno, system operacyjny, pliki użytkownika a także metadane dodawane podczas tworzenia bądź startu kontenera.

Docker Compose jest aplikacją ułatwiającą pracę z dockerami, usprawniającą tworzenie, uruchamianie i zarządzanie kontenerami oraz aplikacjami wielokontenerowymi, sprowadza się do stworzenia i uruchomienia skryptu zapisanego w postaci pliku tekstowego.

Docker Swarm – Docker Engine może pracować w trybie „swarm” (cluster of Docker Engine) wspomaga tworzenie, dostarczanie oraz uruchamianie aplikacji rozproszonych , dystrybuuje uruchamianie kontenerów i łączy Docker Engine w klastry.

Docker Machine – automatyzuje instalację dockera na systemie hosta Kubernetes – graficzne UI – system wspomagający automatyczny deployment, skalowalność oraz zarządzanie aplikacjami wielokontenerowymi.

OpenShift – graficzne UI do zarządzania obrazami współpracujący z Kubernetes, Kolejna warstwa która do duetu Docker + Kubernetes dokłada funkcjonalności. Docker cloud – service dla Continous Delivering oraz Continous Integration, wspomaga zarządzanie i uruchamianie kontenerów oraz aplikacji w chmurze.

Portainer – graficzne UI do zarządzania dockerami oraz klastrami swarm.Terminy gwarantowane
Sprawdź gwarantowane terminy szkoleń w JSystems. Status szkolenia "termin gwarantowany" oznacza że podany termin szkolenia zebrał grupę minimalną i jest nieodwoływalny i nieprzesuwalny. Możesz więc uwzględnić szkolenie w swoim kalendarzu i mieć pewność że na 100% się odbędzie.
Wykładowcy
Nasi wykladowcy to w 100% praktycy ktorzy caly czas pracuja z technologia ktorej szkola. Dzieki temu uzyskujesz maksimum wartosciowej wiedzy. Dowiedz sie kto u nas szkoli
Marcin Makowski

Programista, lider i architekt, odnajdujący się na wielu polach związanych z szeroko rozumianą informatyką. Aktualnie architekt rozwiązań cloud opartych o machine learning i kubernetesa. Był mentorem w programie Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Programował w większości używanych obecnie języków, odnajduje się zarówno tworząc małe rozwiąania frontdendowe, jak również zaawansowane systemy oparte na mikroserwisach łaczące takie języki jak javascript, go, c#, java czy python. 


Maciej Krajewski

Maciej to propagator idei zarządzania przez cele. Elokwentny, lubi pracować z energią własną i grupową. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami developerskimi. Zjadł zęby na realizacji projektów informatycznych w metodologiach klasycznych (certyfikacja PMP oraz PRINCE2) i realizowanych zwinnie (LeSS). Przez 7 lat zarządzał jednym z głównych produktów firmy od strony technologicznej, wspierając zespół jako devops, a następnie dyrektor techniczny. Wielki fanboy docker’a  :) Od trzech lat dyrektor zarządzający w Yameo Prywatnie, Ironman wannabe…